Vizažo meistrė Justina Gafarovaitė: „Vaikas išmokė į namus žiūrėti ne kaip į muziejų“

Justina ir Dominykas Rašimai atvėrė namų duris/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Justina ir Dominykas Rašimai atvėrė namų duris/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Beatričė Jurevičiūtė
Šaltinis: „Žmonės“
2019-12-21 09:00
AA

Savo namuose vizažo meistrė Justina Gaforovaitė-Rašimienė (27) su vyru verslininku Dominyku Rašimu (35) dabar jaučiasi lyg tvirtovėje. Bene paskutiniai prieskoniai interjere ką tik užbarstyti – metas pasidžiaugti svajonių namais.

Šios žiemos šventės Justinai ir Dominykui bus pirmosios, kai prie valgiais nukrauto stalo sės nebe dviese, o trise. Prieš devynis mėnesius gimusi dukrytė Meda dabar yra tikra šeimos princesė, kuriai skiriamas visas dėmesys ir meilė. Galbūt todėl ir kalėdinė nuotaika čia tvyrojo dar gruodžiui neprasidėjus: šeima neištvėrė iki švenčių ir kur kas anksčiau žėrinčiais žaisliukais nusagstė eglės šakas, erdves išpuošė žvakėmis ir kitomis spalvingomis dekoracijomis. Jaukiai įsitaisius ant sofos priešais spindinčias girliandas ir kibirkščiuojančią žvakių liepsną visiems trims smagiau laukti Kalėdų stebuklo. Ypač mažylei – ji vos spėja akutėmis gaudyti šventinį spalvyną.

Justina ir Dominykas Rašimai atvėrė namų duris/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Erdvus butas sostinės centre šeimos namais tapo prieš dvejus metus. Būstą pirko įrengtą, tačiau nesižavėjo esamu interjeru. Pradėjusi lauktis pirmagimės Justina ryžosi kardinaliems pokyčiams ir įtikinusi vyrą, kad verta keisti viską iš esmės, ilgiau nedelsė – kreipėsi į projektuotoją, jis porai pagelbėjo techniniais klausimais, o pagrindiniais namų akcentais rūpinosi pati. „Iš karto nusprendėme, kad rinksimės modernų interjerą su klasikiniais šiltais elementais. Man nepatinka varginanti klasika, kai namai primena karališkus rūmus. Todėl mūsiškiai – nepompastiški, tik su viena kita aukso detale, aksomu, tačiau nemažai kur naudojome marmurą. Visada mėgau juodos ir baltos spalvų derinį – ir mano drabužiai tai rodo. Šios spalvos nepabosta, visuomet madingos. Čia kaip maža juoda suknelė – saugus pasirinkimas bet kokia proga. Prie juodos ir baltos paletės nesudėtinga priderinti kitas spalvas, tokiame jų derinyje ir mielos smulkmenos gražiai atsiskleidžia. Kad ir mūsų svetainėje esanti mėlyno aksomo sofa su spalvingomis tokio paties audinio pagalvėmis – tikrai harmoningai atrodo ir išsiskiria juodame bei baltame interjero fone“, – sako makiažo studijos ir grimo mokyklos „Gafaro“ įkūrėja.

Justina prisipažįsta ypač mėgstanti mielus moteriškus niekučius, todėl ieškant interjero idėjų širdis labiausiai džiaugėsi svarstant, kaip atrodys jos grimo kambarys-drabužinė. Ryškiai apšviestas kambarėlis, puoštas rožinėmis, aukso ir krištolo detalėmis, išties primena pasakų princesės slėptuvę: čia tvarkingai pagal spalvų gamą sukabintas visas Justinos garderobas, lentynose išrikiuotos rankinės, kvepalai, žvakės ir gausybė dekoratyvinės kosmetikos: „Šią šviesią septynių kvadratinių metrų ploto erdvę vadinu pabėgimo nuo visų kampeliu. Kai blogai jaučiuosi, prisėdu prie veidrodžio, pasigražinu ir nuotaika iš karto pagerėja – manau, daugelis moterų svajoja apie tokią vietelę... Drabužinės erdvę padidina nuo grindų iki lubų sieninėje spintoje įmontuotas veidrodis – man, mėgstančiai save fotografuoti, tai tikras išsigelbėjimas (nusijuokia). Tiesa, čia ir kitose namų erdvėse nebeliko idealios tvarkos, preciziškai padėtų vazelių ir žvakelių. Gimus dukrytei nenoromis ant grindų atsirado trupinių, ne vietoje numestų daiktų – kartais namuose būna tikras balaganas... Kita vertus, vaikas išmokė į namus žiūrėti ne kaip į muziejų ir materialių daiktų nelaikyti vertybėmis. Išsitepė sienos? Tebūnie!“

Justina ir Dominykas Rašimai atvėrė namų duris/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

ŠVENTINIS TUNO SLUOKSNIUOTIS

„Šį receptą sužinojau iš patiekalus ruošti mėgstančios vyresnės sesers. Mišrainę taip ištobulinau, kad dabar ji tapo net skanesnė už jos, – šypsosi Justina. – Be šio tuno sluoksniuočio tiesiog nebeįsivaizduojame šventinio stalo.“

  • 1 stiklinė baltųjų ryžių
  • apie 200 g majonezo
  • 1 ilgasis agurkas
  • 3 skardinės savo sultyse konservuoto tuno
  • 1 raudonasis svogūnas
  • 2 saldžiosios paprikos
  • 6–8 kietai virti kiaušiniai
  • tarkuoto kietojo sūrio

Justina pasiruošia indą (renkasi stiklinį, stačiakampio formos), į kurį sluoksniais dės visus ingredientus.

Pirmiausia suberia virtus ryžius, tada užtepa sluoksnį majonezo, sudeda smulkiai pjaustytą agurką, tuną, smulkiai pjaustytą svogūną ir paprikas, vėl užtepa majonezo, paskleidžia supjaustytus virtus kiaušinius ir galiausiai viską apiberia tarkuotu kietuoju sūriu. Sluoksniuotį pataria laikyti šaldytuve.