Vokietijoje ieškota 24-erių lietuvė surasta: ji gydoma ligoninėje

Vokietijos policija / Shutterstock nuotr.
Vokietijos policija / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: 15min
A
A

Kilęs ažiotažas dėl Vokietijoje galimai dingusios Lietuvos pilietės baigėsi laimingai. Per „Facebook“ visuotinės pagalbos buvo paprašiusi 24-erių merginos mama. Įvykiu susidomėjo ir teisėsauga, ir žiniasklaida. Antradienį, sausio 15-ąją, mama pranešė, kad mergina rasta, ji gydoma ligoninėje.

Antradienį merginos mama padėkojo visiems, kurie įsitraukė į paieškas, ir pranešė, kad ji rasta gyva.

„Ačiū visuomenei ir žiniasklaidai už didžiulę pagalbą, socialiniai tinklai dar kartą įrodė, kokią jie turi galią. Mergina atrasta gyva, šiuo metu yra gydymo įstaigoje. Dar kartą ačiū visiems prisidėjusiems“, – rašė antradienį mama.

Mamos pagalbos prašymas socialiniame tinkle paskelbtas, kai moteris nebeįstengė įprastai susisiekti su dukra.

Tuomet turėtais duomenimis, jauna lietuvė pastaruoju metu tikriausiai buvo Vokietijoje. Bet konkretumo dėl merginos dingimo aplinkybių stigo. Savo ruožtu motina per „Facebook“ pasidalijo ir nuogąstavimu, kad jos dukra galėjo būti pagrobta.

Dar daugiau klausimų kilo tiems, kas lankėsi viešai prieinamame merginos „Facebook“ profilyje. Daugeliui komentatorių susidarė įspūdis, kad taip atrodanti paskyra galimai yra „nulaužta“ ar užgrobta, kiti mato tiesiog labai savitą arba nerišlią komunikaciją.

Abiejų požiūrių entuziastai nepraleido pro akis to, kad merginos feisbuke buvo aktyvumo ženklų praėjus net kelioms dienoms po fiksuoto jos dingimo.

Į policiją dėl dukters likimo sunerimusi motina kreipėsi sausio 8 dieną.

Pareiškimą policijai į internetinį tinklapį ePolicija.lt. parašiusi pareiškėja nurodė, kad dukra į Vokietiją studijuoti išvyko rugsėjo mėnesį. Lrytas.lt žiniomis, po kelių mėnesių dukra su motina ėmė bendrauti rečiau, o pastarąjį mėnesį, kaip sakė Kornelijos mama, bendravimas „išvis pasikeitė.“

Apie dingimą buvo pranešta policijai, paskelbta tarptautinė paieška.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba
Jei reikia pagalbos vaiko teisių klausimais
Skambinkite pagalbos telefonu 8 800 10 800 arba rašykite žinutę Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pokalbių laukelyje „Pasikalbėkime“. Pranešti apie pažeidimą galima vaiko teisių apsaugos skyriuose, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje, arba skambinti telefonu 112.