Vokietijos IT milžinė GOD siekia pritraukti lietuvių talentus
25 dienos mokamų atostogų, galimybė įvairiais būdais kelti kvalifikaciją, išskirtiniai biurai – tik dalis pasiūlymų, kuriuos savo būsimiems darbuotojams į Lietuvą atvežė Vokietijos informacinių technologijų bendrovė GOD. Įmonės vadovai įsitikinę: investuoti į Lietuvos talentus verta, tai netrukus duos vaisių.
„GOD įmonei nuolatos augant, nusprendėme plėstis. Šiuo metu turime filialus Vokietijoje, Lenkijoje, Indijoje ir Lietuvoje. Lietuvą pasirinkome dėl puikios universitetų reputacijos“, – sako bendrovės generalinis direktorius Igoris Krahne.
Jam antrina GOD plėtros vadovas Ralfas Hollandas. Anot jo, Lietuvos talentų IT išsilavinimas kelia vis didesnį tarptautinį susidomėjimą, o vietiniai aukštojo mokslo rodikliai pirmauja ES šalyse.
„Lietuva pamažu tampa informacinių technologijų karščiausiu tašku. Čia galima rasti įdomių darbuotojų, turinčių technologinių įgūdžių, o jų mums ypač reikia novatoriškiems projektams“, – sako R.Hollandas.
Ties kelią į pasaulinę areną
„GOD Lithuania“ vadovė Vilma Khmaladze pasakoja, kad bendrovė Lietuvoje artimiausiems metams yra užsibrėžusi ambicingus tikslus. Visų pirma, siekiama įsteigti „DevOps“ akademiją: ji IT specialistams padės priimti šiuolaikinius IT pasaulio iššūkius, kartu atskleisti visą savo potencialą.
„Taip pat norime pritraukti daugiau investuotojų į Lietuvą ir prisidėti prie ekonomikos augimo. Manau, kad mums pavyks įgyvendinti abu šiuos tikslus“, – šypsosi vadovė.
Ji tikina pastebėjusi, kad Lietuvoje talentingų IT specialistų išties nemažai, tačiau jiems trūksta krypties, kuri leistų sėkmingai įsilieti į tarptautinę rinką.
„Norime tai pakeisti, įvesti Lietuvos IT specialistus į pasaulinę areną. Dėl šios priežasties per ateinančius trejus metus Kaune ir Vilniuje planuojame įdarbinti dar 200 darbuotojų inovatyviems, globaliems projektams“, – teigia pašnekovė.
Galimybių – apstu
Šiuo metu bendrovė ieško motyvuotų darbuotojų, kurie būtų pasirengę tobulinti savo įgūdžius. Tai – JAVA programuotojai, „DevOps“ inžinieriai, „Linux“ administratoriai ir kt.
„Tikimės, kad mūsų darbuotojai judės į priekį kartu su IT pasauliu. Tobulėti reikės kasdien, kartais net peržengti savo galimybių ribas. Todėl darbuotojams suteikiame galimybę kelti kvalifikaciją, dalyvauti įvairiuose kursuose, mentorystės programose“, – atskleidžia V. Khmaladze ir priduria, kad esant pageidavimams bus mokoma netgi vokiečių kalbos.
Tarp darbuotojų naudų – išskirtinai ilgos mokamos atostogos: jos gali siekti 25 dienas. „Priklausomai nuo to, kiek laiko darbuotojas dirba, galime pridėti papildomų atostogų dienų, – sako „GOD Lithuania“ vadovė. – Darbuotojai taip pat gali gauti nemažą premiją, jei suteikia gerą rekomendaciją, ką galėtume įdarbinti.“
Bendrovė darbuotojams apmoka ir 50 proc. sporto klubo narystės išlaidų, o kiekvieną paskutinį mėnesio penktadienį vaišina pietumis.
„Kartu GOD darbuotojams siūlome mišrų darbo modelį. Tai reiškia, kad kiekvienas pats pasirenka, kur dirbti – biure ar namuose“, – sako pašnekovė.
Nors per pandemiją įpratome dirbti nuotoliu, „GOD Lithuania“ biurai yra tarsi bendrovės vertybių atspindys ir sužavės net skeptikus.
Rugsėjo 29 d. vakarą „GOD Lithuania“ kvietė visuomenę susipažinti artimiau – Vilniaus rotušėje įvykusiame oficialiame prisistatymo renginyje sveikinimo kalbas tarė Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ir Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Sonn. Renginį organizavo komunikacijos agentūra „inSpotlight“.
Nuo laisvalaikio zonų iki individualumo
„Mūsų biurai sukurti pagal atviro plano koncepciją – čia integruotos technologijos, pavyzdžiui, visi darbo stalai turi į briaunas instaliuotas LED šviesas, kurios yra tarpusavyje sujungtos ir gali būti užprogramuotos (atskirai arba kartu) pagal darbuotojo norus. Kiekvienas biuras turi „Matrix“ sieną“, kuri stebina savo galimybėmis – tarkim, gali rodyti darbuotojų sukurtą animaciją, interaktyviai kopijuoti jų judesius“, – atskleidžia V.Khmaladze.
Modernumas biuruose susilieja su gamta ir jaukumu. Sienas ir lubas puošia gyvi augalai, o ergonomiški stalai ir kėdės garantuoja patogumą.
„Nepamirškime dar vienos būtinos erdvės. Jei žmogus jaučiasi įsitempęs, laisvalaikio zonoje yra žaidimų konsolė, virtuvė. Taigi, nesvarbu, ar norite susikaupti, įtemptai dirbti, ar akimirką atsikvėpti, – GOD biure viskuo pasirūpinta.“
Šiuo metu GOD biuruose tarptautiniu mastu dirba beveik 500 darbuotojų. 2020 metais bendrovės pajamos siekė 53 mln. eurų.