Vos per pirmąjį savaitgalį „Džokeris“ tapo visų laikų pelningiausiu spalio mėnesio filmu

Joaquinas Phoenixas filme „Džokeris“ / „Scanpix“ nuotr.
Joaquinas Phoenixas filme „Džokeris“ / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Naujasis filmas apie piktadarį klouną Džokerį viršijo net drąsiausius spėjimus – vos per pirmąjį ekranizacijos savaitgalį „Džokeris“ „susižėrė“ daugiau nei 96 milijonus JAV dolerių – ir tai skaičiai vien Amerikoje, teigiama, jog kitose valstybėse per pirmąją savaitę filmas apie blogiuką „surinko“ dar 152 milijonus JAV dolerių. „Džokeris“ pranoko anksčiau vienu pelningiausių spalio filmų laikytą „Venom“ – šis filmas praėjusių metų rudenį surinko 80 miijonų JAV dolerių.

Toddo Phillipso režisuotoje juostoje pagrindinį vaidmenį suvaidino aktorius Joaquinas Phoenixas, įkūnydamas amžinąjį superherojaus Betmeno priešą, Gotamo miesto siaubą, Džokerį.

Tiesa, ši juosta nėra „eilinė“ superherojų inspiruota istorija, kaip gėris kovoja su blogiu, tai – kontroversiškas, įtempto siužeto virsmas, leidžiantis žiūrovui suprasti, kas paskatino nepritapėlį juokdarį tapti tikru groteskiško žiaurumo simboliu bei nusikalstamo pasaulio lyderiu.

JAV netgi buvo nerimaujama, jog ši juosta paskatins nestabilios psichikos žmones imtis nusikalstamos veikos ar piliečius burtis į masinius protestus. Filmo kūrėjai primena, jog ši juosta yra griežtai skiriama tik suaugusių žmonių auditorijai. Anot kompanijos „Warner Bros“ tiekimo skyriaus prezidento Jeffo Goldsteino, „žmonės žinojo, ko galima tikėtis iš mūsų filmo, tačiau tai jiems nesutrukdė savaitgalį sugužėti į kino teatrus. Mes esame itin dėkingi režisieriui Toddui Phillipsui ir visai komandai, prisidėjusiai prie šio filmo kūrimo bei reklamavimo“.

„Džokeris“ buvo pastebėtas ir Venecijos filmų festivalyje – nuo to laiko, kai festivalio dalyviai išvydo filmą, kilo ypatingas visuomenės susidomėjimas, kritikai negalėjo nustoti liaupsinti Joaquino Phoenixo už jo profesionalią vaidybą.

Tikimasi, jog ši juosta paskatins diskusijas viešoje erdvėje apie psichinę negalią turinčių žmonių integraciją į visuomenę, galbūt net taps savotišku kultūriniu simboliu.