Vyriausybei – reikalavimas paaiškinti: kuo „Didysis šeimos gynimo maršas“ skiriasi nuo kitų renginių?

Didysis šeimos gynimo maršas Vingio parke / Pauliaus Peleckio nuotr.
Didysis šeimos gynimo maršas Vingio parke / Pauliaus Peleckio nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-05-18 15:35
AA

Panevėžio „Cido“ arena ir renginių organizatorius „Seven Live“ antradienį išsiuntė oficialų laišką Lietuvos Vyriausybei su prašymu paaiškinti, kodėl praėjusį savaitgalį buvo leista vykti „Didžiajam šeimos gynimo maršui“ su 10 tūkst. dalyvių bei teikti maitinimo paslaugas, kai renginių organizatoriai negali viršyti 150 žiūrovų per renginį ribos, o maistas ir gėrimai renginio metu yra griežtai draudžiami.

Gegužės 15 dieną vykusios „Didžiojo šeimų gynimo maršo“ akcijos dalyviai siekė išreikšti protestą prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą. Vilniaus savivaldybė leido šiame renginyje dalyvauti iki 7 tūkst. žmonių, tačiau, policijos duomenimis, dalyvių būta iki 10 tūkst.

„Cido“ arenos vadovybė savo laiške Vyriausybei pabrėžia, kad „Didžiajame šeimų gynimo marše“ nesilaikyta ne tik žiūrovų skaičiaus ribos, tačiau ir saugaus atstumo, privalomo kaukių dėvėjimo bei dalyvių srautų kontrolės reikalavimų, o renginio dalyviams pardavinėtas maistas ir gėrimai.

„Esame labai nepatenkinti, kad vieniems yra taikomi dvigubi standartai, kuomet visi likę renginių organizatoriai turi paklusti griežtiems apribojimams. Mums renginyje leidžiama vos 150 dalyvių, kas didelėse erdvėse yra ženkliai per mažai, jog renginys apsimokėtų. Tuo metu šeštadienio maršui buvo išduotas leidimas susirinkti 7 tūkst. žmonių“, – apmaudo neslėpė „Cido“ arenos direktorius Tomas Inčikas.

Tomas Inčikas

Laiške prašoma Vyriausybės paaiškinti, kokiu pagrindu į renginį leista susiburti per 10 tūkst. žmonių, kai kitiems renginių organizatoriams taikomi griežti apribojimai. Organizatoriai prašo nurodyti, ar pavadinus renginį „akcija“ arba „mitingu“, galima nesilaikyti Lietuvos įstatymų.

„Negalėjome patikėti savo akimis, kad Vilniuje leidžiama vykti tokioms akcijos, tuo metu mes privalome nukelti planuotus koncertus po kelis kartus, nes negalime viršyti 150 žmonių ribos. Visa ši situacija yra labai neteisinga tiek renginių organizatorių, tiek bilietus į renginius įsigijusių žmonių atžvilgiu, todėl lauksime Vyriausybės paaiškinimo“, – pranešime spaudai teigė įmonės „Seven Live“ rinkodaros vadovas Jurgis Jurevičius.

Renginys / Manto Repečkos nuotr.

Ištrauka iš „Cido“ arenos laiško Vyriausybei:

„2021 m. gegužės 15 d. Vilniuje, Vingio parke, įvyko „Didysis šeimos gynimo maršas“, kurio dalyviai siekė išreikšti protestą prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą. Žiniasklaidoje buvo skelbiama, jog, remiantis policijos duomenimis, Vingio parke susirinkę buvo apie 10.000 žmonių.  Renginio metu koncertavo muzikos atlikėjai, buvo teikiamos maitinimo paslaugos.

(...) Dėl nustatytų ribojimų didžioji dalis renginių organizatorių bei didžiosios renginių organizavimo vietos (tokios kaip Panevėžio „Cido“ arena) Lietuvoje iki šiol negali vykdyti įprastinės savo veiklos, kadangi nustačius tokį griežtą maksimalaus žiūrovų kiekio ribojimą, vykdyti renginius didelėse erdvėse yra ekonomiškai nenaudinga.

Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, prašome Jūsų paaiškinti, kokiu pagrindu 2021 m. gegužės 15 d. Vilniaus Vingio parke vykusio „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ metu buvo leista susiburti 10.000 žmonių, nurodant, koks yra skirtumas tarp „protesto akcija“ vadinamo „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ bei bet kokio kito renginio, kurie šiuo metu gali būti vykdomi tik taikant itin griežtus apribojimus: žiūrovų skaičius ribojamas iki 150, turi būti užtikrinamas atstumų tarp žiūrovų laikymasis, maksimaliai vienas šalia kito gali sėdėti tik du žiūrovai, privaloma dalyvių registracija, privaloma dėvėti apsaugines medicinines kaukes, draudžiamas maitinimas ir pan.

Taip pat prašome nurodyti, ar pavadinus renginį „akcija“ arba „mitingu“ (arba kitu panašiu pavadinimu), nėra būtina laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytų ribojimų renginių organizavimui.“