Vyrų mados savaitė pakvietė į diskusiją: ką kiekvienam iš mūsų reiškia stilius?

Vyrų mados savaitės diskusija / P. Peleckio / „Žmonės Foto“ nuotr.
Vyrų mados savaitės diskusija / P. Peleckio / „Žmonės Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Kaip ir kiekvienais metais, Vyrų mados savaitė vilniečius bei miesto svečius pakvietė į atvirą mados bei stiliaus konferenciją. Joje apie vyrų madą diskutavo Lietuvos mados verslo ir pramogų pasaulio ekspertai: dizaineriai Seržas Gandžumianas ir Giedrius Paulauskas, dainininkas Artūras Žabas-Beissoul bei parfumeris, aktorius Aistis Mickevičius. Kone laukiamiausia vakaro žvaigžde tapo „Polimoda“ instituto lektorius, mados industrijos ekspertas iš Florencijos Stefano Mangini.

Diskusiją su ryškiausiais mados ir pramogų pasaulio atstovais moderavusi Vyrų mados savaitės organizatorė, mados tendencijų prognozuotoja Marija Palaikytė klausė, ką kiekvienam iš diskusijos dalyvių reiškia stilius.

„Anksčiau – darželyje, mokykloje, iš dalies ir akademijoje – galima sakyti, buvau juodame stiliuje. Viskas, kas tuo metu buvo susiję su mada ir stiliumi, buvau nugrūdęs giliai į sandėliuką. Tik sukūręs Beissoul, antrąjį save, supratau, kad stilius yra galingas ginklas. O Beissoul bendrauti su stiliumi sekasi kur kas geriau nei Artūrui,“ – šypsodamasis kalbėjo kūrėjas A. Žabas-Beissoul.

Diskusijoje dalyvavęs parfumeris bei aktorius Aistis Mickevičius prakalbo apie socialinio burbulo efektą.

„Miestuose man gyvename socialiniame burbule. Norėtųsi, kad pajudėtume iš jo. Žinoma, jaunimas kur kas daugiau gyvena mada ir stiliumi, todėl jiems paprasčiau pajausti ir mados pulsą. Visgi, kaip žmogus, kuriantis šiuolaikinę parfumeriją, galiu teigti, kad lietuviai yra ganėtinai pažengę. Lyginant su kitomis Baltijos šalimis, Lietuva yra išskirtinis kraštas, turintis daugybę nišinių parfumerijos parduotuvių. Būtent tokiu būdu turime galimybę susipažinti su naujovėmis,“ – teigė jis.

Pasak dizainerio Seržo Gandžumiano, stilius ir mada nėra vienalytis dalykas.

„Mada ir stilius eina paraleliniu keliu, tačiau niekuomet nesusikerta. Tikriausiai visi žinome, kad mada yra prieinama visiems, tačiau stilius yra asmeninis dalykas. Kai atsiranda savasis aš, tuomet atsiranda ir stilius. Tai yra ne tik įvaizdis, bet ir gyvenimo būdas,“ – pasakojo dizaineris.

Tačiau kitas dizaineris, Giedrius Paulauskas, teigė priešingai.

„Stilius ir mada yra beveik tas pats. Tiesa, stilių prisijaukinti nėra taip lengva. Tam reikia laiko ir ilgo savęs stebėjimo,“ – tikino vyras.

Anot diskusijos dalyvių, lietuviška mada šiuo metu išgyvena tikrą renesansą. Nors pas mus ir lėtai ateina naujausios tendencijos, jos visgi pasiekia mūsų kraštą.

„Lietuviška mada šiuo metu išgyvena tikrą aukso amžių, mano manymu. Visi stengiasi grįžti prie autentikos, todėl lietuvių kūrėjau turėtų tuo pasidomėti,“ – teigė Marija Palaikytė.