Vytautas Landsbergis – apie Giedrės Žickytės filmą „Šuolis“: „Tai yra epas“

Vytautas Landsbergis ir Giedrė Žickytė
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Lietuvos kino teatruose rodomas režisierės Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“ – nepalieka abejingų žiūrovų. Pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas prof. Vytautas Landsbergis po filmo premjeros sakė, kad, jo manymu, G. Žickytė sukūrė Lietuvos svajonių epą apie laisvę.

„Filmas palieka labai didelį įspūdį. Per vieno žmogaus istoriją pamatome kokia galinga gali būti Lietuva. Nors filmas dokumentinis, bet kokia tai drama. Tai yra epas,“ – mintimis apie filmą „Šuolis“ dalinasi profesorius V.Landsbergis.

Filmui „Šuolis“ iš pat pradžių gerų žodžių negailėjo ne tik žiūrovai, bet ir kino kritikai. Iš karto po premjeros pasipylusiose kino recenzijose ir žiūrovų atsiliepimuose buvo išskirtinai pabrėžiamas režisierės gebėjimas nepaprastai įtaigiai pasakoti istoriją.

Dokumentinis pasakojimas G.Žickytės filme primena gerai surežisuotą trilerį, kuriame atsiskleidžia lietuvio jūreivio Simo Kudirkos gyvenimo drama. 1970 metais, išdrįsęs iš sovietinio laivo peršokti į JAV pakrančių apsaugos katerį ir paprašyti politinio prieglobsčio, lietuvis tapo drąsos simboliu visame pasaulyje. Jo šuolis į laisvę sukėlė milžinišką politinį sąmyšį JAV ir Sovietų Sąjungoje. Lietuvio iš Griškabūdžio likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richard Nixon ir Gerald Ford.

Vytautas Landsbergis ir Giedrė Žickytė

„Didelis džiaugsmas, kad atsirado toks filmas. Kad sušvito šis beveik pamirštas Lietuvos istorijos puslapis. Jaunoji karta turėtų pažiūrėti koks reikšmingas gali būti visai paprasto žmogaus gyvenimas. Be jokių diplomų, titulų, turtų. O koks gyvenimas! Kiekvienam rekomenduoju pamatyti“, – sako profesorius V.Landsbergis.

„Šuolis“, tai Lietuvos „Moonmakers“, Prancūzijos „Faites un Voeu“ ir Latvijos „VFS Films“ bendros gamybos filmas.

Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, ES programa „Kūrybiška Europa – MEDIA“, Prancūzijos nacionalinis kinematografijos centras, Latvijos nacionalinis kino centras, Lietuvių fondas Čikagoje, Vilniaus miesto savivaldybė ir kt.

Filmas „Šuolis“ rodomas Lietuvos kino teatruose.

Skaitykite daugiau