Vytautas Landsbergis: „Išsivadavus iš svetimųjų reikia vaduotis iš neapykantos okupacijos“

Vytautas Landsbergis / Gretos Skaraitienės ir Juliaus Kalinsko nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
AA

Prieš 31 metus išsivadavusi iš svetimųjų valdžios Lietuva turi vaduotis iš kitos okupacijos, Lietuvai minint Kovo 11-ąją sako pirmasis faktinis valstybės vadovas Vytautas Landsbergis.

Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis teigė, kad valstybė – tai ir dvasia, kurią privalu kultivuoti kaip dirvą, kurti ir puoselėti, nepaisant geresnio ar blogesnio oro.

„Tą dieną prieš 31 metus mes, tuometiniai jūsų atstovai, paskelbėme vieningai balsuotą valią, kad Lietuvos valstybė vėl yra ir pradeda įgyvendinti savo žmonių suverenias teises. (...) Išsivadavome, o šiandien reikia dar vaduotis iš kitos okupacijos, kurios vardas neapykanta. Kur tu, broliškumo Sąjūdi, brolių valstybe? Žmonėms turi rūpėti jų valstybė, o valstybė privalo rūpintis žmonėmis“, – ketvirtadienį minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną sakė V.Landsbergis.

Vytautas Landsbergis su anūku Gabrieliumi Landsbergiu / Facebook.com

Anot jo, dabar didžioji Lietuvos problema – vartotojiškas požiūris į valstybę, o virtimas „ponais naudotojais“ gresia tapti savo tėvų žemės užkariautojais.

„Tąsyk netruks ateiti kiti užkariautojai, lems ne tavo ir tavo vaikų teisė, o kieno nors didesnio kumštis, sunkesnis titnagas ar galingesnė bomba. Arba tavo kvailumas“, – kalbėjo V.Landsbergis.

Jo teigimu, ne plėšiko žvilgsnis į savo valstybę tebėra idealas, kurio norėtųsi.

„Mano valstybė. Kuo daugiau taip galvojančių – būtų gražu. Iš savęs niekas neitų vogti“, – per Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremoniją Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje sakė buvęs politikas.

Vytautas Landsbergis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Bet ar tikrai tavo, ar taip jauti? Gal ji tik ano valdininko? Tada tu jau pavargęs praeivis. Bet juk ir ji kažkur eina. Ar tau rūpi, kur link ji eina, ko siekia, kas jai graso? Jei nerūpi, tai ir neburbėk. O ką ji man davė? Močia, ar jau gavai pensiją, man šiandien reikia pinigų. Jeigu tik tiek, tai gal nesivadink sūnumi ir dukra, nebent kokia nors populiacija. Tąsyk bus tau vienoda, kas ten pase parašyta“, – kalbėjo V.Landsbergis.

Jis ragino statyti ir tobulinti Lietuvą, tada nekils klausimų, ar tai tavo valstybė.

„Gink, jeigu tavo. Takelių daug, bet nepameskime kelio, ypač visokeriopose šiandienos bei rytdienos nežinomybėse. Būkime Lietuvos vaikai“, – sakė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas.

1990 metų kovo 11 dieną Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas paskelbė, kad atkuriama nepriklausoma Lietuvos valstybė. Lietuva tapo pirmąja respublika, paskelbusia nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.

Vytautas Landsbergis / Juliaus Kalinsko nuotr. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Skaitykite daugiau