Vytautas Sondeckis ir Augusta Jusionytė: Sceninė draugystė ir kūrybinė laisvė Nepriklausomybės metais

Augusta Jusionyte / Organizatorių nuotr.
Augusta Jusionyte / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-05-25 17:34
AA

Jau šį sekmadienį, gegužės 27 d., 18 val., Vilniaus rotušėje, violončelininkas Vytautas Sondeckis ir smuikininkė Augusta Jusionytė pristato išskirtinę programą, skirtą Baltijos šalių Nepriklausomybei paminėti.

„Mūsų su Vytu kūrybinė draugystė prasidėjo dar 2003 metais koncertiniame ture Japonijoje, kurio metu kameriniam orkestrui dirigavo šviesaus atminimo maestro Saulius Sondeckis, Vyto tėvelis. Nuo to laiko mes vis susitikdavome įvairiuose projektuose. Vienas jų buvo itin įsimintinas – tai Kintų Muzikos Festivalyje vykęs pasirodymas, kurio metu atlikome žymiausio latvių minimalisto Peteris Vasks kūrinius, o į koncertą paklausyti atvyko ir pats legendinis kompozitorius" – pasakoja A. Jusionytė.

„Visada apima ypatingas jausmas atliekant tokių Baltijos šalių kompozitorių kaip Peteris Vasks ar Arvo Part muziką. Dar palyginti neseniai ji buvo slepiama po geležine uždanga, o šiandien šie menininkai yra vieni žinomiausių kūrėjų, tapę ne tik Baltijos šalių, bet ir viso pasaulio klasikinės muzikos gyvosiomis legendomis. Man pačiam teko garbė daug bendrauti su A.Part'u, atlikti jo muziką, skaityti jo laiškus, kuriuose jis tiksliai nurodė, kaip kas turi būti atliekama jo kūriniuose. Bet ne ką mažiau įspūdinga ir mano be galo mėgstama yra lietuvių kompozitoriaus Gedimino Gelgoto muzika. Labiausiai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad mūsų šalis išaugino tokį originalų ir jau Europoje gerai žinomą jaunosios kartos kūrėją. Teko keletą kartų pasirodyti koncertuose kartu su jo vadovaujamu Naujų Idėjų Kameriniu Orkestru NIKO. Aš visada su didžiuliu entuziazmu ir noru kartu su jais koncertuoju, nes atlikti G.Gelgoto muziką man yra vienas malonumas!" – džiaugsmingai pasakoja V. Sondeckis.

Didžiausios žvaigždžių paslaptys / www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”

„Esu labai laiminga, kad Vytas, kuris gana retai pasirodo Lietuvos scenoje dėl intensyvaus koncertų grafiko, rado laiko atvykti ir groti su manimi šiame koncerte. Tai yra mūsų bendra iniciatyva, nes per visus bendravimo metus sukaupėme repertuaro ir noro pasidalinti su publika kūrybinės laisvės džiaugsmu. Labai tikimės, jog Vilniaus miesto širdyje, Rotušėje, susirinkusi publika mus palaikys ir įkvėps kurti toliau." – dalinosi A.Jusionytė.

Augusta Jusionyte ir Vytautas Sondeckis / Organizatorių nuotr.

Koncerte jie atliks gražiausius šiandieninių Baltijos šalių kompozitorių Arvo Pärt, Peteris Vasks ir Gedimino Gelgoto kūrinius smuikui ir violončelei, taip pat ktų žymių kompozitorių muziką (J.S.Bach, J. Halvorsen). Koncerte kartu su atlikėjais scenoje išvysite ir kompozitorių Gediminą Gelgotą bei vargonininkę Renatą Marcinkutę-Lesieur. Nevaržydami savęs įprastinėmis koncerto žanro normomis ir betarpiškai kontaktuodami su publika, atlikėjai žada drąsų ir kurybišką pasirodymą.

Vytautas Sondeckis – legendinės Lietuvos muzikantų šeimos atstovas, kurį 2001 m. JAV klasikinės muzikos radijo stotis KDFC paskelbė vienu iš 30-ties geriausių jaunųjų pasaulio atlikėjų, o jo solinis diskas, įrašytas su Davidu Geringu ir Lietuvos kameriniu orkestru, pelnė kritikų pripažinimą visame pasaulyje. Kartu su styginių kvintetu "G-string" V.Sondeckis yra pasirašęs ilgalaikę sutartį su kompanija "EMI Electrola". V. Sondeckis taip pat yra vieno garsiausių pasaulyje Elbphilharmonie orkestro pirmoji violončelė. Tuo pačiu Vytautas Sondeckis pažymimas kaip vienas išskirtiniausių ir įdomiausių Europos violončelininkų. Jis nuolat koncertuoja su legendiniais klasikinės muzikos dirigentais, solistais ir orkestrais, taip pat populiariosios, elektroninės, džiazo bei eksperimentinės muzikos kūrėjais, tarp kurių ir Lietuvoje žinomi vardai: „Ten Walls", Linas Adomaitis, Gediminas Gelgotas, Aurimas Buožis bei daugybė kitų.

Augusta Jusionytė – Naujų Idėjų Kamerinio Orkestro NIKO solo smuikininkė ir koncertmeisterė, kartu su kolektyvu nuolatos koncertuojanti Europoje, Azijoje ir JAV. A. Jusionytė yra legendinio smuiko pedagogo Boris Kuschnir mokinė, pas kurį studijavo didelė dalis garsiausių pasaulio smuikininkų.
2012 m. atlikėja debiutavo Graco filharmonijoje, kur ją pristatė žymi austrų smuikininkė Lidia Baich. Smuikininkė virtuozė taip pat yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė, o 2013 m. pelnė specialųjį prizą už geriausią šiuolaikinio kūrinio atlikimą XX-ajame tarptautiniame Johannes Brahms konkurse Austrijoje kartu su pianiste Egle Andrejevaite. Šią vasarą A. Jusionytė koncertuodama po Europą keliaus tiek su Gediminu Gelgotu ir Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO, tiek Lietuvos kameriniu orkestru.

Išskirtinis Vytauto Sondeckio ir Augustos Jusionytės koncertas Baltijos šalių Nepriklausomybei paminėti jau šį sekmadienį, gegužės 27 d., 18 val., Vilniaus rotušėje. Bilietus platina bilietai.lt.