Vytauto Kernagio 70-mečio proga – dukros prisiminimai: „Tokių žmonių per šimtmetį būna vos keletas“

Vytautas Kernagis ir Eglė Kernagytė / Žurnalo „Žmonės“ archyvo nuotrauka ir pranešimo spaudai siųstas kadras
Vytautas Kernagis ir Eglė Kernagytė / Žurnalo „Žmonės“ archyvo nuotrauka ir pranešimo spaudai siųstas kadras
Šaltinis: Žmonės
2021-05-17 13:12
AA

Vytautas Kernagis šių metų gegužės 19 dieną būtų minėjęs savo 70–metį. Kaip sako maestro dukra, TV laidų ir radijo vedėja Eglė Kernagytė, greičiausiai ši diena būtų buvusi labai daininga, jei ne karantino apribojimai.

Laidoje „Pagaminta Lietuvoje“ kartu su Egle Kernagyte dalinsimės prisiminimais apie Vytauto Kernagio pasiekimus, jo kuklumą ir nuoširdumą, apie didybę, kurią jis nešė su savimi tardamas žodį „Lietuva“, apie tai, kaip sugebėdavo visus apjungti ir eiti ne prieš sistemą, o už teisybę.

„Sako, tokių žmonių per šimtmetį būna vos keletas. Aš tuo nuoširdžiai tikiu. Mano tėtis užaugo teatralų šeimoje ir gyvenimas namuose buvo kaip teatras: ekspresyvus, galingas, labai aktyvus. Matyt, svarbiausias dalykas, kad jis turėjo laisvę reikštis, išreikšti tai, kas yra jo viduje ir rado būdų kaip tai padaryti“, – pasakos Eglė, paklausta apie tėčio talentus.

Eglė Kernagytė

Vytauto Kernagio aktorinė karjera prasidėjo nuo pat vaikystės, turint tėvus teatralus, matyt, tai neišvengiama. Prisiminus įspūdingiausią maestro vaidmenį teatre, jo dukra pasidalino tėčio pasakota istorija. „Nedaug kas žino, kad tėtis vaikystėje buvo žvairas ir labai apkūnus. Jo tėvai vaidino teatre ir jiems spektaklyje reikėjo pažo, tokio suodino berniuko, kuris pasitikdavo visus. Tai tėtis visada kartojo, kad jis buvo mažas, storas, žvairas pažas ir nuo to prasidėjo jo karjera“, – šypsosi Eglė.

Tam, kad Vytauto Kernagio atminimas neišblėstų, praeitų metų pabaigoje buvo pristatyta Vytauto Kernagio mobilioji programėlė, kuri taip ir vadinasi: „Kernagis“. Programėlėje maestro gerbėjai gali rasti  visas jo dainas, archyvinius kadrus iš jo gyvenimo, vaidybos ir televizinių projektų. Labai simboliškai šią mobiliąją programėlę pirmasis išbandė Andrius Mamontovas, turėjęs itin asmenišką ryšį su Vytauto Kernagio muzika.

Vytautas Kernagis

Paklausta apie koncertus, kurie tikrai būtų griausmingai nuskambėję visoje Lietuvoje, tačiau dėl karantino ribojimų šio metu negalimi, Eglė sako, kad Vytauto Kernagio fondas rankų nenuleidžia ir jubiliejus tikrai bus paminėtas.

Prisiminti Vytautą Kernagį ir jo kūryba kviečiame jau šį pirmadienio vakarą, 22 val., per 2TV kanalą, laidoje „Pagaminta Lietuvoje“.

Vytauto Kernagio gyvenimo akimirkos (32 nuotr.)
+26