Vytauto Landsbergio 89-ojo gimtadienio proga – staigmena prie profesoriaus namų

Vytautas Landsbergis / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Profesoriui Vytautui Landsbergiui spalio 18-ąją suėjo 89-eri. Ta proga pirmasis faktinis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas, buvęs Seimo pirmininkas prie savo namų Vilniuje pirmadienio vakarą sulaukė staigmenos.

Gimtadienio proga V.Landsbergio namas Vilniuje nušvito Trispalvės spalvomis, muzikinį kūrinį padovanojo „Jazz Island“.

Pasveikinti profesoriaus atvyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, Jaunųjų konservatorių lygos nariai.

Fotogalerija:

Vytauto Landsbergio 89-asis gimtadienis (21 nuotr.)
+15

V.Landsbergis gimė 1932 m. spalio 18 d. Kaune. Ten baigė baigė vidurinę ir J.Gruodžio muzikos mokyklas, vėliau – Valstybinę konservatoriją Vilniuje. Dar studijuodamas ėmėsi pedagoginio darbo ir vertėsi juo iki 1990-ųjų kovo, dėstė įvairiose aukštosiose mokyklose. 1969-aisiais apgynė disertaciją „M.K.Čiurlionio kompozitoriaus kūryba“, vėliau – ir habilituoto daktaro disertaciją.

1988 m. birželio 3 d. V.Landsbergis buvo išrinktas į Lietuvos Sąjūdžio iniciatyvinę grupę, o tų pačių metų rudenį – į Seimą ir Seimo Tarybą. Kurį laiką vadovavo Sąjūdžio Seimo Tarybai.

1990-ųjų kovo 11-ąją profesorius tapo Aukščiausiosios Tarybos (AT) pirmininku ir vadovavo parlamento sesijai, kurioje tos pačios dienos vakarą buvo paskelbta apie atkuriamą Lietuvos nepriklausomybę. Pagal Laikinąją Konstituciją, V.Landsbergis tapo aukščiausiu valstybės pareigūnu – faktiniu valstybės vadovu.

V.Landsbergis su žmona prof. Gražina Ručyte-Landsbergiene (1930–2020 m.) užaugino sūnų ir dukrą. Vytautas V. Landsbergis – literatas, filmų režisierius. Birutė Landsbergytė-Cechanavičienė – muzikė, kaip ir V.Landsbergio dukra iš pirmos santuokos Jūratė Landsbergytė-Becher.

Skaitykite daugiau