Vytauto Šapranausko kapą tebežymi medinis kryžius – Tėvo dienai žadėto paminklo vis dar nėra

Vytauto Šapranausko kapas Antakalnio kapinėse / Žmonės.lt nuotr.
Vytauto Šapranausko kapas Antakalnio kapinėse / Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-06-09 15:47
AA

Nors aktoriaus Vytauto Šapranausko Lietuvos teatro, kino ir televizijos pasaulis neteko kiek daugiau nei prieš dvejus metus, jo kapą Vilniaus Antakalnio kapinėse vis dar žymi medinis kryžius. Pastatyti paminklą artimieji žadėjo iki šių metų Tėvo dienos, tačiau situacija taip ir nepasikeitė.

Balandžio 19 dieną aktoriui V.Šapranauskui būtų suėję 57-eri. Artėjant jo gimtadieniui buvęs menininko vadybininkas Ričardas Pinikas kalbėjo, kad paminklą ant V.Šapranausko kapo planuota pastatyti iki Tėvo dienos, kuri minima pirmąjį birželio sekmadienį.

Skulptorius paminklą sukurti turėjo iki šios vasaros pradžios, o per Tėvo dieną jis jau turėjo stovėti ant kapo.

Tėvo diena paminėta birželio 7-ąją, tačiau paminklas ant aktoriaus kapo nepastatytas – jį vis dar žymi medinis kryžius. 

2015 m. birželio 8 dienos nuotraukos:

Vytauto Šapranausko kapas (8 nuotr.)
+2

Žmonės.lt susisiekus su R.Piniku šis tikino nieko nežinąs apie esamą situaciją – tikėjosi, kad paminklas jau bus pastatytas. 

Garsaus aktoriaus sūnus Gytis Šapranauskas antradienį šiuo klausimu atsisakė kalbėti.

Anksčiau Gytis Žmonės.lt sakė, kad ne visuomenei spręsti, kada paminklas turėtų atsirasti. „Tai yra šeimos reikalas ir man labai vienodai, kas ką eskaluoja ir kas ką galvoja. Kada mes nuspręsime pastatyti, tada ir pastatysime“, – anksčiau sakė G.Šapranauskas. 

Žmonės.lt žiniomis, V.Šapranauskui skirtame antkapyje turėtų būti panaudoti su teatru susiję fragmentai – tai, kas buvo artima pačiam aktoriui. Paminklo idėją bendrai kūrė skulptorius ir V.Šapranausko vaikai – sūnus Gytis ir dukra Judrė.

Vytauto Šapranausko kapas / 15min nuotr.