Vytenis Pauliukaitis apie laisvą Lietuvą: „Džiaugiuosi, kad mano motina sulaukė tos dienos“

Vytenis Pauliukaitis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Vytenis Pauliukaitis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-02-15 15:25
AA

Gyvos muzikos šou „Dainuok mano dainą“ dalyviai ir šventinio vakaro vedliu tapęs režisierius Vytenis Pauliukaitis paminės Lietuvos gimtadienį. „Vasario 16-oji man reiškia daug. Mano tėvas buvo politinis kalinys. Aš žinojau, kas yra Vasario 16-oji, žinojau, kas yra tautinė vėliava“, – BTV laidoje, kurioje šeštadienio vakarą skambės iškiliausi Lietuvos šimtmečio kūriniai, sakys V. Pauliukaitis.

Griausmingas Lietuvos jubiliejaus šventimas, šimtametės istorijos, nuoširdūs atlikimai ir stebinančios kūrinių interpretacijos – projekte „Dainuok mano dainą“ netrūks gražių akimirkų ir skambių dainų. „Senos geros dainos yra nepelnytai pamirštos ir jas mes šiandien prikelsim naujam gyvenimui“, – žada dainininkė Donata Gutauskienė-Laisva. Vakaro vedėju tapusio režisieriaus V. Pauliukaičio laukia sunki užduotis – išrinkti geriausią šeštadienio pasirodymą.

„Kaip tu čia pasversi ant tų svarstyklių? Vieno balsas gražesnis, kitas muzikalesnis, trečias – įdomesnis, kaip aktorius, ketvirtas – savo interpretacija. Kaip gi tu čia nustatysi tą patį pačiausią?“ – svarstys režisierius, pirmųjų lietuviškų klipų autorius ir televizijos grandas. Nors pastarasis epitetas pačiam Vyteniui ne prie širdies, apie lietuvišką muziką jis gali kalbėti daug ir nesustodamas. Laidoje netrūks istorijų ir apie laisvą Lietuvą, lietuvius, meilę šaliai.

„Mes minėdavom neypatingai, bet Vasario 16 dieną buvo kalbama apie Lietuvą, kokia ji buvo, kokia ji yra dabar, tuo metu. Mano mama visą laiką tikėjo, kad taip ilgai nesitęs, o man atrodė priešingai. Kaip vaikui man atrodė, kad tiek viskas čia yra suimta, kad nežinia, kaip galėtų būti. Ir aš džiaugiuosi, kad mano motina sulaukė tos dienos ir buvo daug emocijų namuose“, – prabils Vytenis Pauliukaitis.

Neretai antruoju šalies himnu pavadinamą Marijono Mikutavičiaus kūrinį „Trys milijonai“ atliksianti Neringa Nekrašiūtė įsitikinusi – patriotiškumo negalime slėpti, o švęsti laisvę turėtume ne vieną dieną, o visus metus. „Mano mama sako: man ne gėda, kad aš ir po šiai dienai verkiu, kai skamba Lietuvos himnas“, – atviraus aktorė.