Pirmasis nuotolinis universitetas moterims Lietuvoje „WoW University“ jau ketvirtą kartą pakvietė studentes, dėstytojus, žinomas moteris, Tarybos narius, stipendijų steigėjus bei socialinius partnerius į tradicinį mokslo metų užbaigimo vakarą. Unikalioje erdvėje, Bokšto Skvere esančioje Šv. Elžbietos koplyčioje, renginį atidarė ir užburiančią atmosferą kūrė profesionali smuikininkė Agnė Doveikaitė, o susirinkusi versli, kurianti ateities moterų bendruomenė klausėsi įkvepiančių svečių kalbų, diskusijos ir mėgavosi šventės akimirkomis.
Renginio vairas buvo patikėtas „WoW University“ idėjas bei bendruomenę palaikančiai žurnalistei Živilei Vaškytei-Lubienei, o tarp svečių buvo galima išvysti televizijos laidų vedėją bei „WoW University“ Tarybos narę Daivą Žeimytę-Bilienę, mados tendencijų analitikę Mariją Palaikytę, įžymybių agentę, įtakos rinkodaros ekspertę Kristiną Kulbušauskaitę, laidų vedėją, žurnalistę Živilę Kropaitę-Basiulę, maisto ir vyno žinovę Urtę Mikelevičiūtę, žurnalistę Jolantą Svirnelytę, sveikos gyvensenos specialistę Grėtę Brokienę, ISM Vadovų MBA programos direktorę Audronę Nakrošienę, Lietuvos marketingo asociacijos vadovę ir ,,WoW University” Tarybos narę Alvydę Palamaitę, ,,Go Vilnius” vadovę ir WoW University Tarybos narę Ingą Ramanovskienę, Lietuvos Rusų dramos teatro vadovę Olgą Polevikovą, ,,Citadelė” valdybos narę Rūtą Ežerskienę, Viešbučio „Pacai“ generalinę direktorę Rūta Pulkauninkaitę-Macikę, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gyvensenos medicinos studijų programos vadovą Tomą Vaičiūną, vienos didžiausių interneto technologijų platformos ,,Wix” vadovę Lietuvoje Moniką Laukaitę, Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovę Viktorija Bražiūnaitė, Nacionalinio švietimo NVO tinklo direktorę Juditą Akromienę.
Inovatyvus ir šiuolaikiškas moterų universitetas „WoW University“ veikia kaip NVO (Nevyriausybinė organizacija), kuri bendradarbiaudama su daugiau nei 200 mokslininkų, verslo lyderių, vizionierių, tarptautinį pripažinimą pelnusių ekspertų, dėstytojų. Neformalaus ugdymo moterų universitetas vykdo socialinius projektus bei mokymus, įgalinančius moteris, kurios nori mokytis, tobulėti ar pradėti naują karjeros etapą, persikvalifikuoti. Universitete taikomi naujausi mokymosi metodai paremti moksliniais tyrimais ir ekspertų rekomendacijomis, moterys gali mokytis patogioje mokymosi platformoje iš bet kurios pasaulio vietos, taip pat burtis į viena kitą palaikančią bendruomenę, megzti naujas pažintis, verslo ryšius.
Projektas įgalina moteris
Renginyje sveikinimo kalbą sakė vizionierė, „WoW University“ įkūrėja ir įkvepianti lyderė Inga Jablonskė, kuri kovo 8-ąją buvo nominuota tarp TOP 100 Europos moterų, antreprenerių, kuriančių socialinį pokytį savo šalyje. I.Jablonskė – pirmoji lietuvė, kuriai skirta ši nominacija už „WoW University“ įkūrimą ir plėtojimą.
„Labai džiaugiamės, kad šiais metais „WoW University“ organizuojamuose kursuose dalyvavo daugiau nei 2500 moterų. Aš tikiu, kad mūsų studentės gavo ne tik žinių, įgūdžių, kompetencijų, bet ir dar didesnį tikėjimo savimi jausmą. Jos įgijo drąsos įgyvendinti svajones, norus, gyventi savęs vertą gyvenimą. Mūsų bendruomenės esminė vertybė – palaikymas, bendradarbiavimas, kuris kartu su žiniomis suteikia drąsos pakeisti gyvenimą. Tai atneša didžiulį prasmės jausmą ir norą tęsti veiklą. Tai yra mano atsakymas į klausimą, ko aš gyvenime negaliu nedaryti. Jaučiu didžiulį dėkingumą komandai, savanorėms, rėmėjams ir partneriams, kurie prisideda ir palaiko“, – sakė I.Jablonskė.
Taip pat „WoW University“ bendruomenę mokslo metų pabaigos proga sveikino Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, kuri savo kalboje atskleidė, jog moterų teisių, lygių galimybių tema jai aktuali nuo pat jaunystės laikų. Sportinėje šachmatų karjeroje Seimo Pirmininkė nesirinko lengviausio kelio ir atvirose varžybose sėkmingai konkuruodavo su vaikinais bei laimėjo ne vieną medalį.
„Pradėjusi aktyviai dirbti politikos srityje, sau suformulavau, jog moterų lyderystės ir lygių teisių klausimas turi 3 aspektus. Svarbiausias jų – kova su žalingais lyčių stereotipais. Antrasis – mūsų pačių, moterų vidiniai įsitikinimai, kylantys iš stereotipų, su kuriais pačios save ribojame. Trečiasis aspektas – praktiniai klausimai, kuriuos galime išspręsti kaip šeimos ir karjeros įsipareigojimai, tėčių įtraukimas į bendras šeimos pareigas ir pan. Tikiu, jog pakankamai neužilgo būsime tokia pati šalis, į kurias šiais klausimais lygiuojamės“, – kalbėjo V.Čmilytė Nielsen.
Seimo Pirmininkė pridūrė, jog moterys dažnai imasi iššūkių, priima sprendimus dėl naujų pareigų tik tada, kai tam jaučiasi visiškai užtikrintos. Tuo tarpu vyrai sprendimus priima pernelyg nesukdami galvos ar abejodami dėl savo galimybių.
„To galėtume pasimokyti ne tik pačios, bet ir pamokyti viena kitą, palaikyti. Norisi palinkėti, kad ateityje mums atskirai nebereikėtų kalbėti apie moterų lyderystę, tai būtų savaime suvokiamas dalykas“, – kalbėjo Seimo Pirmininkė.
Dar vieną sveikinimo kalbą sakė profesorius Arminas Ragauskas – išradėjas, inovatorius, prestižinius tarptautinius apdovanojimus pelnęs mokslininkas ir „WoW University” dėstytojas. Naujos kartos lyderystės kurso studentės profesorių išrinko kaip vieną mylimiausių dėstytojų. Scenoje išvydome ir universiteto stipendiją gavusią Agnę Baubonytę, atstovaujančią asociaciją „Ladies Circle Lietuva“ bei stipendiją įsteigusio rėmėjo, įmonės „Gilesta“ plėtros vadovą Šarūną Grigaitį.
Renginiui artėjant link pabaigos, svečiai klausėsi diskusijos „Moterys atradusios pašaukimą”, kurioje dalyvavo reklamos specialistė, dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė, nuomonės formuotoja Medeina Andriulienė, holistinės medicinos ir integruotos sveikatos specialistė Viktorija Macijauskienė, šiuolaikinio meno ekspertė ir kuratorė Justė Jonutytė bei fizikos mokslų daktarė, optinių ir lazerinių sistemų inžinierė Simona Liukaitytė-Suszczinska. Moterys kalbėjosi apie pašaukimo sampratą, palaikymą iš šeimos, visuomenės, pasirinkimo laisvę, aplinkos įtaką gyvenimo pasirinkimams ir dalinosi asmenine ieškojimų patirtimi.
Pasibaigus oficialiai šventės daliai Bokšto skvere esančioje Šv. Elžbietos koplyčioje, susirinkusi aktyvių ir verslių moterų bendruomenė persikėlė į jaukų kiemelį, kuriame šiuolaikinio pasakojimo profesonalė Milda Varnauskaitė padovanojo performansą – pasakojimą, „Kaip atradau savo elementą“.
Mokslo metų pasiekimai
Mokslo metais, trukusiais nuo 2022 m. vasaros iki 2023 m. pavasario, „WoW University“ įgyvendino 9 kursų programas, iš kurių 3 buvo naujos. Tai naujausiomis mokslo žiniomis paremtas kursas ,,Naujas Sveikatos kodas”, autorinis Tomo Vaičiūno kursas apie mitybą bei kursas „Stiprios!“ apie emocinį ir finansinį stabilumą, kurio idėjinė ir turinio autorė – „WoW University“ Tarybos narė Daiva Žeimytė – Bilienė.
Per mokslo metus mokymų programas baigė daugiau nei 2500 studenčių, prie projekto prisijungė 72 dėstytojai, įvyko 80 paskaitų, ypatingas dėmesys buvo skiriamas dviem labai prasmingiems socialiniams projektams. Vienas jų – jau antrą kartą Lietuvoje įvykęs „Future Heroes“ projektas, skirtas 14 – 17 metų mergaitėms ugdyti lyderystės ir antreprenerystės įgūdžius. Projektas buvo vykdomas kartu su Britų Taryba ir Šveicarijos Filantropijos Fondu „The Ella Fund“. Dar vienas naujas socialinis projektas – „Karjeros ir kompetencijų centras“, finansuojamas Europos Sąjungos fondo, skirtas socialinius iššūkius patiriančioms moterims atnaujinti savo žinias, persikvalifikuoti ir grįžti į darbo rinką.