„X faktoriaus“ žvaigždė Antoine'as Wendas: ar jo širdis laisva ir kodėl Prancūzija dainininko nepripažino?

Antoine'as Wend'as ir Mindaugas Pundzius / Vaido Jokubausko ir  asmeninio albumo nuotr.
Antoine'as Wend'as ir Mindaugas Pundzius / Vaido Jokubausko ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-01-11 08:16
AA

„X faktoriuje“ sužibėjęs prancūzas Antoine'as Wendas (27) vis dar džiaugiasi šlove – atlikėjas kasdien sulaukia ne tik palaikymo žinučių iš lietuvių gerbėjų, bet ir nuolatinio Prancūzijos žiniasklaidos dėmesio. „Šis dėmesys pagaliau reiškia pripažinimą“, – sako grupės „Mando“ vokalistas ir su portalu Žmonės.lt leidžiasi į pokalbį apie nelengvą kelią muzikos karjeros link.

Antoine, po pergalės „X faktoriuje“ praėjo jau kuris laikas. Ar emocijos dar tokios pat ryškios?

Vis dar jaučiuosi labai laimingas. Didžiuojuosi, kad pagaliau turiu pripažinimą ir dabar žinau, kad galiu koncertuoti, dainuoti, kurti ir dalintis jausmais. Man tai patinka! Tiesa, labai džiaugiuosi galėdamas visa šia sėkme dalintis ne vienas, bet ir su Mindaugu (red. past. – grupės „Mando“ pianistu). 

Antoine Wendas ir Mindaugas Pundzius / Asmeninio albumo nuotr.

Kas buvo didžiausia tavo parama viso projekto metu?

Mano tėvai kiekvieną sekmadienį sekė „X faktorių“, o mama man ir šiaip dažnai skambina norėdama sužinoti naujienas, kol esu toli nuo namų... Tėvai manimi labai džiaugiasi, net ir mano sesuo (šypsosi).

Taip pat mane be galo palaikė artimi draugai iš Prancūzijos ir viso pasaulio. Kadangi daug keliavau, jie išsibarstę po daugelį šalių.  Na, o čia, Lietuvoje, mane ypač palaikė viena geriausių draugių Simona.

Taip pat šiame muzikiniame nuotykyje šalia manęs ir Mindaugo visada buvo Titas Astafas iš ankstesnio „X faktoriaus“ sezono, su kuriuo kiekvieną savaitę ruošdavome dainas, bei Marius Mickus, mano vokalo mokytojas.

Mando / V.Domkutės nuotr.

O kokie artimiausi tavo muzikiniai planai? Juos planuoji įgyvendinti Lietuvoje ar sugrįžti į gimtąją šalį?

Galiu pasidžiaugti, kad netrukus išleisiu pirmąjį savo albumą, kuris jau beveik baigtas. Dirbu su juo du metus. Tiesa, labai norėčiau, kad ir Mindaugas prisijungtų prie šio projekto, ir albume pristatytas dainas su manimi gyvai atliktų scenoje.

Noriu toliau kurti muziką kartu, tad tikiuosi, kad galėsime aplankyti įvairius miestelius Lietuvoje ir žmonėms padainuoti ne tik „X faktoriuje“ skambėjusius koverius, bet ir savo kūrybos dainas. 

Taigi, šiuo metu mano atlikėjo karjera prasideda Lietuvoje, tad kol kas ją matau būtent čia. Tačiau tikiu, kad kažkada man pavyks pradėti karjerą tarp Vilniaus ir Paryžiaus. Užbėgdamas įvykiams už akių, galiu pasakyti tik vieną, kad tikrai niekada nepaliksiu Lietuvos. Noriu kurti muziką ir dovanoti ją nuostabiai publikai, kurią atradau būtent šioje šalyje.

Antoine Wendas ir Mindaugas Pundzius / Asmeninio albumo nuotr.

Po laimėjimo „X faktoriuje“ apie tave aktyviai pradėjo rašyti ir Prancūzijos žiniasklaida. Kaip taip nutiko, kad pirmiausia išpopuliarėjai svetimoje šalyje?

Pradėti muzikanto karjerą Prancūzijoje man buvo išties sunku. Prieš kelerius metus sutikau netinkamus žmones, kurie manimi netikėjo. Pavyzdžiui, jie sakė, kad „SOS d’un terrien en détresse“ nėra man skirta daina. O Lietuvoje ją priėmė taip šiltai!

Žinoma, mokausi iš to, kas man buvo pasakyta, tačiau dabar jau sugebu atrinkti gerus dalykus. Suprantu, ką reikia tobulinti ir ko atsisakyti visiškai. Lygiai taip pat išmokau ir labiau tikėti savimi.

Antoine Wendas / Vaido Jokubausko nuotr.

O kaip reaguoji į staiga užklupusi dėmesį?

Nesu toks žmogus, kuriam žvaigždė nukrenta ir aš užmiegu ant debesų. Iš tikrųjų jaudinuosi dėl to,  ar tikrai turėsiu darbo muzikos industrijoje. Tačiau tikrai džiaugiuosi, kad ne tik Lietuvoje, bet ir gimtoje Prancūzijoje į mane atkreipė dėmesį, žmonės vis dažniau atpažįsta. Ne paslaptis, kad visas šis dėmesys pagaliau reiškia pripažinimą, tad tikiuosi, kad tai paskatins mano veiklą muzikoje.

Daugeliui Lietuvos merginų smalsu – Antoine širdis užimta ar laisva?

Manau, kad į šį klausimą geriausiai galiu papasakoti savo dainose. Kai tik albumas bus išleistas,  atsakymą rasite ten (šypsosi).

Antoine Wendas ir Mindaugas Pundzius / Asmeninio albumo nuotr.

Vos prieš kelias savaites startavo Naujieji metai. Kaip juos pasitikai ir ko sau linkėjai laikrodžiui išmušus dvyliktą valandą?

Naujuosius metus švenčiau su geriausia drauge iš Lietuvos, vienu draugu iš Paryžiaus, kuris atvyko manęs čia aplankyti, ir dar keleta draugų.

Na, o atėjus 2022-iesiems, sau linkėjau, kad mano sėkminga dainininko karjera prasidėtų tiek Lietuvoje, tiek Prancūzijoje. Noriu paliesti abejų šalių žmonių širdis. Noriu gyventi su dainavimu ir iš jo – toliau dainuoti ne tik sau, draugams, bet ir didžiajai scenai.

Fotofalerija:

Antoine Wendas (21 nuotr.)
+15