„X faktoriaus“ superfinale triumfavo „Spurr“: saldi pergalė – be mokytojo Sauliaus Prūsaičio

„X faktorių“ nugalėjo grupė „Spurr“ / V.Černiausko nuotr.
„X faktorių“ nugalėjo grupė „Spurr“ / V.Černiausko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-12-25 23:04
AA

Šiemet didžiosios metų šventės tapo ypatingos – pirmąją Kalėdų dieną įvyko didysis, 10-ojo „X faktoriaus“ superfinalas. Įtampa buvo jaučiama iki pat paskutinės sekundės – nugalėtojo negalėjo nuspėti niekas. Ir vis dėlto ši muzikinė fiesta baigėsi didžiule pergale. Pagaliau paaiškėjo, kas tapo jubiliejinio muzikinio projekto nugalėtoju!

Superfinale pasirodė 5 dalyviai – grupė „Spurr“, Demianas Shiyanas, Vytautė Gaižauskaitė, Jausmė Elena Stonkutė ir Domantas Rolis. Po pirmojo etapo paaiškėjo, kad dėl nugalėtojo titulo toliau kausis Demianas, Vytautė ir „Spurr“.

Tačiau 10-ojo „X faktoriaus“ nugalėtoju galėjo tapti tik vienas dalyvis arba tik viena grupė... Tad žiūrovų sprendimu, projektą nugalėjo, publikos meilę ir didįjį prizą – 15 tūkst. eurų – pelnė grupė „Spurr“!

„X faktoriaus“ superfinalas / V.Černiausko nuotr.

„Kas čia vyksta, aš nesuprantu dar?! Norisi verkti, džiaugtis, voliotis… Euforija!“, – emocijų po pergalės neslėpė grupės nariai.

„Visi labai gerai pasirodė. Manau, mes buvome savimi, rodėme energiją, nesistengėme kažkuo apsimesti – galbūt tai žiūrovams ir patiko“, – paklausti, kuo išsiskyrė iš kitų dalyvių, sakė vaikinai.

„Ačiū, kad buvote su mumis nuo pradžių, kai atrankose pasakėte keturis „taip“. Tuo momentu tai buvo neįtikėtina. Labai nerealu, kad tokie geri ir garsūs žmonės mus vertina – tai mums labai daug reiškia“, – padėkų tiek žiūrovams, tiek teisėjams negailėjo „Spurr“.

Antrąją vietą superfinale užėmė Vytautė, o trečiąją – Demianas.

Dalyvius superfinale vertino teisėjai Saulius Urbonavičius-Samas, Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Marijonas Mikutavičius. Tačiau šį vakarą viskas priklausė tik nuo žiūrovų.

Pirmoji scenoje pasirodė Jausmė Elena Stonkutė. Į projektą atėjusi su kanklėmis, Jausmė atskleidė visai kitą savo pusę. Tai, kad nukeliavo iki superfinalo, Jausmė vadina didžiuliu laimėjimu! Deja, visą savaitę Jausmė sirgo ir negalėjo visų jėgų atiduoti pasiruošimui bei svarbiausiai kovai. „Puikus pirmas pasirodymas, tačiau buvo slydimų. Linkiu tau didžiausios sėkmės“, – po jos pasirodymo kalbėjo M.Mikutavičius.

„X faktoriaus“ superfinalas / V.Černiausko nuotr.

Ukrainietis Demianas Shyianas dar kartą įrodė, kad yra artistiškiausias projekto dalyvis. „Esi didžiausias šių metų progresas. Geriausias tavo pasirodymas. Jei žiūrovai balsuos, tai gali būti laimėtojo numeris“, – kalbėjo J.Arlauskaitė-Jazzu.

„Džiaugiuosi, kad esi finale. Geriausias tavo pasirodymas šiais metais“, – pritarė jai ir M.Mikutavičius.

„X faktoriaus“ superfinalas / V.Černiausko nuotr.

Domantas Rolis pasakoja, kad projekte įgavo pasitikėjimo savimi. Dalyvis projekte perlipo per save ir išėjo iš komforto zonos. Ypač Domantas vertina pastabas, kurias visų finalų metu girdėjo iš teisėjų. „Esi vienas stabiliausių dalyvių – ateini ir išmeti visus kozirius. Labai geras pasirodymas“, – gyrė jį J.Arlauskaitė-Jazzu.

„X faktoriaus“ superfinalas / V.Černiausko nuotr.

„Fantastiškas pasirodymas, neturiu prie ko prikibti“, – sakė M.Mikutavičius.

Grupė „Spurr“ viso projekto metu išgirdo daugybę komplimentų. Laimėjimas grupei reikštų naują pradžią. Superfinale rokeriai taip pat girdėjo pagyras. „Žmonės jus myli, gerai žiūritės ir turite trauką. Tačiau abejočiau dėl nišinės dainos pasirinkimo“, – svarstė M.Mikutavičius.

„Esate sutverti scenai – turite visus ginklus. Tikėkite savimi ir pasitikėkite vienas kitu“, – sakė S.Urbonavičius-Samas.

„X faktoriaus“ superfinalas / V.Černiausko nuotr.

Atlikus pirmąsias dainas, paaiškėjo, kaip balsuoja žiūrovai – projektą privalėjo palikti du dalyviai, už kuriuos žiūrovai balsavo mažiausiai. 5-ąją vietą jubiliejiniame projekto sezone užėmė Jausmė, o 4-oji vieta atiteko Domantui. Visi likę dalyviai suskubo ruoštis antrosioms dainoms.

Demianas antrojo pasirodymo metu atliko lietuvišką dainą „Brolužis“. Teisėjai teigė, kad daina suskambo stebuklingai ir užgimė iš naujo. „Esi vienas iš mano favoritų. Tu turi „X faktorių“ ir viską, ko reikia scenai“, – sakė J.Arlauskaitė-Jazzu.

Vytautė sulaukė pagyrų dėl žemo balso bei parodė, ką gali. „Norisi, kad Vytautei gyvenime sektųsi. Apjuosk save tinkamais žmonėmis ir gal tau nusišypsos didelė sėkmė“, – kalbėjo M.Mikutavičius.

„X faktoriaus“ superfinalas / V.Černiausko nuotr.

Daug gražių teisėjų žodžių sulaukė ir grupė „Spurr. „Noriu, kad plėstumėte savo veiklą, tačiau perspėju, kad bus sunkių akimirkų“, – sakė M.Mikutavičius.

„Linkiu, kas jūs miegotumėte su gitaromis. Muziką reikia „daryti“ 24 valandas“, – patarė S.Urbonavičius-Samas.

Nepamirštamą šventinį vakarą „X faktoriuje“ kūrė ne tik projekto dalyviai, bet ir tikri scenos vilkai – lietuvių numylėtinis Vaidas Baumila bei neseniai vaikelio susilaukusi Jazzu.

Fotogalerija:

2022-ųjų „X faktoriaus“ superfinalas (61 nuotr.)
+55