„Yaga Gathering 2016“: elektroninė muzika ir gyvi pasirodymai
Elektroninės muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalis „Yaga Gathering“ šiais metais žiūrovus pradžiugins dar didesniu gyvų grupių pasirodymų skaičiumi.
Dienos programų metu festivalio dalyviai turės galimybę pašėlti su „Olive Tree Dance“, „Gonsofus“, „Upsiring Tree“, ir, žinoma, išvysti labiausiai laukiamą festivalio pasirodymą, kurį surengs „Banco de Gaia“ su savo programa „Last Train to Lhasa“.
Prisiminimai iš Tibeto
Toby Marksas, elektroninės muzikos grupės „Banco de Gaia“ įkūrėjas, muzika domėtis pradėjo dar nuo ankstyvos vaikystės ir būdamas vos 14 metų subūrė pirmąją savo grupę, kurioje grojo būgnais. Vėliau tapęs vokalistu ir grodamas gitara jis ėmė eksperimentuoti su įvairias stiliais, mėgindamas groti roką, folklorą, džiazą ir pasaulio etninę muziką, kol galiausiai atrado elektroninę šokių muziką, į kurią kelią jam nutiesė devyniasdešimtųjų pabaigos Acid House judėjimas.
1989 metais jis įkūrė grupę „Banco de Gaia“, kurios atliekama muzika apjungė pasaulio etninės muzikos elementais praturtintos šokių muzikos ir ambient / chill-out stilius. Atlikėjas yra išleidęs 17 albumų (arba 20, jei įskaičiuosime kelis jo ankstesnius tik kasetiniu formatu išleistus įrašus). Jo oficialus debiutinis albumas „Maya“ buvo nominuotas „Mercury Music Prize“ apdovanojimuose. Taip pat daug populiarumo susilaukė kitas jo albumas – „Last Train to Lhasa“, kuriuo jis išreiškė paramą Tibetui. Abu minėti albumai pateko į Jungtinės Karalystės „Independent Album“ sąrašo viršūnę.
Pasivadinęs pseudonimu „Banco de Gaia“, atlikėjas rengia gyvus pasirodymus ir didžėjauja visame pasaulyje. Jis taip pat yra surengęs gyvų pasirodymų su daugybe kitų muzikantų. Šiuo metu jis tęsia 2015 metais pradėtą turą kartu 3 asmenų grupe. Taip pat pasirodymuose jam talkina vaizdo menininkas.
Šiais metais Lietuvos giriose rengiamame festivalyje „Banco de Gaia“ pristatys naują savo programą, kurios pagrindinis akcentas bus legendinė „Last Train to Lhasa“, taip pat naujausi atlikėjo kūriniai.
Penktadienis su „Gonsofus“
„Gonsofus“ yra tarptautinis muzikinis projektas, gimęs Bratislavoje (Slovakija). Jau firminiu tapęs „Gonsofus“ stilius harmoningai sujungia regio, dubo, hiphopo, ir daugybę kitų muzikos žanrų bei kultūrinių motyvų, taip pat kūriniuose skamba įvairios pasaulio kalbos.
Ši grupė garsėja savo unikaliais ir itin energingais pasirodymais, kurių metu du atlikėjai, pasitelkdami daugiau kaip 7 instrumentus, gyvai kuria kvapą gniaužiantį šou, kuriame išgaunama muzika prilygsta didelio ansamblio skambesiui. Sasha Mamaev: gitara, vokalas, bosinė gitara, saksofonas, trimitas, klavišiniai, efektai. GáborTokár: būgnai, perkusija, prodiusavimas, vokalas, sintezatoriai, efektai.
Savo stilių muzikantai apibūdina kaip „transkontinentinį grūvą“ – tai pozityvus, pakylėjantis ir kūrybingas muzikinių žanrų, kultūrinių motyvų bei kalbų derinys, įkvėptas skirtingų šalių, kuriose augo atlikėjai, kultūros.
Šeštadienis su „Olive Tree Dance“
Portugalų grupė „Olive Tree Dance“ yra instrumentinis trio, kuriame groja Renato Oliveira (didžeridu), Pedro Vasconcelos (būgnai) ir Marcio Pinto (perkusija). Grupė savo kuriamai muzikai įkvėpimo semiasi iš viso pasaulio, kūriniuose panaudoja įvairių pasaulio etninės muzikos žanrų motyvus bei tribal stiliaus elektroninę muziką, kuri atliekama akustiškai.
Įkvėpti ir įkvepiantys grupės „Olive Tree Dance“ nariai scenoje trykšte trykšta gaivališka energija. Didžeridu instrumentas žadina genties dvasią, o perkusija nubrėžia gaires muzikinei kelionei, taip sukuriant intensyvius ir į transą gramzdinančius potyrius, kuriuos sustiprina organiški ir natūralūs garsai. Šie muzikos alchemikai tradiciniais muzikos instrumentais išgaunamus ritmus transformuoja į skambesį, kurio vibracijų persmelktas kūnas netruks pasinerti į šokių sūkurį.
Festivalis „Yaga Gathering“ vyks liepos 28 d. – rugpjūčio 1 d. Varėnos rajone, Ežeraičio miške prie Spenglos ežero ir šaltinio. Bilietus įsigyti galima oficialioje festivalio interneto svetainėje.