Ypatinga Mikalauskų ir Slausgalvių kelionė: trys progos, keli „minusai“ ir receptai į namus
Operos solistas Liudas Mikalauskas su žmona Sigita ir vaikais kasdienes pareigas trumpam iškeitė į nerūpestingas atostogas Graikijos saloje Korfu. Šeima į kelionę leidosi su senais bičiuliais – šokio čempionų Gintarės ir Tomo Slausgalvių šeima. Kelionėje didžiulė kompanija paminėjo net tris ypatingas progas, o ir įspūdžių atostogose tikrai netrūko. Tiesa, keletą smulkių pastabų salai jie taip pat turi.
Su portalu Žmonės.lt Liudas ir Sigita į pokalbį leidosi kartu. Jiems draugiją palaikė ir tikriausiai vieną pirmųjų savo gyvenimo interviu davusi dar nė metukų neskaičiuojanti dukrytė Miglė. Rodos, Korfu sala tiek tėvams, tiek mažylei paliko didžiulį įspūdį – Miglė nekart tėvams žaismingai pritarė.
„Nuo kelionės jau praėjo kažkiek laiko, bet įspūdžiai vis dar ryškūs. Net išvykstant sakiau, kad nepaisant visų smulkmenų, į salą vis tiek dar norėčiau grįžti“, – prisipažino S.Mikalauskienė.
„Tu visada taip sakai, – nusijuokė L.Mikalauskas. – Bet man jau įspūdžiai kiek priblėsę, nes vos grįžęs iš Korfu, spėjau dar ir į Ameriką savaitei suskraidyti, kur su lietuvių bendruomenėmis filmavome „Duokim garo“ laidas. Tai ir ten atrakcijų netrūko.“
Korfu pasirinko dėl vienos priežasties
Vis dėlto, nors kelionių būta ir daugiau, Korfu saloje „pririnktų“ prisiminimų iš Mikalauskų neatims niekas. Liudas sako, kad iš pradžių didžiuliu noru vykti būtent į Korfu salą jie netryško – turėjo ir kitų variantų.
„Galvoje sukosi ir Tenerifė, ir Sicilija, bet galiausiai nugalėjo Korfu. Priežastis paprasta – skrydis tiesioginis, neilgas, iki trijų valandų, tai taip ir nutarėme. Su kūdikiu ilgiau keliauti nenorėjome“, – sakė jis.
Sigita antrina, kad Korfu pliusų įžvelgė ir daugiau – sala nedidelė, tad keliauti su vaikais buvo pats tas.
„Nesame tik pliažiniai žmonės, tiesiog gulėti nebenorime, todėl smagu, kad po Korfu galėjome pasivažinėti su mašina, aplankyti daugiau vietų. Kai keliauji su trim vaikais, iš kurių vienas yra kūdikis, o ir Gintarė su Tomu su visa savo šeimyna, tai norisi, kad kelionės tarp vietų nebūtų ilgos“, – dalijosi S.Mikalauskienė.
Saloje paminėjo tris progas
Mikalauskai kartu su Gintare ir Tomu Slausgalviais keliauja ne pirmą kartą, tad akimirkų, pasitikrinti draugystės tvirtumą, tikrai buvo. Paklausti, kokie kelionės kompanionai yra Slausgalviai, Mikalauskai kone vienbalsiai ištaria – puikūs.
„Mūsų kelionės lūkesčiai ir norai sutampa, tad keliauti labai smagu. Nė vienas nenorime tik gulėti paplūdimyje. Gal tik vaikai mieliau iškeistų visas atrakcijas į baseiną, – juokėsi Sigita. – Smagu, kad ir mūsų vaikai kone tokio paties amžiaus, tai visi turi po draugą“.
L.Mikalauskas nusijuokė, kad keliones palengvina ir tai, kad jų metu kiekvienas turi savotiškas savo pareigas, dėl kurių šeimose taip pat lengvai susitariama.
„Iš vakaro pasižiūri kokią nors įdomią lankytiną vietą ir planuojiesi. Gintarė apskritai mėgsta susidėlioti planą, tai mums čia labai paprasta. Mes dirbdavome vairuotojais, o merginos viską sakydavo: kairėn ar dešinėn, – juokėsi Liudas. – Tai negali būti geresnių atostogų.“
Graikijos saloje didelė kompanija atšvenė net tris progas – į Korfu šeimos išskrido minėdamos 15-ąsias draugystės metines. Mikalauskai su Slausgalviais susipažino, kai 2009. metais L.Mikalauskas dalyvavo šokių projekte „Šok su manimi“.
„O kelionėje paminėjome Slausgalvių dukrytės Adrijos pirmąjį gimtadienį, gimimo dieną atšventė ir Liudas. Jokių grandiozinių švenčių nebuvo, tik ramus pabuvimas. Suderinome restorane, kad Liudui atneštų tortą su žvakute ir palinkėjome gražios kelionės bei įsimintinų įspūdžių“, – pasakojo S.Mikalauskienė.
Stebino ir maloniai, ir nelabai
Nors nuo spalio mėnesį buvusių atostogų jau praėjo šiek tiek laiko, Sigita sako, kad Korfu sala tikrai įsiminė. „Labai jauku, graži gamta, tikrai mielai antrą kartą sugrįžčiau, o ir vila, kurioje buvome apsistoję patiko“, – sakė ji.
Vis dėlto Mikalauskai pastebėjo ir keletą minusų. Sigita pridūrė, kad labiausiai keista jiems pasirodė tai, kad nors ši Graikijos sala gana populiari, atrodo, kad ne visai pritaikyta aktyviam turizmui.
„Mes su Liudu važiuodami net kalbėjom, kad, atrodo, sala puiki, bet gal dar ne visai pasiruošusi priimti turistus. Tos turistinės vietos labai netolygiai išsidėsčiusios. Pavyzdžiui, važiuoji turistine vieta ir pasuki į kokį keliuką ir ten ne visur švaru, o ir tie keliukai ne visi prižiūrėti. Buvo ir taip, kad at vykstame į lankytiną vietą, o ten – nė ženklų apie ją, nė ką. Nesuprastum, kad čia ji, – dalijosi Sigita. – Iš pradžių kokias keturias dienas keliavome ir atrodė, kad sala yra visiškai nepaliesta turizmo, o penktą dieną nuvykome į regioną Palaiokastritsa. Tai ten nuvykus, atrodė, kad į visai kitą šalį nuvažiavome – viskas pritaikyta turistams. Tai tikrai pastebėjome, kad ta turizmo infrastruktūra netolygiai išdėliota.“
„Na, bet užtai, pavyzdžiui, stovi kaimų kaimas, 10 namų, o tame kaime – net trys restoranai, – žmonai besijuokdamas antrino Liudas Mikalauskas. – Tai galime sakyti, kad salą pažinome per kulinarinį Graikijos paveldą. Nuvykdavome kur nors ir tikrindavome, kaip viename ar kitame regione gamina tą patiekalą.“
„Išties, – pritarė Sigita. – Nuvykome į kaimelį kalno viršūnėje, kuris atrodė kaip tikras vaiduoklių kaimas. Ten kokia 50 ar 40 apleistų pastatų, o nuvažiuoji ir žiūri – kas 50 metrų po kavinę. O ir jos pilnos, žmonės važiuoja, žiūri, valgo. Štai toks lėto gyvenimo pavyzdys – galima žavesį atrasti net geriant kavą tarp griuvėsių.“
Liudas šyptelėjo – apsilankęs tokiuose tikrų graikų valdomuose restoranuose pasijauti it atvykęs į vietinių šeimos namus. Todėl nieko keisto, kad iš ten – ir istorijos neeilinės.
„Atėjom į vieną restoraną, lankytojų nedaug, o prie vieno staliuko matome mezga močiutė. Priėjo padavėjas prie mūsų, priėmė užsakymą, o tada tik nuėjo prie tos močiutės ir sako: „Na, tu jau baik megzti, eik jau gamint“, – juokėsi L.Mikalauskas.
„Dar ir tokią situaciją prisimenu, kai nuėjome į restoraną prie mūsų vilos ir paklausėme, ar turi žuvies. Sako, taip, turime du ešerius. Pasiėmėme vieną ešerį, valgom. Kitą dieną ateiname į tą pačią vietą ir klausiame, ar šiandien turite žuvies. Sako: „Tai tas vienas ešerys dar likęs“. Pas juos viskas labai paprasta, tai turbūt tokių dalykų nedaug kur ir pamatysi“, – nusikvatojo jis.
Gaminti mėgstantis L.Mikalauskas atskleidė, kad iš Graikijos į namus parsivežė net porą receptų.
„Kai tik grįžome, juos gaminome iškart“, – tarstelėjo jis.
O ar pavyko taip pat gardžiai kaip graikams? „Iš antro karto netgi pavyko. Jis labai geras kulinaras“, – nusijuokė Sigita.
Paklausti, apie kokią dabar kelionę svajoja, jiedu nė nesusimąsto – tikisi, po dvejų metų darkart aplankyti savo svajonių šalį Ameriką.
Fotogalerija: