Ypatingos F-1 piloto N.Hülkenbergo ir E.Ruškytės Kalėdos: su pirmagime ir netikėtumu ant Kūčių stalo
Monake gyvenančiai lietuvei, nertų drabužių dizainerei Eglei Ruškytei-Hülkenberg šie metai – neeiliniai. Pandemijos sustabdytas pasaulis jai daugiau davė nei atėmė: meilę žinomam F-1 pilotui Nico Hülkenbergui sutvirtino santuoka, o geriausiu jos įrodymu tapo rugsėjį gimusi dukrelė. Natūralu, kad gerokai kitokios bus ir šių metų šventės. „Tai – pirmosios Kalėdos, kai esame tikra šeima“, – portalui Žmonės.lt sako E.Ruškytė-Hülkenberg.
Visada saulėtas Monakas vargiai asocijuojasi su Kalėdomis: Viduržemio jūros skalaujami krantai ir palmės nėra tai, ką esame įpratę matyti kalėdiniuose atvirukuose. Nekeista, kad šiuo laikotarpiu jis ištuštėja ir atsigauna tik Naujųjų metų išvakarėse. Monake švenčių neleidžia ir nertų drabužių dizainerė Eglė Ruškytė su vyru Nico – sutuoktiniai mieliau renkasi kitas kryptis.
„Švenčių proga dažniausiai išvykdavome į Nico gimtinę – Vokietiją, mano tėvynę Lietuvą arba pasirinkdavome kitą šalį ir keliaudavome ten su artimaisiais. Gaila, kad nepavyksta aplankyti aplankyti tiek mano, tiek vyro šeimų – tai neįmanoma be lėktuvo. Aš taip pasiilgau lietuviškų Kalėdų! Jos šiemet baltos, o tokios buvo tik vaikystėje. Suvirpa širdis, kad negaliu čia būti, tačiau kitiems linkime daug baltų prisiminimų, meilės ir šilumos“, – pasakoja jau kelerius metus svetur gyvenanti E.Ruškytė.
Nepaisant to, šios šventės Hülkenbergų šeimai – išskirtinės: Kalėdas Eglė ir Nico pasitiks ant rankų sūpuodami savo pirmagimę.
„Tai yra pirmos šventės, kai esame nebe dviese, o trise kartu su dukryte Noemi Sky. Na, jei priskaičiuosime mūsų augintinį Dzeusą – keturiese. Tapome tikra šeima, tad ir Kūčių vakarą praleisime vieni“, – su portalu Žmonės.lt dalijasi E.Ruškytė ir pasakoja, kaip prabėgo pirmieji motinystės mėnesiai bei kokias Kalėdų tradicijas puoselėja savo tarptautinėje šeimoje.
Šie metai Jums – išties ypatingi: ištekėjote ir susilaukėte dukrelės. Kokiomis nuotaikomis pasitinkate jų pabaigą?
Šios Kalėdos mūsų namuos tikrai labai laukiamos, nes tai – pirmos šventės tapus tėvais. Su vyru esame įsitikinę, kad paskutiniai dveji pandeminiai metai turėjo ir teigiamos įtakos mūsų gyvenimui. Sulėtėjo tempas, tad galėjome daugiau laiko skirti vienas kitam, tapome šeima, o vėliau – ir tėvais. Prasidėjo naujas gyvenimo etapas.
Prieš beveik tris mėnesius tapote mama. Kaip jaučiatės naujame amplua?
Užaugau apsupta brolių ir seserų, bet pati tapti mama visai neskubėjau. Vis dėlto sužinojusi, kad laukiuosi, sau ramiai pasakiau – man 33 -eji, turbūt jau laikas. Nepaisant to, nėščia savo rutinos nepakeičiau, netgi tenisą iki šešto nėštumo mėnesio lengvai žaidžiau, o devinto mėnesio pradžioje neturėjome nei lovytės, nei vežimėlio.
Gimus Noemi Sky esame tokie pat atsipalaidavę ir stengiamės, kad viskas klostytųsi be streso (šypsosi). Kol kas tai pavyksta neblogai, gal dėl to ir mūsų mergaitė tokia atsipūtusi.
O kaip susidorojate su kitais motinystės iššūkiais? Ar viskas klostosi taip, kaip ir tikėjotės, ar vis tik vaikelio auginimas pažeria aibę netikėtumų?
Tiesą pasakius, būti mama sekasi galbūt net geriau, nei tikėjausi. Buvau nusiteikusi, kad maitinti mažylę bus sunku – tokį įsitikinimą lėmė kitų moterų patirtys. Vis dėlto, man ši užduotis nuo pat pradžių buvo sėkminga, neturiu blogos patirties ir labai del to džiaugiuosi. Beje, dar negimus Noemi Sky sakiau: pati maitinsiu apie 3 mėnesius, bet šią ribą pasieksime jau Kūčių vakarą ir tikrai tai tęsime toliau.
Pastaruosius mėnesius didelių sunkumų nepatyrėme, tačiau etapais, kai Nico išskrenda darbo reikalais, su Noemi 4 kartus per dieną einame pasivaikščioti, nes mūsų šuniukas Dzeusas yra pratęs dažnai išeiti į lauką. Vasarą gal tai ir nebūtų iššūkis, bet žiemą, kai reikia šiltesnių drabužių, pasiruošimas užima daug laiko – atrodo, per dieną nieko daugiau ir neveikiame (juokiasi).
Minėjote, kad jūsų vyras Nico retkarčiais išvyksta. Ar tuomet, kai grįžta ir būna namie, padeda prižiūrėti dukrelę?
Prisipažinsiu – turiu nuostabų vyrą, kuris kartu yra ir puikus tėtis, iš kurio daugiau pagalbos turbūt net negalėčiau prašyti. Jis ir sauskelnes keičia, ir migdo, rengia, ir pas gydytojus keliauja kartu, o svarbiausia – be proto myli!
Esu labai laiminga, kad mums abiem naujoje srityje – tėvystėje – vyras labai noriai dalyvauja ir mokosi kartu su manimi. Be šimtaprocentinės fizinės ir emocinės Nico pagalbos viskas būtų kitaip. Tik pati tapusi mama supratau, kad mamos, auginančios vaikus vienos, nusipelnė aukso medalių.
Esate unikalių nertų drabužių dizainerė, turinti platų gerbėjų ir klientų ratą. Savo veiklą kuriam laiko pristabdėte ar vis tik kūrybai atrandate jėgų?
Darbo stengiuosi neapleisti, nors, pripažįstu, jam daug laiko tikrai nelieka... Nepaisant to, tiku, kad ilgainiui viskas po truputį gerės. Tiesa, vyras kartais dėl to supyksta: jis įsitikinęs, kad turėčiau susikoncentruoti tik į mamos vaidmenį, bet esu aktyvaus charakterio ir negaliu apleisti veiklos, kuri man teikia laimę. Mes, moterys, esame super mamos, kurios geba viską suderinti, argi ne taip? Pradžia gali buti sunkesnė, bet tai greitai pasimiršta.
Jūsų šeima – tarptautinė: jūs esate lietuvė, vyras vokietis. Kokias Kalėdų tradicijas atsinešėte į šeimą ir kaip jas derinate?
Prisipažinsiu, kad per Kūčias laužau lietuviškas tradicijas, nes Vokietijoje per šią šventę mėsa ant stalo – būtina (juokiasi). Mano vyras taip pat nesutinka Kalėdas pasitikto be tokių patiekalų. Ten ypač populiarus mėsos „rakletas” – žalios mėsos gabalėlis, kuris kepamas tiesiog ant stalo, kaitinant lengvai ugniai. Tuo tarpu aš Kūčių stalo negaliu įsivaizduoti be lietuviškos mišrainės, kuri, beje, patinka ir vokiečiams. Gaminu ją pati ir tik kartą metuose.
Vis tik už 12 patiekalų ant stalo man kur kas svarbesnės dekoracijos. Kadangi kūryba yra neatsiejama mano gyvenimo dalis, labai mėgstu prieš šventes puošti namus, o ir pagrindinis stalo akcentas būna mano pačios gamintos dekoracijos. Jų beveik neperku: iš pasivaikščiojimų miške visada grižtu su kokiomis nors šakomis ar kankorėžiais, nepriklausomai nuo to, yra žiema ar vasara ir imuosi darbo.
Nepaisant to, šiemet stalą teks puošti praėjusių metų dekoracijomis, nes Noemi kol kas dar nepadeda mamai gaminti naujų. Dar vienas puošybos elementas: tušti vynai buteliai, paversti kalėdinėmis žvakėmis.
Kalėdos didžiojoje pasaulio dalyje nebeįsivaizduojamos be dovanų. Kaip sekėsi jomis pasirūpinti, kai šalia – daug laiko, dėmesio ir priežiūros reikalaujanti dukrelė?
Pripažinsiu, kad šiemet nebuvo taip lengva suruošti dovanas, nes ištrūkti iš namų yra kur kas sudėtingiau. Nesu iš tų žmonių, kurie mėgsta pirkti internetu – daug mieliau vaikštau po parduotuves ir viską gyvai apžiūriu pati.
Vis dėlto šiais metais Amazon tapo geriausia „Kalėdų senelio padėjėja“ (juokiasi). Tai yra pirmos Kalėdos, kai dovanas pirkau internetu. Manau, visos naujos mamos mane supras. Perkant dovanas, turiu kaip reikiant pasukti galvą: vien mano šeimoje yra 18 labai artimų žmonių, o dar šalia visa vyro šeima.. Na, bet mes su vyru jau žinome savo Kalėdų dovanas – atostogas Austrijoje, kalnuose.
Fotogalerija: