Zara ir Mike'as Tindallai – atsitiktinės karališkosios šeimos skandalų aukos
Britų karališkąją šeimą persekiojantys skandalai užkliudė ir, atrodo, nekalčiausius jos narius – Zarą (38) ir Mike’ą (40) Tindallus. Nors, palyginti su Zaros dėdės princo Andrew rūpesčiais, jų nuodėmės menkos.
Seniai žinoma, kad Zara – viena iš monarchės Elizabeth II (93) vaikaičių, karališkosios princesės Anne (69) dukra, su vyru buvusiu regbio profesionalu, o dabar treneriu Mike’u Tindallu (40) bei dukromis Mia (5) ir Lena (1) gyvena motinai priklausančioje rezidencijoje ir iš dalies – jos sąskaita. 1976 metais „Gatcombe Park“ rūmus ir ūkį Glosteršyre 170 kilometrų nuo Londono dukrai ir jos pirmajam vyrui kapitonui Markui Phillipsui nupirko pati karalienė Elizabeth II.
Tindallų šeima, formaliai neturinti karališkųjų pareigų, naudojasi nemažai privilegijų, įskaitant apsaugą ir brangų Zaros pomėgį – žirgų sportą. Dažnai sakoma, kad vienintelė karalienės dukra nuo pat vaikų gimimo pasirūpino nerūpestingu jų gyvenimu – nei Zara, nei jos vyresnysis brolis Peteris (41) neturi titulų ir buvo auginami kaip paprastos, nors ir daug galimybių turinčios šeimos atžalos.
Gal per drąsu būtų teigti, kad jie įgijo įprastas profesijas, kaip kartais rašo susižavėję aukštuomenės kronikos autoriai: Peteris, baigęs Ekseterio universitetą, dirba automobilių sporto vadybos srityje, Zara – to paties universiteto absolventė, pagal diplomą fizioterapeutė, nors visi labiausiai ją žino kaip raitelę.
Nekyla abejonių, kad ponia Tindall neveda reabilitacijos programų. Ir kad net neturint titulo priklausomybė karališkajai šeimai – finansinis aktyvas. Leidinys „Daily Mail“ neseniai papriekaištavo mylimiausiai karalienės anūkei pasinaudojus šiuo aktyvu. Paaiškėjo, kad Honkongo magnatas Johnny Honas mokėjo Zarai po 100 tūkstančių svarų sterlingų (apie 110 tūkstančių eurų) per metus už jo kompanijų grupės konsultavimą. Zara patardavo bendrovės sporto investicijų padaliniui, dukart per metus vaizdo ryšiu dalyvaudavo direktorių posėdžiuose ir apsilankydavo keturiuose renginiuose.
Moteris nedarė nieko, ko nebūtų darė jos giminaičiai ar kiti britų aukštuomenės stulpai. Su jos broliu Peteriu daktaras Honas įsteigė žirgų lenktynių mėgėjų klubą – iš esmės Peteris gauna atlyginimą už savo buvimą. Kuklias, bet nekukliai mokamas pareigas Hono koncerne ėjo (kai kuriais duomenimis – tebeeina) Jorko hercogienė Sara. Verslininkas, pats Kembridžo universiteto absolventas, interviu „Daily Mail“ tiesiai sakė, kad karališkosios šeimos narius ir kitus įtakingus žmones įdarbina dėl to, ką jie gali padaryti tam tikrų projektų labui. Pavyzdžiui, „direktorės Saros“ pareigos – supažindinti Honą su keliais žmonėmis, o jos metinis atlyginimas siekė 72 tūkstančius svarų sterlingų (beveik 80 tūkstančių eurų). Dar kelis šimtus tūkstančių ji gavo už rinkodaros ir reklamos paslaugas.
Žinoma, nei Zara, nei Peteris, nei Sara negauna išlaikymo pagal vadinamąjį suverenios dotacijos aktą (Jungtinės Karalystės vyriausybė kasmet skiria tam tikrą sumą karališkajai šeimai finansuoti) ir sukasi, kaip išmano. Blogiau, kad kai informacija apie Zaros finansus išėjo į viešumą, jos vardu veikiantis advokatas tao paneigė. Ir tik kai „Daily Mail“ pamojavo sutarties kopija, Zara prisipažino turėjusi reikalų su Honu, bet jam nebedirbanti.
Krizių valdymo ekspertai svarsto, kodėl informacija apie karalienės ir publikos numylėtinę pasirodė būtent dabar. Juk dar prieš porą savaičių spaudoje mirgėjo smagūs reportažai iš festivalio „British Eventing“, vykusio „Gatcombe Park“, kuriame linksminosi visa šeima ir net santūrioji princesė Anne. Apskritai Zara mylima už paprastą įvaizdį, šypseną, grynai anglišką manierą rengtis ir aistrą žirgams, siejančią ją ir su mama, ir su senele karaliene. Už ne paradiškumą ir atvirumą: moteris neslėpė, kad motinystė kainavo daug – iki susilaukdama mažosios Lenos prarado du nešiotus kūdikius.
Viena iš versijų tokia: ir Sasekso hercogai Harry ir Meghan, demonstratyviai išskridę į Nicą privačiu Eltono Johno lėktuvu, ir princo Williamo bei hercogienės Catherine kelionė į Škotiją pigių skrydžių oro linijomis, ir paviešinta Zaros darbo sutartis (iki šiol niekam neužkliuvo jos bendradarbiavimas su „Rolex“, „Land Rover“ ar „Calleija“ juvelyrikos bendrove) yra skirta vienam tikslui – nukreipti dėmesį nuo karališkosios šeimos juodos avies – princo Andrew nuotykių Jeffrey Epsteino saloje. Jei ir taip, kol kas pastangos ypatingų rezultatų neatnešė ir gali būti, kad princui Andrew teks duoti parodymus Epsteino byloje.