Ženklai, kad jūsų partneris santykiuose pernelyg egoistiškas

Savanaudiška meilė / Fotolia nuotr.
Savanaudiška meilė / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Kai kurie žmonės turi nueiti ilgą kelią tam, kad atrastų savyje galimybę tapti geresniais ir sugebėtų puoselėti santykius atsisakę egoistiško požiūrio. Deja, tai išties nelengva.

Santykių ekspertai išskiria septynis ženklus, kurie atskleidžia, kad jūsų partneris pernelyg susikoncentravęs į save, rašoma „Huffington Post“.

Jis rūpinasi labiau jūsų karjera, o ne jūsų būdu

„Jeigu jūs niekada nesijautėte ramiai dėl savo partnerio, ir jis visuomet labiau rūpinasi tik dėl to, ką jūs darote, o ne dėl to, kas esate, tuomet tai blogas ženklas“, – tikina santykių ekspertė ir knygos Will I Ever Be Free of You? How to Navigate a High-Conflict Divorce from a Narcissist and Heal Your Family autorė Karyl McBride.

Jos nuomone, toks žmogus visada laukia, kas bus daroma dėl jo: „Jeigu matote, kad partneris nesidomi, kas jūs iš tikrųjų esate, jaučiate emocijų, empatijos trūkumą, dažnai esate tiesiog nepastebimi, tai byloja apie egoistišką požiūrį“.

Jūs jaučiatės kontroliuojama daugybės jo taisyklių

„Narcizų tipo asmenybės itin daug tikisi iš kitų. Ir kai jūs susidūrę su narcizo lūkesčiais suklystate, visuomet galite tikėtis teisimo“, – tikina Jan Hill, knygos Happy Sex: Putting Passion and Play Back into Your Relationship autorė.

Ji pabrėžia, kad narcizai norėdami, jog mes atitiktume tuos lūkesčius, nustato taisykles.

Tarkime, specialistė dalinosi istorija, kaip vaikinas kontroliavo savo merginą visą parą ir reikalavo, kad ji duotų ataskaitą apie kiekvieną įvykį, kuris nutiko per dieną. Tuo tarpu pats vaikinas išlaikė spontaniškumą savo socialiniame gyvenime.

Partnerio prioritetas yra „aš“, o ne „mes“

Samantha Burns, santykių ir susitikinėjimų ekspertė, sako, kad partneriai turi vertinti vienas kito nuomonę, suvokti save kaip komandą, priimti sprendimus kartu, kadangi kai kuriate sveikus ir kokybiškus santykius, kito laimė rūpi ne mažiau, negu jūsų paties.

„Jeigu nesiliausite galvoję apie vienas kito pranašumą, greičiausiai negalėsite ir prioritetu pasitelkti vienas kito laimės. Visa tai baigiasi atotrūkiu, nepasitenkinimu ir galbūt net skyrybomis“, – mano santykių specialistė.

Jis kenkia jūsų sėkmei

Egoistiškos asmenybės džiaugiasi iki tam tikro taško, vėliau jūsų sėkmė priverčia jas jaustis lyg šešėlyje, ir prasideda santykių dilemos.

„Jeigu jūs turite karjeros siekių, tikslų ir jūsų sėkmė atsiduria dėmesio centre, tuomet partneris gali pradėti jums kenkti ir stengtis sužlugdyti“, – tikina J.Hill. Ji pateikia kaip pavyzdį tokią situaciją: prieš svarbų susitikimą ar pokalbį jūsų partneris gali specialiai išnaudoti jus, jūsų laiką ir emocijas, kad atitrauktų nuo siekių, ir todėl jūs paprasčiausiai susikirsite.

Jis niekada neklausia, kaip praėjo jūsų diena

Psichologė Debra Campbell sako, kad dažnai egoistai yra linkę iš visų jėgų ginti savo poziciją, o ne įvertinti savo partnerio požiūrio tašką.

Grįžimas namo po sunkios darbo dienos ir galimybė jaukiai įsisupti į pledą bei pasikalbėti ir pasiguosti savo partneriui yra vienas didžiausių malonumų kokybiškuose santykiuose. „Tačiau jūs nusipelnote ne tik klausimo „kaip praėjo jūsų diena“, bet ir nuoširdaus, tikro išklausymo, net jeigu 90 proc. laiko skundžiatės“, – tikina S.Burns. Jos nuomone, buvimas su tuo, kuris visą laiką dominuoja pokalbyje ir nesidomi jumis, nėra geras ženklas santykiuose.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vyras jus vadina lapute, saulute ar zuikeliu? Ką tai galėtų reikšti

Jis jus nuolat bando perkalbėti

Psichologė Debra Campbell sako, kad dažnai egoistai yra linkę iš visų jėgų ginti savo poziciją, o ne įvertinti savo partnerio požiūrio tašką. O juk jaustis išgirstam lygu jautis mylimam, todėl poroje vienas dėl tokių egoistiškų poelgių gali jaustis apleistas emociškai ir nelaimingas.

Turite maldauti partnerio, kad galėtumėte daryti dalykus, kuriuos norite daryti

„Kompromisas – sveikų santykių pagrindas. Turėtumėte nerimauti, jeigu partneris nepripažįsta jūsų nuomonės, nepriima atsakymo “Ne„ ar kaltina jus priėmus sprendimus“, – tikina S.Burns.

Jos nuomone, neturėtumėte maldauti partnerio, kad jis įsilietų į jūsų veiklą, kad ir kokia ji bebūtų – atostogų vieta, kurią norite aplankyti, ar restoranas, kuriame norite išmėginti naujus patiekalus. Jūsų poreikiai ir norai yra tokie pat svarbūs, kaip ir jūsų partnerio, todėl gali kilti pasipiktinimas, jeigu jūsų antra pusė nesugebės sukurti sveiko balanso kompromisuose.