Ženklai, rodantys, kad esate priklausoma nuo savo partnerio
Kalbėdami apie priklausomybes omenyje dažniausiai turime alkoholį, tabaką, maistą ir panašius dalykus. Tačiau psichologai drąsiai tvirtina, kad galime būti priklausomi ir nuo santykių ar kito žmogaus.
„Mes galime būti priklausomi nuo žmonių lygiai taip pat, kaip nuo alkoholio ar maisto“, – sako psichologė, santykių ekspertė Margaret Paul, konsultuojanti poras jau 40 metų.
Psichologė, santykių ekspertė Margaret Paul, konsultuojanti poras jau 40 metų, sako, kad mes galime būti priklausomi nuo žmonių lygiai taip pat, kaip nuo alkoholio ar maisto.
Tai savęs atsisakymas ir kito žmogaus išnaudojimas, kai siekiama išvengti atsakomybės už savo jausmus. Priklausomybė nuo kito žmogaus priverčia prarasti savarankiškumą, gali sukelti psichinių, karjeros problemų ir rūpesčių meilės srityje.
„Kai įsimylime, jausmas gali būti panašus į tą, kokį sukelia alkoholis, tabakas“, – sako mokslų daktaras Femke Buisman-Pijlman. Bet kai naujas meilės jausmas išnyksta, gali likti psichinė priklausomybė meilės objektui.
10 ženklų, rodantys, kad esate priklausomas nuo savo antrosios pusės
Jums sunku jaustis laimingai be antrosios pusės. Psichologė Margaret Paul sako, kad jei jūsų antroji pusė yra vienintelis džiaugsmo šaltinis, tik sutikusi jį jaučiatės laiminga, o kiti dalykai nekelia jokio teigimų emocijų, tikėtina, kad esate priklausoma nuo jūsų partnerio ir santykių.
TAIP PAT SKAITYKITE: Senovės grožio triukai, kuriuos naudojame ir dabar
Jus ištinka dėmesio stokos priepuoliai. Jūs nuolat siekiate savo partnerio dėmesio, o kai jo negaunate, jaučiatės liūdna. Jei nuolat bandote atkreipti ir sulaukti savo antrosios pusės dėmesio, tačiau negaunate jo tiek, kiek jo tikitės ar jums reikia, galite jaustis nelaiminga, įskaudinta, nemylima. „Jis nepaklausė, kaip praėjo mano diena, kaip aš jaučiuosi. Tikriausiai aš jam nerūpiu“, – tokie ir panašūs pamąstymai, skundai draugėms ir jūsų antrajai pusei gali aiškiai signalizuoti, kad jūs esate priklausoma nuo jūsų santykių.
Siaubingai bijote likti viena. Jei jūs negalite viena miegoti, nors partneriui, sakykim, naktinė darbo pamaina, bet jus kamuoja nemiga ar košmarai, o ramiai miegoti galite tik tada, kai šalia jūsų mylimas žmogus, žinokite, kad vertėtų susirūpinti.
Jei jums tenka išsiskirti bent trumpam, jus apninka depresija. Jei šalia nėra jūsų antrosios pusės, jūs nenorite susitikti su draugais, ryte sunku ar išvis nesinori keltis ir eiti į darbą. Manote, kad nėra tikslo nieko daryti, jei šalia nėra jūsų artimiausio žmogaus.
Mylitės tik tam, kad jis jus dar labiau mylėtų, net jei nesate nusiteikusi. Kai dauguma žmonių mylisi todėl, kad abu to nori, geidžia vienas kito, jūs tokiu būtu norite išlaikyti kuo artimesnį tarpusavio ryšį. Jei suprantate, kad taip elgiatės, pamąstykite, kodėl taip yra. Mylėtis tik dėl to, kad išlaikytumėte artimą žmogų šalia, nėra labai protingas sprendimas. Abu žmonės turi to norėti.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl nesiseka rasti antrosios pusės?
Jūs neturite laiko sau. Ar pastebėjote, kad nebeturite laiko sąskaitoms apmokėti, išsiskalbti drabužių, susitvarkyti namų, o apie susitikimą su draugėmis jau seniai pamiršote? Ar jūsų santykiai reikalauja viso jūsų laiko? Jei taip yra, vertėtų susimąstyti, nes laiko turi likti ir kitiems gyvenimo dalykams.
Pati inicijuojate vis daugiau pasimatymų. Ar pati pirma skambinate, rašote, kviečiate susitikti, įdomiai praleisti laisvalaikį, nuveikti ką nors netikėto? Sustokite ir paklauskite savęs, ar ne per daug tam skiriate laiko, nes tai gali panašėti į priklausomybę nuo santykių. Leiskite ir antrajai pusei parodyti iniciatyvą.
Negalite susikaupti darbe. Ar pastebėjote, kad darbe nebegalite normaliai atlikti užduočių, nes nuolat galvojate apie savo antrąją pusę: praėjusį pasimatymą, žodžius, kuriuos pasakė, būsimą pasimatymą, jūsų bendrą ateitį ir pan. Jei mintys trukdo jūsų įprastinei dienos rutinai, vadinasi, sunerimti yra dėl ko. Meilės objektas jūsų visas mintis gali užimti tik tada, kai išgyvenate draugystės pradžią.
Jaučiate, kad jūsų gyvenimas neturi prasmės be jo. Kai pradedate galvoti, kas būtų, jei jūsų santykiai nutrūktų, ir suprantate, kad tada gyvenimas nebeturėtų prasmės, verta susimąstyti. Atminkite, kiekvienas esame individas ir prasmę rasti galime daugybėje dalykų – nebūtina įsikibti kito žmogaus šimtu procentų.
Nuolat stebite, ką jis daro internetinėje erdvėje. Ar nuolat paranojiškai stebite, ką jūsų antroji pusė skelbia socialiniuose tinkluose, kokių žmonių nuotraukas komentuoja, o kiekvieną gražesnę merginą, esančią jo draugų sąraše, atidžiai nuskenuojate? Jei negalite atitraukti akių nuo telefono ar kompiuterio, nes jums svarbu žinoti, ką socialinėje erdvėje daro jūsų mylimasis, tai yra vienas ir priklausomybės ženklų.
TAIP PAT SKAITYKITE: 2-2-2 taisyklė, gerinanti santykius: ją išbandžiusi pora dalijasi patirtimi
Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!