Ženklai, rodantys, kad organizmas sensta per greitai

Senėjimo procesas / Fotolia nuotr.
Senėjimo procesas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-06-03 19:00
AA

Nors niekada nebebūsime tokie, kokie buvome vakar, visi norime išlikti jauni. Deja, kai kada senėjimo procesai pasireiškia kur kas anksčiau, nei mes norėtumėme. Į kokius ženklus reikėtų atkreipti dėmesį ir, juos pastebėjus, labiau pasirūpinti ne tik savo išvaizda, bet ir sveikata?

Besikeičianti oda

Niekada nebūsime tokie, kokie gimėme. Mūsų oda keičiasi ir tai visiškai natūralus procesas. Visgi kai kas priklauso ir nuo mūsų gyvensenos.

Niekada nebūsime tokie, kokie gimėme. Mūsų oda keičiasi ir tai visiškai natūralus procesas. Tačiau kai kas priklauso ir nuo mūsų gyvensenos.

Įtakos turi tai, kiek miegame, ką valgome, kiek patiriame streso ir kaip prižiūrime savo odą. Aišku, ne paskutinėje vietoje ir genai. Visgi jei niekada sveikai nesimaitinote, trūko miego, oda gali greičiau prarasti stangrumą ir pakeisti atspalvį. O kur dar kenksmingas aplinkos poveikis, kuriam, deja, įtakos padaryti negalime, nebent patepti odą apsauginiu kremu.

Visgi jei pastebėjote savo besikeičiančią odą, atsirado pigmentinių dėmių, pravartu, kad odos priežiūros priemonėse būtų daugiau vitamino K. Nepamirškite dažniau atlikti veido šveitimo procedūros, taip pašalinsite negyvas odos ląsteles, susikaupusius nešvarumus. Praverstų ir molio kaukės. O jei norite rimtesnės priežiūros, kreipkitės į kosmetologę, ji patars, kas tiktų būtent jūsų odai. Tačiau net jei rūpinsitės oda išoriškai, tačiau nepropaguosite sveiko gyvenimo, odos būklė gali nepasikeisti. Tad būtinai reikia atsisakyti svaigiųjų gėrimų, rūkimo, nes šie žalingi įpročiai itin kenkia odos išvaizdai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Odos priežiūros tendencija 2017 metais – duokite kelią probiotikams

Gelsvėjantys dantys

Dantys gali prarasti baltumą dėl natūralaus senėjimo proceso. Metams bėgant, dantų emalis netenka baltumo, plonėja. Tačiau kartais atrodo, jog dantys pradėjo gelsti kur kas anksčiau, nei turėtų. Tai tikrai nepuošia, pasendina žmogų, jis atrodo nepatraukliai ir matydamas save veidrodyje kasdien labiau nerimauja. Atrodo, kad su kiekvienu kąsniu veikiamas dantų emalis ilgainiui nusidėvi ir prieš tai švytėjusi šypsena blėsta. Tačiau tai nėra vien tik estetinė problema.

Jeigu dantys jau pradeda įgauti gelsvą atspalvį, veikiausiai reikia peržiūrėti savo mitybos racioną ir įvertinti, kiek suvartojate kavos, juodosios arbatos, cukraus. Naudinga sumažinti daug cukraus ir kofeino turinčių produktų vartojimą, gerti mažiau gazuotų gėrimų arba išvis jų atsisakyti. Beje, patariama rečiau užkandžiauti. Tikriausiai nieko naujo nepasakysime, kad rūkymas taip pat nepriteikia grožio, tad šio žalingo įpročio taip pat reikia atsisakyti, jei norite sveikesnių dantų.

Pravartų į savo mitybos racioną įtraukti daugiau šviežių vaisių ir daržovių – gausite ne tik daugiau vitaminų ir skaidulų, bet ir sumažinate viso organizmo rūgštingumą.

Moters veidas. / Fotolia nuotr.

Retėjantys antakiai ir blakstienos

Neretai sakoma, kad žmogaus plaukai atspindi jo sveikatą. Pastebėjote, kad slenka plaukai, retėja antakiai ir blakstienos? Tai gali būti požymis, kad organizmas senėja greičiau, nei jam reikėtų. Plaukų ir blakstienų lepinimas aliejais gali ir nepadėti, jei organizmo nemaitinsite iš vidaus. Gali būti, kad jums trūksta vitaminų A, C ir E, kurie skatina plaukų augimą ir palaiko jų natūralų grožį. Todėl į savo mitybos racioną įtraukite daugiau morkų, žalių lapinių daržovių, paprikų, taip pat kepenėlių. Nepamirškite kartais valgyti ir žuvies, raudonos mėsos, kiaušinių. Vitamino E šaltiniai: migdolai, špinatai, avokadai, krevetės.

Aišku, nepakenks plaukus ir blakstienas palepinti aliejais. Tepkite juos ricinų, kokosų ar alyvuogių aliejumi.

Pamasažuokite galvą, vokus – taip suaktyvinsite tų vietų kraujotaką, plaukų svogūnėliai bus geriau aprūpinami reikalingomis medžiagomis, todėl plaukai augs stipresni, gražesnis ir sveikesni. Visgi jei norite ryškesnio rezultato, turite apsišarvuoti kantrybe ir nesitikėti itin greito rezultato.

Vis dažniau raustančios akys

Be abejo, po bemiegės nakties, esant alergijai akys parausta. Tačiau jei pastebėjote, kad akys parausta vis dažniau ir be jokios akivaizdžios priežasties, tai gali reikšti uždegimą.

Pravartu dažniau gerti žaliosios arbatos ir valgyti antioksidantų turinčių uogų. Taip pat į savo mitybos racioną derėtų įtraukti daugiau Omega-3 rūgščių turinčių produktų. O jei jaučiate didelį akių nuovargį, pasigaminkite ramunėlių kompreso. Ramunėlių arbatos nuovire suvilgykite vatos diskelius ir užsidėję ant akių pagulėkite 10–15 min.

DAUGIAU SKAITYKITE: Stiliaus patarimai, kaip atrodyti jauniau