Žiemos atostogų metu lietuviai renkasi Egiptą: ką verta žinoti?
Artėjant žiemai saulės ir šilumos pasiilgę lietuviai aktyviau dairosi poilsinių kelionių. Dažniausiai apsisprendimą lemia noras pasipliuškenti šiltoje jūroje, nebrangiai papramogauti ir aplankyti svarbias istorines vietas. Egiptas daugeliui tampa idealiu pasirinkimu, nes išpildo visus šiuos troškimus, o pasiekiamas vos per 4 valandų skrydį.
Kai pakaks saulės ir maudynių, nepritrūks nei pramogų, nei idėjų lauktuvėms
Kaip pastebi kelionių ekspertė Kristina Graužinienė, dažniausiai žiemos atostogų kelialapius Egipte lietuviai įsigyja 10-14 dienų. Per šį laiką spėjama ir įdegti, ir pasimėgauti maudynėmis. O tūkstantmečių istorija alsuojanti šalis siūlo daug pažintinių ekskursijų ir smagių pramogų.
Adrenalino fanams, nebijantiems, kad smėlio gali būti pilni plaukai, patiks nepamirštamos kelionės per dykumą visureigiais ar keturračiais. Norintys autentiškų patyrimų ar įspūdingų nuotraukų, galės užsėsti ant kupranugario, galinčio panešti iki 180 kg svorio, ir kasdien per dykumą nukeliauti net 50 km.
Povandeninėms pramogoms neatsispirs tie, kam patinka itin skaidrus ir maloniai šiltas Raudonosios jūros vanduo. Nepakartojami nardymo patyrimai ar plaukimas laivu stikliniu dugnu paliks daugybę įspūdžių kiekvienam keliautojui.
Be kaitrios saulės ir adrenalino kupinų pramogų į Egiptą keliautojus traukia ir galimybė parsivežti unikalių lauktuvių, taip pat įsigyti nebrangių ir išskirtinių daiktų. Hurgados senamiestyje įsikūrusiame turguje galima rasti nebrangių sendaikčių, drabužių, piešinių ant papiruso, specializuotų aliejinių kvepalų parduotuvių, kuriose asmeniškai jums pagal mėgstamą kvapų gamą bus sukurti kvapų mišiniai. Tačiau, perspėja kelionių ekspertė, prieš vykstant į savitos kultūros šalį, verta susipažinti su jos tradicijomis ir pagarbiai laikytis kelių taisyklių – tokiu atveju viešnagė Egipte bus sklandi ir saugi.
Ką reikėtų žinoti moterims keliaujant į Egiptą?
Pagal musulmoniškas tradicijas, moterims nedera gatvėje demonstruoti per daug kūno. Taigi einant pasivaikščioti senamiesčio gatvėmis ar į atokesnius rajonus geriausia prisidengti pečius bei segėti ilgesnį sijonuką, dengiantį kojas. To pakaks, kad nesukeltumėte vietiniams gyventojams susierzinimo ir parodytumėte pagarbą jų įsitikinimams. Taip pat jausitės saugiau, jei atostogų vyksite kartu su vyru ar draugu. Jei bičiulio dar neturite, patariama elgtis santūriau.
Ar verta nuomotis automobilį Egipte?
Automobilio nuomotis kelionių ekspertai jokiu būdu nepataria. Gatvėse eismas chaotiškas, pėstieji kerta kelią tose vietose, kur tik sugalvoja, automobiliai važiuoja neprognozuojamomis trajektorijomis, tad netgi pėsčiomis kertant vienpusio eismo juostą reikia dairytis į abi puses.
Egiptiečiai neretai net vakare nesivargina įsijungti automobilio žibintų, dažnai signalizuoja. Todėl Egipte už automobilio vairo atsisėsti nusprendusių lietuvių gali laukti ekstremalios patirtys ir nemenki finansiniai nuostoliai.
Kada palankiausia maudytis Raudonojoje jūroje?
Pliuškentis baseinuose ir jūroje galite ištisomis dienomis. Poilsiautojai, kuriems patinka itin šiltas 28 laipsnių vanduo, šalia viešbučių visuomet ras šildomų baseinų. Dėl kaitrios saulės odą būtinai reikėtų saugoti nuo nudegimų arba patariama ieškoti pavėsio.
Vis dėlto, po saulėlydžio jūroje maudytis nerekomenduojama, nes tamsiuoju paros metu vandenyje suaktyvėja medūzos ir kita vandens gyvūnija.
Kada Egipte sutemsta?
Saulė pateka ir leidžiasi gana anksti. Švinta jau 4-5 valandą ryto, o apie 6 valandą po pietų saulė staigiai nusileidžia – tampa tamsu, lyg kas staiga būtų išjungęs šviesą. Todėl vakarienės viešbučiuose paprastai būna labai romantiškos – galite rinktis staliuką lauko restorane, prie žvakių šviesos, kai oras dar būna maloniai šiltas, tačiau dienos kaitra – jau atslūgusi.
Būtent ilgos vakarienės su muzikine programa, geru maistu ir artima kompanija yra dar vienas išskirtinis Egipto bruožas.
Kur dingo egiptiečių moterys?
Daug turistų pastebi, kad beveik visi viešbučių darbuotojai – nuo kambarių tvarkytojų iki rankšluosčių dalintojų paplūdimiuose – yra vien vyrai. Taip yra todėl, kad moterims dirbti Egipte yra gana neįprasta, jos augina vaikus ir prižiūri namus, kol jų vyrai uždarbiauja. Nors moteriškų rankų neretai pritrūksta, dažniausiai matysite tik vyrus.
Kokią valiutą vežtis į Egiptą ir kur pasikeisti vietinius pinigus?
Vykstant į Egiptą tikrai nebūtina skubėti išsikeisti pinigų: ir eurais, ir doleriais galima atsiskaityti visur – egiptiečiai priims atsiskaitymą šiomis valiutomis. Jei užsuksite į maisto prekių parduotuves, kur galima atsikaityti tik vietine valiuta, patariame sumokėti už prekes banko kortele.