Žinia pedantams – sterilumas gali būti pavojingas sveikatai
Sterili švara turėtų būti operacinėse, tačiau namų aplinkoje tokia švara gali ilgainiui sukelti alergines reakcijas. Prieš šveisdami ir blizgindami savo gyvenamuosius būstus žmonės pirmiausia turi atidžiai pasidomėti ne tik priemonėmis, kurias preciziškos švaros palaikymui jie naudoja, bet ir jų poveikiu aplinkai.
Tolygus sterilumo palaikymas – sunkesnė, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, užduotis. Sterilizavus aplinką, kurioje nuolat būna žmogus, už valandos ar kelių pilnai atsikuria visas iki tol buvęs mikrobiologinis fonas.
Kitaip tariant, norint palaikyti pedantiškai sterilią aplinką, valymus reiktų atlikti kas 4 valandas. Tai – sunkiai įsivaizduojama misija. Gal ji nėra siektina?
Poveikis mūsų sveikatai
Mokslininkų teigimu, įprastos dezinfekcinės priemonės sunaikina 99,9 proc. bakterijų – ir blogųjų, ir gerųjų. Nors įvairių cheminių elementų prisotinti valikliai ir sukuria greitą švaros rezultatą, tačiau šios priemonės skatina kenksmingų komponentų kaupimąsi aplinkoje, o svarbiausia – sunaikina natūralią mikrobiologinę terpę.
Gydytojų pastebėjimu, alerginės reakcijos kyla dėl imuninės sistemos disbalanso, kai į natūralią aplinką (lauką) iš sterilios patalpos išėjęs žmogus patenka į didesnės koncentracijos alergenų zoną.
Taip pat skaitykite: Kaip išvengti gyvūnų alergijos simptomų?
Alergijos dažniausiai išsivysto vaikams, kurių imuninė sistema turi mažiau galimybių mokytis atskirti pavojingas bakterijas nuo nepavojingų dalykų (pavyzdžiui, žiedadulkių).
Moksliškai įrodyta, kad ilgalaikis antibakterinių priemonių naudojimas turi atvirkštinį poveikį – išsivysto „superbakterijos“, kurios tampa atsparios antibiotikams ir tradiciniams antibakteriniams valikliams, todėl vis dažniau plinta bakterijų sukeliamos infekcinės ligos, kurių negalima išgydyti įprastais vaistais.
Rinktis mažiau kenksmingą žmogui ir aplinkai
Siekiant gyventi švariai ir sveikai, reikia rinktis kuo natūralesnius, mokslo patikrintus, valymo produktus.
Naujosios kartos valikliai su probiotikais (gerosiomis bakterijomis) naikina nešvarumus, nepažeisdami natūralios aplinkos mikrofloros. „Probiosan“ laboratorijos mokslininkų teigimu, probiotiniai valikliai atkuria natūralios gerųjų bakterijų mikrofloros balansą.
Naujosios kartos valikliai su probiotikais (gerosiomis bakterijomis) naikina nešvarumus, nepažeisdami natūralios aplinkos mikrofloros.
Probiotinio preparato veikiamoje aplinkoje paplitusios probiotinės bakterijos dėl biologinio konkurencingumo stipriai sumažina patogeniškų arba/ir sąlyginai patogeniškų bakterijų skaičių. Tokiu būdu yra užtikrinama ilgalaikė žmogui arba/ir gyvūnui saugesnė mikrobiologinė aplinka.
Nors rinkoje vis dar egzistuoja mitas, jog natūralios medžiagos (arba iš natūralių medžiagų pagamintos) valymo priemonės valo prastai, toks teiginys nėra pagrįstas.
Tobulėjant technologijoms, natūralių medžiagų pagrindu pagaminta produkcija yra tokia pat kokybiška ir veiksminga, o svarbiausia – mažiau kenksminga žmogui ir aplinkai.
Taip pat skaitykite: Kad naudojatės telefonu tualete, žinome. Bet ar valėte kada jo ekraną?
Natūralumas nėra neįperkamas
Taip pat yra įprasta manyti, jog natūralios produkcijos kaina yra „neįperkama“, tačiau rinkos pasiūla byloja ką kitą.
Tobulėjant ekologiškos produkcijos industrijai, didėja gamybos apimtys, mažėja gamybos kaštai. Vadinasi, mažėja savikaina, ir produktas tampa patrauklesnis vartotojui.
Natūralios produkcijos kaina gali būti santykinai didesnė nei įprastų cheminių valymo priemonių, tačiau ji tikrai nebus ženkliai didesnė, neįkandama vartotojui.
Lietuvoje kuriamų ir gaminamų natūralios sudėties valiklių su probiotikais “PROBIOTIC” patogiausia įsigyti el. parduotuvėje www.gerojibakterija.lt.
Parengta bendradarbiaujant su projekto partneriu