Žinoma dekoratorė Indrė Sapagovaitė į krikštynas siūlo pažiūrėti kitu kampu

2019 m. krikštynų tendencijos/Jurgitos Lukos nuotr.
2019 m. krikštynų tendencijos/Jurgitos Lukos nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio remiamas turinys
2019-03-19 16:27
AA

Krikštynos yra pirmoji mažylio šventė, tėveliams neretai tampanti nelengvu iššūkiu. Rengiant vieną svarbiausių vaiko švenčių negailima nei finansų, nei pompastiškų idėjų. Tačiau tėvai neretai daro vieną esminę klaidą – sakralias krikštynas painioja su spalvų perkrautu vaiko gimtadieniu. Su prekiniu ženklu „Charm & Spells“ dirbanti žinoma renginių dekoratorė Indrė Sapagovaitė neabejoja, kad krikštynų dekorui galima rasti subtilesnių sprendimų.

Neseniai „Žalgirio“ arenoje esančiame „Sala“ restorane vykusiame naujausių dekoro mados tendencijų konkurse dalyvavusi dekoratorė atkreipia dėmesį, kaip rengiant krikštynas išvengti pagrindinių klaidų. Dizainerė taip pat atskleidžia, kokios net iš tolimosios Australijos atkeliavusios krikštynų tendencijos dominuos šį sezoną.

Klasika tapęs krikštynų įvaizdis keičiasi

Dekoratorė Indrė Sapagovaitė sako, kad iki šiol Lietuvoje krikštynos dažniausiai buvo švenčiamos pagal tam tikrus standartus. Populiariausia spalva berniuko šventei turėjo būti mėlyna, mergaitės – rožinė. Krikštynų fotosesijos kampeliui dažniausiai buvo naudojamos medinės dekoracijos, iš kurių išpjaustytas mažylio vardas. Stalo dekorui sukurti neretai pasirenkamas animacinių filmų herojus, vaišės būna ryškių spalvų, keksiukai-batukai ar kitokios vaikiškų daiktų formos.

Iš tolimosios Australijos švenčių planuotojų bei dekoratorių idėjų pasisėmusi „Charm & Spells“ atstovė atkreipia dėmesį, kad šį sezoną krikštynų šventės akcentai gerokai keičiasi. Žinoma renginių dekoratorė į krikštynas siūlo pažiūrėti kitu kampu, nei visi įpratę matyti.

„Manau, kad krikštynų šventėje reikėtų vengti gimtadienio elementų. Kadangi krikštynose daugiausia dalyvauja suaugusieji ir tik vienas mažylis, norisi šią šventę padaryti subtilią. Žinoma, su užuomina, kad tai yra vaiko šventė. Lengva, graži, paprasta ir jauki šventės atmosfera“, – idėjomis dalijasi I. Sapagovaitė.

Nauja šventės vizija

I. Sapagovaitės siūloma krikštynų šventės vizija – tai švarus ir lengvas pastelinių spalvų dizainas, neprimenantis spalvomis perkrautos vaikiškos šventės. Krikštynų šventės nuotaiką dekoratorė rekomenduoja sukurti minimalistinėmis dekoro detalėmis, netaisyklingų formų gėlių kompozicijomis. Ji pabrėžia, kad australų planuotojai ir dekoratoriai serviruodami stalą derina priešingus stilius: klasikiniai audiniai maišomi su linu, modernūs indai su senovinėmis taurėmis. Būtent tokį stilių mišinį krikštynų šventėms naudoja lietuvių renginių planuotoja ir dekoratorė.

2019 m. krikštynų tendencijos/Jurgitos Lukos nuotr.

„Mano idėja yra vengti rožinės bei žydros spalvų ir vaikiškų detalių. Krikštynos dažnai yra dekoruojamos kaip pirmasis vaiko gimtadienis, todėl man norėjosi įnešti lengvumo, šventiškumo, kreminių bei baltų tonų. Rinkausi natūralius audinius, minimalistinius indus, derinau juos su įmantresnėmis skirtingų formų ir dydžių taurėmis. Nauja tendencija yra į Lietuvą dar tik ateinantys, nors pasaulyje egzistuojantys jau seniai, balionai. Dekoro meistrė įsitikinusi, kad balionai yra neatsiejamas krikštynų ir vaikystės simbolis, ne tik džiuginantis mažuosius, bet ir užpildantis, papuošiantis erdvę.

Pasak dekoratorės, daugelis klaidingai mano, kad balionai – tai pigi ir nusibodusi šventės dekoro detalė. Lietuvoje balionai toli gražu neišeina iš mados. Jie tik ateina į madą, nes pasaulyje ši žaisminga dekoracija išgyvena tikrą apogėjų. 

Dekoratorė atkreipia dėmesį, kad krikštynų valgiaraštis irgi turi būti subtilus. Stalų nereikia perkrauti saldėsiais ir įvairia pompastika. Pakaks stilizuotų pagal šventės temą kepinių, kurie papildys dekorą ir atliks pagrindinę savo funkciją – bus desertas po vakarienės ar pietų. Galvojantiesiems, kuo vaišins svečius, restorano „Sala“ komanda rekomenduoja mėgautis delikatesais. 

Krikštynose daugiausia visgi dalyvauja suaugę žmonės, kuriems rekomenduojama po kelis užkandžius, karštam patiekalui rinktis mėsos ar žuvies patiekalus, nepamiršti vegetarų ir, žinoma, pagalvoti apie mažuosius šventės dalyvius. Maisto pateikimas ir aptarnaujančiojo personalo darbas yra labai svarbi šventės dalis, todėl patyrusi komanda – kelias į sėkmę. Beje, pastebimos tendencijos, kad dažnas yra pasiilgęs tikro lietuviško mamos anksčiau gaminto maisto, tad restoranas „Sala“ girdi kiekvieną klientą ir lanksčiai prisitaiko prie jo pageidavimų. Jei norite, ant stalo bus patiekta lietuviškų valgių, jei pageidaujate supermaisto, jūsų lauks restorano siūlomi nauji atradimai. „Viskas priklauso nuo šventės užsakovo ir restorano virtuvės sandorio“, – sako restorano „Sala“ atstovai.

2019 m. krikštynų tendencijos/Jurgitos Lukos nuotr.

Linas – šio sezono krikštynų klyksmas

Įdomu tai, kad į madą grįžta vienas iš seniausių audinių pasaulyje – linas. Ši medžiaga tapo ateinančio sezono klyksmu. „Charm & Spells“ dekoratorė pabrėžia, kad linas siejamas su lietuvybe, vasaros šventėmis, todėl glamžytas ir nuplautos spalvos linas yra nauja krikštynų tendencija. I. Sapagovaitė sako, kad pasitelkus liną galima pasiekti kerintį rezultatą. Švarus, estetiškas, prabangus bei jaukus šventės įvaizdis garantuotas.

Dizainerė liną siūlo maišyti su švariomis belapėmis gėlėmis. Beje, pastarąsias ji taip pat panaudoja nestandartiškai: rožių žiedlapius išverčia į kitą pusę.

Dekoro žinovė tvirtina, kad labai svarbu atsižvelgti į tai, ko užsakovas nori, kokios jo šventės vizijos. Dekoratorių komandai į kiekvieną pageidavimą tenka pažvelgti kūrybiškai. Svarbiausias uždavinys – išlipti iš mėlynų ir rožinių spalvų. 

Restoraną „Sala“ asmenines šventes ar įmonės renginius organizuojantys svečiai pamėgo dėl patogios vietos, universaliai pritaikomų erdvių, didelės automobilių stovėjimo aikštelės ir prie šventės koncepcijos pritaikomų virtuvės meistrų patiekalų. Restoranas aptarnauja ir išvažiuojamuosius renginius į Jūsų pasirinktą vietą.

2019 m. krikštynų tendencijos (18 nuotr.)
+12