Žinomi žmonės – apie artėjančią Tėvo dieną: prisiminimai iš vaikystės ir padėka tėčiui

Solveiga Mykolaitytė, Mantas Wizard, Valda Bičkutė/ Gretos Skaraitienės ir asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Tėvo diena – šventė, kurios metu pagerbiama tėvystė. Mūsų šalyje ji minima pirmąjį birželio sekmadienį.

Žinomi Lietuvos žmonės dalijasi mintimis, kaip ruošiasi sveikinti savo tėčius, kokiomis dovanomis ir staigmenomis juos nustebins.

„Tėčiui labiausiai norėčiau padėkoti už ramybę, supratingumą ir palaikymą. Už besąlygišką atsidavimą šeimai ir namams. Tai toks stiprus užnugaris – tiksliai žinoti, jog mes esame jam svarbiausios: mama ir mudvi su sese. O dabar – dar ir gausiai padidėjusi šeimyna: žentai ir dvi anūkės. Tėtis savo absoliučia ištikimybe sukuria saugumo jausmą”, – meilės kupinais žodžiais apie savo tėvą kalba žinoma aktorė Valda Bičkutė, šių metų pradžioje su sutuoktiniu, dramaturgu Mindaugu Valiuku susilaukusi pirmagimės.

Valda Bičkutė ir Mindaugas Valiukas

Kaip pasakojo Valda, šiemet Tėvo dieną jų šeima švęs kiek anksčiau, nes tik taip turės galimybę surinkti visus tris šeimos tėčius. Aktorė sako, kad kaip ir kasmet, jie valgys šventinius pietus ir, būtinai, gardžiuosis tortu.

„Tėčiui dovanojame ką nors pagal situaciją. Beje, tėtis yra didelis pirties mėgėjas, tad dažnai su sese pasidairome kažko įdomesnio pirtininkams. O šiemet didžiausia dovana – tėčio tapimas bočiuku, ir iškart dvigubu”, – šypsodamasi sakė aktorė.

Valda Bičkutė su tėčiu/Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip sako iliuzionistas bei renginių vedėjas Mantas Wizard, jam jo tėtis visad būdavo atsakomybės ir gero humoro jausmo pavyzdys.

„Be to, tai – žmogus, kuris mane išmokė pirmojo triuko. Nors mano tėtis nėra iliuzionistas, tačiau pamenu kaip nustebau, kai jo rankose moneta ėmė ir dingo, – mena žinomas artistas. – Vėliau jis parodė man, kaip tai daroma ir padėjo pasigaminti tam triukui reikalingą paslaptį. Tad jis buvo pirmasis mano magijos mokytojas.” 

Mantas Wizard su tėčiu/Asmeninio archyvo nuotr.

Šiandien M. Wizard tėvai dažnai atvyksta į jo rengiamus pasirodymus: iš tėčio sūnus vis dar sulaukia puikių, neįkainojamų patarimų nulipęs nuo scenos. Mantui ne mažiau svarbūs ir gyvenimiški tėčio patarimai. „Jis – tas žmogus, kuris ne žodžiais, o savo darbais ir elgesiu mums rodė pavyzdį”, – sako pašnekovas. 

Mantas Wizard su tėvais/Asmeninio archyvo nuotr.

Mantas teigia, kad su broliu jie visada tėtį pasveikina šia proga. „Kadangi jis pastovus žmogus, jam nupirkti dovaną nėra sudėtinga – žinome, ką jis mėgsta ir kokie kvepalai, daiktai ar mielos smulkmenos jam labiausiai patinka.  Taip pat žinau, kad geriausia dovana jam – kelionė, tad ne vieną Europos miestą esame aplankę drauge”, – pasakojo renginių vedėjas.

Dovanos Tėvo dienos proga/Kodas.lt nuotr.

Pasak Ugnės Barodicienės, tinklaraščio kodaslt.lt autorės, rinkoje moteriškų ir vaikiškų dovanų apstu, o vyrams skirtų – reikėtų gerokai paieškoti.

Žinoma tinklaraštininkė sumanė vienoje virtualioje erdvėje pristatyti lietuvių kūrėjų dovanų idėjas, skirtas būtent Tėvo dienai, kurias būtent šio tinklaraščio skaitytojai turi galimybę įsigyti pigiau, pasinaudoję specialiu nuolaidos kodu. Bendradarbiaudama su mūsų šalies kūrėjais tinklaraštyje „kodaslt.lt“ Ugnė pristato įvairius artėjančiai Tėvo dienai skirtus dovanų variantus.

Ugnė Barodickienė/Asmeninio archyvo nuotr.

„Tinklaraštyje galima rasti jau gerai žinomų, solidžių lietuviškų prekės ženklų. Bet didžioji dauguma dovanų – sukurta smulkiojo verslo atstovų, dažniausiai šeimos plėtojamo verslo. Stengiamės palaikyti Lietuvos kūrėjus, o ypač smulkųjį Lietuvos verslą“, – teigia U. Barodicienė, pastebėjusi, kad pamažu formuojasi tam tikra „lietuviška-baltiška“ estetika.

Dovanos Tėvo dienos proga/Kodas.lt nuotr.

Į klausimą už ką labiausiai norėtų padėkoti savo tėvui, žinomas modelis Solveiga Mykolaitytė atsakė: „Už vaikystės oazę. Taip vadinu sodybą ant Šešupės kranto. Ten sudėtos visos tėvo ir mamos pastangos. Ten – tėčio rojaus sodas, jo medžiai, daržovės, uogos, kurios kiekvieną kartą mus, vaikus, pasitinka grįžtančius. Ten sudėta visa tėčio meilė, išpuoselėtas kiekvienas augalėlis. Šioje vietovėje tėtis mane ir plaukt išmokino, pamenu, tuomet dar dar tik ruošiausi eiti į pirmą klasę. Taip pat išmokė važiuoti dviračiu, žvejoti, grybauti, pažinti gamtą, sodo ir daržo gėrybes, supažindino su geografijos, istorijos žiniomis. Kartu dažnai studijuodavome pasaulio žemėlapį: tai labai pravertė užaugus, juk pasaulį likimas lėmė išmaišyti į visas keturias puses. Na, o kai lankiau sporto mokyklą, tėtis visada skatino ir palaikė mane, džiaugėsi visais mano medaliais, diplomais ir laimėjimais”.

Solveiga Mykolaitytė su tėčiu/Asmeninio archyvo nuotr.

Pernai per Kalėdas egzotiškoje kelionėje susižadėjusi Solveiga sako retai būnanti Lietuvoje, tad ir ypatingų Tėvo dienos šventės tradicijų neturinti. „Tačiau jeigu pasitaiko atvykti į gimtinę pirmąjį birželio sekmadienį, nuperku gražiausią puokštę, skanėstų ir lekiu pas tėtį“, – sakė bene žinomiausias lietuvių modelis. Pasak Solveigos, jos tėtis labai mėgsta skaityti, tad knyga jam – geriausia dovana.

„Savo tėveliams, kuriuos vadinu tik mažybiniu žodžiu, galėčiau dėkoti kiekvieną dieną ir už viską. Jie yra didžiausias turtas mano gyvenime, – net neabejoja operos dainininke Ieva Barbora Juozapaitytė. – Taip jau atsitiko, kad berniukų (be tėvelio) mūsų šeimoje nėra, todėl jis yra apdovanotas vien tik nuostabiomis mergaitėmis: žmona Egle, trimis dukromis: Vaida, Vaiva ir Ieva bei keturiomis pašėlusiomis anūkėmis: Ugne, Saule, Auste ir Adele. Kaip sako mano mamytė: Jis mūsų mūras, siena ir ąžuolas. Šalia jo ir su juo mes esame tokios saugios ir stiprios. Tai yra tikriausia tiesa, kurią pasididžiuodama sakau visiems ir visada”.

Ieva Barbora Juozapaitytė ir Vytautas Juozapaitis / Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip teigia I. Juozapaitytė, ji esanti be galo laiminga turėdama tokį pavyzdį. „Tėvelis – mano autoritetas! Nežinau, ar užtektų visų pasaulio žodžių apsakyti, kokia jam esu dėkinga: už meilę, pasitikėjimą, tikėjimą, pagalbą, patarimus ir viską viską. 

Mes esam tarsi kumštis tiek šeimoje, tiek profesiniame gyvenime. Jis mane išmokė eiti savo keliu pakelta galva, nebijant piktų žmonių, pasitikėti savimi ir tikėti gėriu. Aš jį labai labai myliu!”, – teigia žinomo operos solisto, Seimo nario Vytauto Juozapaičio dukra. 

Eglė Juozapaitienė, Vytautas Juozapatis, Ieva Barbora Juozapaitytė/Asmeninio archyvo nuotr.

Tėvo dieną Juozapaičių šeima visuomet stengiasi minėti visi drauge, dalintis meile bei šiluma. „Anksčiau visuomet aplankydavome savo senelius, tačiau dabar belieka mintimis jiems padėkoti ir nusiųsti gražiausią linkėjimą į dangų. Kol esame gyvi ir sveiki, turime vertinti ir branginti vienas kitą. Tikrai žinau, kad tėvelis jaučia, kaip stipriai myli jį visos šeimos moterys ir mes visada stengiamės tai parodyti”, – teigia I. Juozapaitytė.

Pasak dainininkės, pati dovana, kaip materialus dalykas nieko nereiškia, jei į ją nėra sudėta visų šilčiausių jausmų: „Svarbiausia prisiminti ir pasakyti, kokie svarbūs mums yra mūsų tėvai”.

Skaitykite daugiau