Žinomi žmonės pramogavo Vilkaviškio apylinkėse: klausėsi meilės istorijų ir išbandė vandenlentečių parką

Žinomi žmonės pramogavo Vilkaviškio apylinkėse / Mariaus Vizbaro nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Kerintis pasakojimas apie išdavystę ir meilę, didingų dvaro rūmų vaizdai ir aktyvus poilsis naujame vandenlenčių parke Vilkaviškio apylinkėse – taip sekmadienį kartu leido nemažas būrelis žinomų žmonių.

Apsilankyti Sūduvos krašte nusprendė ir tie, kurie jau yra aistringi vandens sporto gerbėjai, ir tie, kurie dar niekada nėra bandę išmėginę „wake“ oazės privalumų, rašoma pranešime spaudai. 

Išpirka už kaltę – bokštas

Prieš pasinerdami į aktyvaus poilsio malonumus, poilsiautojai užsuko į vieną iš trijų regione lankytojus priimančių bei klasicizmo perlu vadinamu Paežerių dvarą. Rūmai vaizdingoje ežero pakrantėje pastatyti LDK didiko Simono Zabielos rūpesčiu 1795–1799 metais. Jie dėl gausybės interjere ir eksterjere pastebimų amūrų lipdinių dar kartais vadinami meilės namais. 

Rūmų puošyba XIX a. pirmoje pusėje priskiriama rūmus paveldėjusiam dvarininkui Zigmantui Gauronskiui ir jo žmonai Natalijai Oginskytei-Gauronskienei. Su šia pora siejama ir 12 hektarų teritorijoje iškilusio belvederio bokšto istorija. 

Žinomi žmonės pramogavo Vilkaviškio apylinkėse / Mariaus Vizbaro nuotr.

Pasakojama, kad, žmonai išvykdavus darbo reikalais, ponas Zigmantas mėgdavęs po Paežerių dvaro parką pasivaikščioti su tarnaite. Po kurio laiko jis ant namų slenksčio rado lauknešėlį – naujagimę, o pono dėmesiu lepinta mergina pasirinko ežero bangų prieglobstį. Supratusi, kas įvyko, N.Oginskytė-Gauronskienė vyrui neištarė nė vieno pikto žodžio, tik ėmė nuolat vilkėti juodus gedulo rūbus. Mėgindamas išpirkti kaltę ponas savo sutuoktinei rūmų prieigose pastatė belvederio bokštą, iš kurio ji kasdien grožėdavosi Vilkaviškio apylinkėmis ir nusileisdavo tik kviečiama pietų. 

Gerokai vėliau dvaro teritorijoje buvo pastatytas paminklas tarnaitei, bet jį paskandino pakilęs ežero vanduo. Dabar šią istoriją mena medinė skulptūra, išdrožta iš nulūžusios dvaro teritorijoje 400 metų augančio ąžuolo šakos. 

Paežerių dvaras restauruotas 2008–2016 metais ir yra gausiai lankomas turistų. Čia vyksta koncertai, parodos.

Žinomi žmonės pramogavo Vilkaviškio apylinkėse / Mariaus Vizbaro nuotr.

Svajonės įgyvendinimas truko trejus metus

Visai netoli nuo dvaro, kitoje to paties ežero pakrantėje yra įsikūrusi nauja vandens pramogų bazė „Wake Inn Vilkaviškis“. Jos sumanytojas – jaunas vietos verslininkas Mantas Puožiūnas. 

Būtent jo rūpesčiu sutvarkytas į vandenlenčių parką vedantis kelias, įrengtas paplūdimys, tiltelis, terasa su atsiveriančiu įspūdingu vaizdu, sūpynės ant vandens, įruošta sistema, suteikianti galimybę vandenį skrosti tam pritaikyta įranga, nuomojamas vandens dviratis, irklentės. 

„Užtrukau trejus metus, kol įgyvendinau savo svajonę. Stengiausi, kad parke turėtų galimybę komfortiškai leisti laiką ir sportuojantieji, ir saulės vonių mėgėjai, ir vaikai“, – sako M.Puodžiūnas. 

Žinomi žmonės pramogavo Vilkaviškio apylinkėse / Mariaus Vizbaro nuotr.
Žinomi žmonės pramogavo Vilkaviškio apylinkėse / Mariaus Vizbaro nuotr.

Adrenaliną mėgstantis pašnekovas patikino, jog ateityje ežere bus galima paplaukioti ir kateriu. 

Vieni pirmųjų naują vandens pramogų vietą išmėgino baleto primarijus Nerijus Juška ir šokėjas Saulius Skambinas su šeimomis, dainininkė Giulija su dukra soliste Monika Falcon, dainininkas Ramūnas Grybauskas, šokėja Eglė Straleckaitė, aktorė Lina Bražinskaitė, aktoriai Rita ir Marius Sekmokai, TV gelbėtoja Gerda Žemaitė, plaukų stilistas Karolis Murauskas, iliuzionistas Modestas Petrikas bei kiti.

Fotogalerija:

Žinomi žmonės pramogavo Vilkaviškio apylinkėse (85 nuotr.)
+79
Skaitykite daugiau