Žinomi žmonės – prieš gyvūnų išnaudojimą kosmetikos pramonėje

Indrė Stonkuvienė, Vaidas Baumila ir Skaiva Kraujalė / „Fotogenijų“ nuotr.
Indrė Stonkuvienė, Vaidas Baumila ir Skaiva Kraujalė / „Fotogenijų“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-11-16 08:45
AA

Antradienį Vilniuje vyko netikėtų portretų pristatymas. „Make Up Store Lietuva“ ir VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ organizuotame projekte sutiko dalyvauti šeši garsūs žmonės.

Kiekvienam iš jų grimuotoja Elena Permogorskaja profesionaliai nugrimavo, padarydama tikroviškai atrodančias žaizdas, nuo kurių kenčia ir dvesia gyvūnai, išnaudojami kosmetikos pramonėje.

Fotografams iš „Fotogenijos“ Vaidas Baumila pozavo kartu su Biglių veislės šunimi, Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė – su žiurke, Robertas Kalinkinas su pelėmis, Indrė Stonkuvienė su jūrų kiaulyte, Žydrūnas Savickas su triušiuku, o Agnė Kulitaitė su kate.

Žinomi žmonės projekte prieš gyvūnų naudojimą kosmetikos pramonėje (6 nuotr.)

Fotosesijos metu kūrybinė grupė turėjo suvaldyti ne vieną bespurdantį gyvūnėlį. Indrė Stonkuvienė pozuodama kartu su jūrų kiaulyte turėjo ne tik ją nulaikyti, bet ir nuraminti mažąją fotosesijos dalyvę. Vaido Baumilos fotosesijos metu globojamas Biglio veislės šuo iš tiesų įrodė, kad šuo yra geriausias žmogaus draugas ir fotosesijos metu išliko be galo ramus, draugiškas ir labai noriai pozavo prieš objektyvą. Stiliusos.lt portalo vadovė Agnė Kulitaitė sutiko fotosesijos metu įsiamžinti kartu su savo augintine Salomėja, kuri buvo tikras išbandymas fotografams.

Projekto idėjos autoriai „Make Up Store Lietuva“ inicijavo šį projektą norėdami šviesti ir informuoti visuomenę apie draugišką bei atsakingą kosmetiką. Lietuvoje apie šią problemą kalbama labai mažai, todėl projekto kūrėjai nusprendė pirmieji prabilti garsiai ir atkreipti visuomenės dėmesį į kas dieną naudojamą kosmetiką.

Renginio metu kino teatre „Multikino“ žmonės buvo supažindinti su kosmetikos testavimo realybe, alternatyviais bandymų metodais, gyvūnams draugiškais ir nedraugiškais prekių ženklais.

Žydrūnas Savickas / „Fotogenijų“ nuotr.

Bandymuose su gyvūnais dėl naujų kosmetikos priemonių žiaurias kančias ir mirtį patiria visi projekte įamžinti gyvūnai. Tai neturėtų būti toleruojama, nes yra etiškų būdų išbandyti ingredientus, tokių kaip bandymai mėgintuvėliuose su žmogaus ląstelėmis arba sukuriamas kompiuterinis modelis, kuris parodo realią žmogaus organizmo reakciją.

Taip pat reikėtų nepamiršti, kad bandymai su gyvūnais nėra tikslūs, gyvūno organizmas nėra toks pat kaip žmogaus organizmas, taip pat stresą patiriančių gyvūnų reakcija nėra adekvati, todėl tokie bandymai tampa dar labiau absurdiškais ir nepateisinamais. Sužinoti, ar jūsų naudojama kosmetika nėra testuota su gyvūnais, galite apsilankę puslapyje atsakingakosmetika.lt.

Žydrūnas Savickas / „Fotogenijų“ nuotr.

Portretus galima išvysti kino teatro „Multikino“ erdvėse iki lapkričio 19 dienos. Vėliau jie bus perkelti į šešis Vilniaus „Coffee Inn“, kur bus dar dvi savaites.

„Make Up Store Lietuva“ kartu su Všį „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ siekia skatinti žmones susimąstyti apie kasdienius įpročius ir rinktis draugišką bei atsakingą kosmetiką.

Žydrūnas Savickas / „Fotogenijų“ nuotr.
„Make Up Store“ ir „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ renginys prieš gyvūnų išnaudojimą (61 nuotr.)
+55