Žinomi žmonės prisijungė prie akcijos „Aš galiu padėti“: mokėsi suteikti pirmąją pagalbą

Socialinės atsakomybės akcija „Aš galiu padėti“
Socialinės atsakomybės akcija „Aš galiu padėti“
Šaltinis: Žmonės
2019-06-20 12:06
AA

Iš viso dėl nelaimingų atsitikimų 2018 metais Lietuvoje praradome 1538 žmones. Šį skaičių galima sumažinti, jei kuo daugiau žmonių mokės suteikti pirmąją pagalbą. Ketvirtadienio rytą padėti nelaimės ištiktam žmogui mokėsi ir žinomi televizijos bei socialinių medijų veidai.

Šiandien akcijoje dalyvavo ir atsakingai padėti žmogui kritinėje situacijoje mokėsi laidos „Gyvenimas“ vedėjas, prodiuseris Edvardas Žičkus, atlikėja Anžela Adamovič-Gečienė, laidų vedėja Rimantė Kulvinskytė, atlikėja Ineta Puzaraitė-Žvagulienė, neformalaus judėjimo „Super Tėvai“ įkūrėjas Simonas Urbonas ir laidų vedėja Justė Žičkutė.

„Po mokymų pagalvojau, kad jie – geriausia investicija į gyvybės iššsaugojimą. Iki jų net dorai nebūčiau žinojusi, kaip suaugusį reikėtų atgaivinti, o dabar žinau, kaip gelbėti vaiką ir kūdikį. Norėčiau, kad pilni mokymai būtų privalomi visiems. Skamba egoistiškai, bet kuo daugiau mūsų mokės suteikti pirmąją pagalbą, tuo didesnė tikimybė, kad, esant nelaimei, bus išgelbėta mano ir artimųjų gyvybė“, – po mokymų kalbėjo J. Žičkutė, ragindama nelikti abejingiems pamačius nelaimės ištiktą žmogų.

„Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikta visuomenės apklausa parodė, kad net pusė gyventojų Lietuvoje nemokėtų suteikti pagalbos žmogui užspringus, nesugebėtų atlikti širdies masažo ar dirbtinio kvėpavimo. Maža to – žmonės baiminasi, kad savo veiksmais jie dar gali ir pakenkti nelaimės ištiktam asmeniui.

Su netikėtomis situacijomis galime susidurti kasdien

Net ketvirtadaliui Lietuvos gyventojų yra tekę patirti situacijas, kai šalia esančiam žmogui prireikė pagalbos. Tyrimo rezultatai rodo, kad tai nėra retas atvejis, tačiau nemaža dalis nežino kaip elgtis tokiose situacijose arba bijo dar labiau pakenkti nukentėjusiam asmeniui, todėl nesiima jokių veiksmų.

„Socialinės atsakomybės programos „Aš galiu padėti“ metu norime kuo daugiau žmonių perduoti žinias apie tai, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Atsiranda tokių situacijų artimųjų aplinkoje ar bet kur gatvėje, kai žmogų ištinka netikėta nelaimė – gali sustoti širdis, šalia įvykti eismo įvykis ir kitos nelaimės. Dažnai kiekviena minutė yra svarbi, todėl, kol atvyksta greitoji pagalba, svarbu tinkamai sureaguoti“, – pirmosios pagalbos pamokų svarba dalinasi „Lietuvos draudimo“ Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė Aurelija Kazlauskienė.

Net šešias savaites Lietuvos miestuose ir miesteliuose buvo rengiami pirmosios pagalbos mokymai, o per dvejus metus iš viso akcijos metu Lietuvoje apmokyta jau daugiau nei 5000 šalies gyventojų. Be viso to, šiemet nuspręsta mokymus surengti ir žymiems Lietuvos žmonėms – Ineta Pūzaraitė-Žvagulienė, Rimantė Kulvinskytė, Justė Žičkutė, Ieva Arniauskienė, Edvardas Žičkus, Simonas Urbonas ir Anžela Adamovič-Gečienė dalyvavo pirmosios pagalbos mokymuose. Jie tvirtino, kad ši tema yra itin aktuali Lietuvos žmonėms bei būtina apie pirmosios pagalbos svarbą kalbėti garsiai ir aiškiai.

Mokymų pagrindinis tikslas – kad žmonės gebėtų greitai priimti sprendimą, ką ir kaip daryti.

„Pirmosios pagalbos išmokti nėra sudėtinga, tik reikia tam skirti šiek tiek laiko ir noro. Per keletą valandų kiekvienas mokymų dalyvis išmoksta tinkamai reaguoti netikėtoje situacijoje ir žino, kaip padėti šalia esančiam žmogui užspringus, patyrus traumą, sustojus širdies veiklai ir kitais atvejais“, – mokymų poreikį komentuoja pirmosios pagalbos instruktorė Irma Bukotienė.

Svarbu prisiminti tai, kas pamiršta

Po mokymų tampa kur kas aiškiau, kad pirmąją pagalbą suteikti nėra sudėtinga. Visi veiksmai atliekami beveik automatiškai ir baimintis neverta. Vis dėlto atlikti tyrimai rodo, kad 55 proc. Lietuvos gyventojų pirmosios pagalbos mokymuose dalyvavo prieš daugiau negu 5 metus, o 15 proc. tokių kursų iš viso nėra išklausę.

Mokymus veda Raudonojo Kryžiaus – pasaulinio pirmosios pagalbos mokymų lyderio – instruktoriai ir instruktorės.

„Įgūdžius atnaujinti labai svarbu, nes dalis veiksmų laikui bėgant gali užsimiršti. Visada drąsiau suteikti pirmąją pagalbą, kai esame tikri, jog galime padėti“, – įžvalgomis dalinasi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Pirmosios pagalbos programos vadovas Dovydas Bajarūnas.

Socialinės atsakomybės akcija „Aš galiu padėti“ (34 nuotr.)
+28
Temos: