Žinomi žmonės ruošiasi „Sužydėjusios vilties“ vakarui: prisidės mama tapusi Toma Vaškevičiūtė

Toma Vaškevičiūtė, Agnė Grigaliūnienė, Mantas Petruškėvičius / Žygimanto Gedvilos ir Simono Barono nuotr.
Toma Vaškevičiūtė, Agnė Grigaliūnienė, Mantas Petruškėvičius / Žygimanto Gedvilos ir Simono Barono nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-04-04 22:08
AA

Kiekvieną pavasarį Vilniaus Tarptautinė Moterų Asociacija (IWAV) organizuoja kilnią labdaros iniciatyvą „Sužydėjusi viltis“, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į ankstyvosios krūties vėžio diagnostikos svarbą. Jau 16-tą kartą rengiamam labdaros vakarui šiemet pasitelkta nauja idėja – su klastinga liga supažindins Gyčio Ivanausko režisuojamas spektaklis, kuriame vaidins žinomos Lietuvoje aktorės Toma Vaškevičiūtė, Gintarė Latvėnaitė ir Nelė Savičenko.

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės globojamas iškilmingas labdaros vakaras vyks šių metų balandžio 25 d. Lietuvos Nacionaliniame Dramos teatre. Čia susirinks garbūs svečiai – Lietuvoje reziduojančių ambasadų, medicinos, verslo, kultūros ir meno atstovai, remiantys labdaringą veiklą ir neabejingi moterų sveikatai.

IWAV pirmininkė Svitlana Saltis sako, kad iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ tikslas – pagerinti krūties vėžio diagnostiką ir gydymo rezultatus.

Svitlana Saltis / Asmeninio arch. nuotr.

„Kasmet Lietuvoje apie 1700 moterų išgirsta diagnozę – krūties vėžys. 90 proc. šia liga susirgusių moterų pasveiksta, jei vėžys nustatomas ankstyvojoje stadijoje. Mes norime moteris paskatinti nieko nelaukiant pasitikrinti, taip pat siekiame surinkti lėšų gydymui“, – sako S.Saltis.

Asociacijos iniciatyva, nuo praeitų metų spalio mėnesio, bendradarbiaujant su Nacionalinio vėžio institutu, papildomai buvo patikrinta daugiau kaip 1000 moterų iš 15 savivaldybių.

Nuo 2008 m. IWAV iniciatyvos bendruomenei pavyko surinkti daugiau kaip 350 tūkst. eurų. Lėšos skirtos informuotumui didinti ir būtiniausių prekių – biopsinių adatų, audinių žymeklių ir UV recirkuliatorių, kurių nekompensuoja valstybė – įsigijimui.

Renginio temą įkvėpė japonų menas

Šių metų labdaros renginio tema „Kintsugi žmonės“, pasirinkta neatsitiktinai. „Kintsugi“ – tai japonų menas, kurio dėka sudužę meno dirbiniai suklijuojami aukso gijomis, paverčiant juos dar tvirtesniais, įdomesniais ir gražesniais. Tai japonų laimės metodas, kuris padeda trūkumus paversti privalumais.

Iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ moterys / Organizatorių nuotr.

„Kai moteris išgirsta vėžio diagnozę, ji sutrinka, jai atrodo, kad gyvenimas sudūžta į šipulius lyg ant žemės numesta porceliano vaza. Gydymo metu ar po jo, moteris atranda jėgų ir įgauna stiprybės gyvenimą pamatyti naujomis spalvomis. Būtent šį ciklą nuo susirgimo iki išgijimo ir vėliau, prilyginome japonų meno idėjai. Skirtingais gyvenimo etapais mes visi esame „Kintsugi“ žmonės ir „klijuojame“ save iš naujo“, – pasakoja iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ pirmininkė Aušra Mikulytė.

Tikromis istorijomis paremtas spektaklis

Kilnaus vakaro organizatoriai šį kartą svečius pakvies stebėti jautrų Gyčio Ivanausko režisuojamą spektaklį, kuriame pagrindinius vaidmenis atliks Toma Vaškevičiūtė, Gintarė Latvėnaitė, Nelė Savičenko.

„Spektaklio metu mūsų visų širdis palies tikros moterų ir jų šeimos narių išgyvenimo istorijos. Moterų, kurios išgirdo diagnozę, pasveiko arba dar gydosi nuo klastingos ligos – krūties vėžio. Mums labai daug reiškia, kai mūsų siunčiama žinutė pasiekia bent vieną moterį“, – sako A.Mikulytė.

Toma Vaškevičiūtė / Svetlanos Bolnienės nuotr.

Iškilmingo labdaros renginio metu vyks aukcionas, kurio dalyviai galės įsigyti įvairius daiktus. Surinktos lėšos bus paaukotos Lietuvos onkologinėms ligoninėms.

Prie renginio organizavimo prisidėjusi renginių ir komunikacijos agentūros „OLIVE. Gyva komunikacija“, bendraturtė Agnė Grigaliūnienė teigia, kad ši iniciatyva jai svarbi dėl asmeninės patirties.

Agnė Grigaliūnienė / Luko Griciaus nuotr.

„Aš ir pati esu susidūrusi su klausimu krūtinės patikros metu „kas čia?“, ir pati esu patyrusi galimos pacientės kelią. Kai tai patyriau, aiškiai supratau, kad moteris šiame nelengvame kelyje yra ne viena – jame dalyvauja ir medikai, artimieji, šeima, vaikai. Laukiant biopsijos rezultatų gyvenimas virsta šukėmis, o visi proceso dalyviai tampa tais, kurie šukes savo pastangomis, darbu ir palaikymu, lyg aukso gijomis suklijuoja naujam etapui. Todėl dėkodami visiems, kurie prisideda prie šios veiksmingos veiklos sakome, kad mes visi –„Kintsugi žmonės“, – kalba renginio organizatorė A.Grigaliūnienė.

Labdaros renginį ves Rolandas Mackevičius, muzikos garsais apdovanos prodiuseris Leonas Somovas, erdvę papuoš ilgametis iniciatyvos partneris Mantas Petruškevičius.

Sužinoti daugiau apie iniciatyvą galima oficialioje Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos svetainėje: https://www.iwavilnius.com/blossom-of-hope

Bilietus į iškilmingą vakarą galima įsigyti ČIA.