Žinomi žmonės šeštadienį stebėjo jau tradicija tapusias „1006 km“ lenktynes

„Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynės/Teodoro Biliūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
„Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynės/Teodoro Biliūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-07-20 13:45
AA

Net keturias dienas Palangoje aidėjo lenktyninių automobilių riaumojimas, kurį vainikavo pagrindinis jubiliejinio renginio „Aurum 1006 km“ įvykis – sportininkų siekis kuo greičiau įveikti 373 ratus žiedinėje trasoje.

Įprasta, kad ypatingojo įvykio, kurio metu lenktynininkai ne tik demonstruoja savo meistriškumą, pasiruošimą bei ištvermę, bet ir džiugina žiūrovus savomis išskirtinėmis transporto priemonėmis, galima išvysti ne vieną visuomenei žinomą veidą.

Šįmet „Aurum 1006 km“ varžybų tribūnose reginiu iš lenktynių trasos domėjosi ir krepšininkai. Tarp jų – Jonas Valančiūnas bei Robertas Javtokas.

Gerai nusiteikę žinomi Lietuvos žaidėjai zmones.lt portalui sakė kartais pagalvojantys apie pasivažinėjimą dideliu greičiu tam skirtoje erdvėje, tačiau nuo tokio sumanymo realizavimo juos sulaiko net keli dalykai.  

„Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynės/Teodoro Biliūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Mūsų ūgis toks, kad netilptume į jokį lenktyninį automobilį“, – šypsodamasis sakė R. Javtokas.

Jam pritardamas J. Valančiūnas įvardino dar vieną priežastį, dėl kurios turbūt dar ne vienerius metus neturės galimybės išmėginti „velniško greičio“.

„Rizikuoti mums neleidžia sportininkų sutartys. Nes bet kokia trauma gali turėti įtakos žaidimui krepšinio aikštelėje“, – sakė J. Valančiūnas.

Daugelis krepšininkų vairuoja automobilius patys, bet jų salonai aukštaūgiams būna specialiai pritaikyti.

Žiedinėse lenktynėse dėl garbingo titulo šįmet kovojo 39 komandos. Šįmet nugalėtojų taurę kėlė broliai Jonas ir Ignas Gelžiniai, Julius Adomavičius bei „legionierius“ iš Estijos Ralfas Aronas. Antrąją vietą užėmė su bolidu „Lamborghini Huracan Super Trofeo“ važiavusi Slovakijos   

Nuo 2000-ųjų vykstančios lenktynės visuomet pritraukia būrį žinomų veidų. Šįmet jų nepraleido ir ryškiausios Lietuvos  žvaigždės. Šeštadienį lenktynių teritorijoje buvo galima sutikti Joną Valančiūną su žmona Egle, Dainą ir Antaną Bosus, Elžbietą Mazuravičiūtę, Edgarą Stankevičių ir kitus.

Šią vasarą sukanka 20 metų didžiausiam lenktynių festivaliui rytų Europoje. 20 metų istorijų ir daugybė žmonių, kurie užaugo kartu. Visi – stipriai pasikaustę ir stebina atvykusius, įrengtos ne tik jau įprastos tribūnos, tačiau vis lankytojai gali rasti ir neįtikėtinų vietų stebėti lenktynėms.

Žinomi žmonės šeštadienį stebėjo jau tradicija tapusias „1006 km“ lenktynes (116 nuotr.)
+110