Žinomos merginos apie vieną populiariausių Lietuvoje grožio procedūrų: „Mes jos labai bijojome“

Viktorija Šaulytė ir Ingrida Kazlauskaitė
Viktorija Šaulytė ir Ingrida Kazlauskaitė
Šaltinis: Žmonės
2018-10-09 11:10
AA

„Draugė paprašė pabūti modeliu ir tik sutikusi supratau, ką padariau. O jeigu viskas baigsis blogai? Ar tik neliksiu be blakstienų? Arba apaksiu?“, – tokie nuogąstavimai vargino dainininkę Ingridą Kazlauskaitę, prieš daugelį metų nusprendusią padėti blakstienų priauginimo meno besimokančiai bičiulei.

Daugiau klausimų nei atsakymų apie procedūras, susijusias su blakstienų grožiu, turi standartinių šokių grupės pasaulio čempionė Lina Chatkevičiūtė.

„Būtent todėl turbūt iki šiol nesu išmėginusi nei jų priauginimo, nei laminavimo“, – svarstė pašnekovė, pridurdama, jog neatlieka ir jokių natūralių blakstienų lepinimo ritualų.

Apie tai, kad moterys mažai ką žino apie populiarias grožio procedūras, neslėpė „MB Beauty School“ įkūrėja Laura Kaminskienė, kartu su kolegėmis lektorėmis nusprendusi šia tema surengti nemokamą atvirą seminarą.

Seminaro akimirka / Ryčio Survilos nuotr.

„Įdomu, kad ir meistrės tiesiog padaro darbą nesistengdamos papasakoti žmogui, kaip elgtis ar ko vengti po blakstienų priauginimo. Retai kada atliekamas ir alerginis testas, kuris šioje procedūroje labai svarbus, nes, kilus komplikacijoms, visada yra kaltinamas specialistas, o ne objektyvios aplinkybės“, – pasakojo L. Kaminskienė.

Kad iš retos blakstienų priauginimo žinovės išgirsi patarimų, patvirtino ir televizijos realybės šou išgarsėjusi dainininkė Gabija Radžiūnaitė.

„Iš visų savo draugių blakstienomis pasipuošiau paskutinė. Tik iš ketvirtos meistrės, pas kurią lankiausi prieš kelias dienas, sulaukiau vertingų patarimų, o kitos apskritai nieko nepasakojo. Turbūt todėl nuolat jas keičiau ir niekada neateidavau į papildomą „ceremoniją“, kuomet nuimamos nuaugusios blakstienos bei naujomis pakeičiamos nukritusios“, – pasakojo mergina.

Jos teigimu, apie tai, kaip prižiūrėti priaugintas blakstienas, ji spręsdavo pati. Šį bei tą G. Radžiūnaitė paskaitė ir internete, bet ten pateikta informacija buvo labai prieštaringa.

„Nemažai kam po procedūros niežti akis. Matyt, tai dėl klijų, kurie naudojami jos metu“, – svarstė pašnekovė.

Seminaro akimirka / Ryčio Survilos nuotr.

Pasak L. Kaminskienės, priaugintas blakstienas iškart po procedūros meistrė turėtų nuplauti vandeniu. Pati jomis pasipuošusi moteris turėtų nenaudoti aliejinio pagrindo kosmetikos priemonių, kitas grožio procedūras atlikti tik po kelių dienų, pirmas 48 valandas neiti į soliariumą ar sauną, nedažyti priaugintų blakstienų tušu, stengtis kuo mažiau liesti pirštais, šukuoti tik esant poreikiui, plauti jas specialia priemone arba vandeniu.

„Aš blakstienomis buvau labai patenkinta. Kai jas pirmą kartą man priaugino, pajutau lyg azartą – norėjau vis ilgesnių. Na, vienu metu jau buvau praradusi saiko jausmą!“, – su šypsena prisiminė I. Kazlauskaitė.

Pas meistrę ji reguliariai lankėsi maždaug aštuonis metus, o tuomet panoro pasidžiaugti savo natūraliomis blakstienomis, kurios nuo gimimo yra gana storos, tamsios ir stiprios. Tačiau daugybę metų didžiulį krūvį tvėrusias savo grožybes I. Kazlauskaitė nusprendė atgaivinti paprasta, bet itin veiksminga priemone – ricinos aliejumi. Lašeliu skysčio suvilgytu vatos pagaliuku ji jas tepdavo kiekvieną vakarą maždaug mėnesį laiko.

„Mes rekomenduojame leisti blakstienoms „pailsėti“ maždaug kas pusmetį. Nors visada yra individualių situacijų, kai ritualą moterys kartoja metai iš metų ir tai joms neigiamos įtakos neturi“, – kalbėjo „MB Beauty School“ lektorės.

I. Kazlauskaitė užsiminė, kad jos akys yra jautrios, todėl jos sureaguodavo į bet kokį dirgiklį. Pavyzdžiui, skleidžiamos ką tik atidaryto klijų buteliuko garus.

Seminaro akimirka / Ryčio Survilos nuotr.

„Blakstienas prisiauginu itin retai. Man labiau patinka jų laminavimas“, – sakė stilistė Viktorija Šaulytė.

Įprastai ant jos akių vokų „nutūpia“ žvilgsnį išryškinantys kuokšteliai, kurie po kelių dienų nukrenta.

„Susigyvenau su savo trumputėmis blakstienomis – man jos labai patinka! Ir tomis dienomis, kai nereikia filmuotis ar fotografuotis, stengiuosi apskritai nesidažyti“, – kalbėjo V. Šaulytė.

Anot jos, informacijos, kaip prižiūrėti tiek natūralias, tiek priaugintas blakstienas labai trūksta.

„Gal yra koks ypatingas produktas, padedantis jas sustiprinti?“, – svarstė stilistė.

L. Kaminskienė pridūrė, jog nemokamo seminaro vienas iš tikslų buvo patarti blakstienų meistrėms, kaip reikėtų bendrauti su klientais, kokią informaciją pateikti, kokius patarimus duoti. Anot jos, tam, kad įsitikinti, kas atėjusiai į procedūrą moteriai tinka, o ko reikėtų vengti, patartina pildyti kliento kortelę. Joje galėtų būti kaupiama ir daugiau duomenų – tarkim, jei buvo pakeisti klijai, dirbtinio pluošto blakstienų dydis ar ilgis, turint informaciją įmanoma nustatyti, kokios parinktos priemonės konkrečiam žmogui buvo priimtinesnės, o rezultatas džiugino ilgiau.

„Kaip prižiūriu savo blakstienas? Aš jas padažau! Į gatvę blakstienų neparyškinusi tušu niekada neinu“, – patikino L. Chatkevičiūtė.

Grožio seminaras (30 nuotr.)
+24