Žinomos merginos mokėsi pinti kalėdinį vainiką: patarimai, kurie padės sukurti šventinį akcentą

Kalėdinio vainiko pynimo dirbtuvės/„Crocs“ nuotr.
Kalėdinio vainiko pynimo dirbtuvės/„Crocs“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-12-17 14:15
AA

Daugiausia jaukumo namams suteikia rankų darbo papuošimai, o svarbiausias iš jų – Advento vainikas. Tiems, kurie dar nespėjo jo susipinti, dizainerė ir floristė, studijos „DAveikla gėlės“ įkūrėja Greta Daveiko-Lopacka dalijasi detalia instrukcija, padėsančia susikurti kvepiantį šventės akcentą.

Pirmosios šventinius vainikus su dizainere kalėdiniame vakare susikūrė žinomos Lietuvos merginos: atlikėja Anžela Adamovič, „Mis Lietuva“ Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė, tinklaraštininkė Rūta Žilionytė ir kt.

Jums reikės:

*šiaudinio pagrindo vainikui

*žalių šakelių (kėnio, tujos, pušies, kadagio)

*vėlutės arba tvirto siūlo

*karštųjų klijų pistoleto

*sekatoriaus, žirklių

*dekoravimo priemonių

Pirmas žingsnis

Paruošiame šakeles iš kurių pinsime vainiką. Sukarpome į nedideles, apie 15 cm. ilgio, dalis. Siūlome rinktis patvaresnes, visžales kėnio, tujos arba pušies šakeles. Jos ne tik simbolizuos amžinąjį gyvenimą, bet ir ilgiau išsilaikys nenubyrėjusios.

Antras žingsnis

Pritvirtiname vėlutę (ar siūlą) prie vainiko pagrindo.

Trečias žingsnis

Pradedame pynimą. Piname dedant paruoštas šakeles iš trijų šiaudinio pagrindo pusių: išorinė, viršutinė, vidinė. Tuomet perpiname vėlute/siūlu. Apatinės dalies siūlome nedengti, taip išgausite dailesnę vainiko formą. Ir taip, žingsnis po žingsnio, dedame sekančius šakelių sluoknius, kaskart perpinant vėlute, sukuriant norimo dydžio ir storio žaliąjį, kvepiantį vainiką.

Ketvirtas žingsnis

Užpildžius visą pagrindą šakelėmis, nukirpkite vėlutę/siūlą ir užtvirtinkite galiuką. Pataisykite vainiko formą, galite ją apkirpti.

Penktas žingsnis

Vainikas supintas, laikas ji papuošti, suteikiant jam išskirtinumo. Čia jums prireiks karštųjų klijų, su kuriais galėsite nevaržomai išpildyti savo dekoro viziją. Tik būkite atsargūs, nenusideginkite.

Vainiko puošimui tinka viskas, kas primena jums šventes. Gal tai bus vien natūralios gamtinės medžiagos – skirtingi kankorėžiai, gilės, riešutai, samanos, o gal papildysite kvapniais prieskoniais – cinamono lazdelėmis, anyžių žvaigždutėmis ar džiovintomis obuolių, apelsinų skiltelėmis. Galite rinktis ir blizgius, spalvotus burbulus, kaspinus.

Dekoruojant vainiką, kokias detales bepasirinktumėte, siūlome nederinti labai daug elementų ir, žinoma, suderinti spalvas. Taip pat atsižvelkite į bendrą savo namų dekoro stilistiką ir spalvinę gamą.

O jeigu trūkstą idėjų ar laiko, kviečiame pasirinkti ir užsakyti originalią namų dekoraciją arba prisijungti prie vainikų dirbtuvėlių ČIA.

Kalėdinio vainiko pynimo dirbtuvės (42 nuotr.)
+36