Žinomos moterys dėl kilnaus tikslo pozavo su varna, šešku ir gyvatėmis

Solveiga Mykolaitytė, Ingrida Kazlauskaitė, Liveta Kazlauskienė, Elita Citovičiūtė / Giedrės Narkevičiūtės nuotr.
Solveiga Mykolaitytė, Ingrida Kazlauskaitė, Liveta Kazlauskienė, Elita Citovičiūtė / Giedrės Narkevičiūtės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-07-16 14:28
AA

Kaunietė fotografė Giedrė Narkevičiūtė (21) su gyvūnams neabejingais žmonėmis ėmėsi kilnaus projekto – Kauno „Lesės“ prieglaudoje surengė fotosesiją, kurioje su modeliais pozavo vėžlys, varna, šeškas, triušis ir kiti beglobiai laukiniai ir naminiai gyvūnai.

Evelina Stanionytė / Giedrės Narkevičiūtės nuotr.

„Ilgai mąstytas ir per gan trumpą laiką padarytas mažas projektas parodyti tuos, kurie neturi savo šeimininkų, yra gydomi, prižiūrimi, o vėliau jiems ieškomi nauji namai. Taip pat apie tuos, kurių namai yra laukinė gamta. Tai laikina gyvenimo stotelė kurioje laukinės gamtos atstovai yra gydomi, auginami, reabilituojami ir paleidžiami atgal į laisvę. Projektas buvo vykdomas Kauno „Lesės“ prieglaudoje, kurioje yra daug gyvūnų – katės, šunys, vėžliai, balandžiai, triušiai, žaltys, voverė, lapės, žiurkės ir dar daug kitų neišvardintų“, – taip savo projektą pristato G.Narkevičiūtė.

Su gyvūnais įsiamžinti sutiko ir žinomų žmonių – modelis Solveiga Mykolaitytė, atlikėjas Andrius Grybauskas, dainininkė Ingrida Kazlauskaitė ir jos mama Liveta Kazlauskienė, Olivija Plekavičiūtė, fotomodelis Elita Citovičiūtė ir kiti.

Giedrės Narkevičiūtės fotosesija Kauno „Lesės“ prieglaudoje (12 nuotr.)
+6

„Rinkomės ramesnius gyvūnėlius, nes kai kurių tiesiog net nelabai išėjo išlaikyti rankose. Nuotraukos – studijos tipo, nes dauguma gyvūnų – egzotiški, todėl neštis jų į lauką ar daryti kažko labai išskirtinio tiesiog negalėjome. Gal todėl nuotraukos nėra itin įspūdingos, tačiau tikime, kad svarbiausia – idėja ir emocija“, – Žmonės.lt sakė fotografė.

Mergina pasakojo, kad kiekvieno prieglaudoje esančio gyvūno istorija skirtinga, o neretai – ir dramatiška. „Pavyzdžiui, buvo vėžlys, kurį kažkas išmetė į Kauno marias, o žmonės jį „sužvejojo“ – pagavo ant kabliuko. Tarkime, šešką rado šuns būdoje... Ir daug kitų istorijų“, – vardija kūrėja.

Evelina Stanionytė / Giedrės Narkevičiūtės nuotr.

Kokį tikslą turėjo visi šie fotosesijai savo laiką skyrę žmonės ir jos autorė? „Tokio projekto tikslų daug: atkreipti dėmesį, kad atsirastų daugiau savanorių, kad daugiau aukotų, kad lankytųsi prieglaudose – juk gyvūnams labai reikia dėmesio, nebūtina iškart plačiai atverti piniginę. O ir žmogui tokie apsilankymai – kaip terapija, nes gyvūnai labai džiaugiasi, suteikia galybę gerų emocijų“, – įsitikinusi Giedrė.

Evelina Stanionytė / Giedrės Narkevičiūtės nuotr.