Žinomos moterys ir G.Thunberg – apie moters dieną: „Lygios moterų teisės – ne tik šios dienos palinkėjimas“

Michelle Obama, Greta Thunberg, Nicole Kidman/Vida Press nuotr.
Michelle Obama, Greta Thunberg, Nicole Kidman/Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-03-09 21:00
AA

Tarptautinės moters dienos proga žinomos pasaulio moterys nepraleido progos pasisakyti ir vienaip, ar kitaip paminėti šią dieną pagerbdamos save ir aplinkui esančias moteris: mamas, seseris, dukras ar drauges.

Nicole Kidman

Tarptautinės moters dienos proga aktorė N. Kidman pasidalijo nuotrauka su mama ir seserimi. „Mes visada galime pasinaudoti galimybe švęsti šią dieną prisimindami ypatingas moteris savo gyvenime. Galvoju būtent apie savo gražią Mamą ir seserį“, – rašė aktorė.

Pink

Koncertinio turo metu dainininkė Pink pasidalino miela nuotrauka kartu su sūnumi Jamesonu ir dukra Willow. „Stiprios moterys: galbūt mes jas pažįstame, galbūt mes jas užauginome, galbūt jomis esame“, – rašė dviejų vaikų mama.

Ashley Graham

Neseniai tapusi mama A. Graham pasidalijo jautria akimirka, kurioje ji gimdė sūnų Izaoką Menelik Giovanni.

„Tai yra mano didžiausios stiprybės veidas. Didžiausias mano kada nors žinomas skausmas ir pats didžiausias mano pasiekimas. Šią tarptautinę moters dieną supraskime, kad nepaisant to, kokį skausmą ar išbandymą mes patyriame būdamos moterimis, mes esame stiprios, galingos ir gebančios pasiekti didybę “, – savo „Instagram" paskyroje rašė Ashley.

Camila Cabello

Dainininkė pagerbė keletą įtakingų moterų, tačiau jos mama buvo jos sąrašo viršuje. „Žinoma, mama, kuri man parodė, ką reiškia mylėti žmogų. Tu mylėjai mane ir aplinkinius nesavanaudiškai, nuožmiai ir besąlygiškai, todėl, manau, kad tai yra geriausias pamatas, kokį gali turėti žmogus. Ačiū visoms pasaulio moterims, kurios įkvepia mus visus augti“, – sakė C. Cabello.

Michelle Obama

Buvusi pirmoji JAV ponia Michelle Obama tarptautinę moters dieną šventė pristatydama specialųjį mergaičių ugdymo projektą „Creators for Change on Girls’ Education“.

„Laimingos moters dienos! Tikiuosi, kad šiandien jūs kartu su manimi švęsite pagerbdamos moteris visame pasaulyje ir atnaujinsite savo įsipareigojimą suteikti galios kitoms kartoms. Mes įsteigėme šį projektą, kad palaikytume paaugles mergaites, kurios susiduria su švietimo problemos, kad jos galėtų išnaudoti beribį potencialą ir būtų išgirstos“, – skelbė M. Obama pasidalindama nuotrauka kartu su „YouTube“ žvaigždėmis Liza Koshy, Prajakta Koli ir Thembe Mahlaba, su kuriomis aptarė mergaičių švietimo būklę visame pasaulyje.

Greta Thunberg

Aktyviai pasisakanti apie klimato atšilimą paauglė savo gerbėjams ir sekėjams priminė, kad kiekviena diena yra laikas pasisakyti už lyčių lygybę.

„Šiandien yra tarptautinė moters diena, tačiau mes suprantame, kad šiuolaikinėje visuomenėje moterys vis dar toli gražu nėra lygios su vyrais. Turime nueiti dar labai ilgą kelią. Labiausiai nuo klimato ir aplinkos krizės kenčia tie, kurie socialiniu ir finansiniu požiūriu yra pažeidžiamiausi: paprastai tai yra moterys, gyvenančios Pietuose... Negalime užtikrinti klimato teisingumo be lyčių lygybės. Atsiminkite – tai, ko šiandien norime mes, moterys – yra pagrindinės lygios teisės, o ne tik šios šventės palinkėjimai ir sveikinimai“, – teigė G. Thunberg.