Žinomos moterys kviečia prisijungti prie socialinės iniciatyvos „Kiek šypsenų kainuoja tavo minutė?“

Laura Mazalienė ir Patricija Žuromskytė / Easyfoto.lt/Rūtos Šimonytės Simonis nuotr.
Laura Mazalienė ir Patricija Žuromskytė / Easyfoto.lt/Rūtos Šimonytės Simonis nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-07-13 17:31
AA

„Kiek šypsenų kainuoja tavo minutė?“ – tokiu pavadinimu startavo neformali savanorystė, vienijanti visus, neabejingus vaikučiams, augantiems be tėvų ar sergantiems sunkiomis ligomis.

Mamų radijo įkūrėja Laura Mazalienė ir „Ali šokoladinės“ bendrasavininkė Patricija Žuromskytė kuravusios pirmąjį akcijos renginį džiaugėsi, jog užsiėmimas pavyko sklandžiai, o mažieji konditeriai jautėsi gerai, daug šypsojosi ir gana greitai tapo jų draugais.

„Kuo daugiau teigiamų emocijų, toks mūsų iniciatyvos tikslas. Pirmajame renginyje dalyvavo vos penki vaikų namų auklėtiniai. Bet veiklos buvo daug tiek jiems, tiek mums“, – šypsosi L.Mazalienė.

Laura Mazalienė ir Patricija Žuromskytė / Easyfoto.lt/Rūtos Šimonytės Simonis nuotr.

„Sunku suvokti kaip tokių nuostabių vaikučių atsisako jų tėvai, jokiu būdu jų nesmerkiu, tik skauda širdį matyti ir jausti, kaip jiems reikia tavo šilumos, šypsenos, dėmesio ir juoko. Žinau, kad ši mūsų akcija tik įgauna pagreitį, stengsimės vaikučiams dovanoti kuo daugiau savo laiko ir šypsenų. Daryti gerus darbus yra beprotiškai gera!“, – įkvėpimo neslepia P.Žuromskytė.

Per savaitę merginos spėjo suburti pusšimtį savanorių iš visos Lietuvos ir jau turi planų gerus darbus vykdyti ne tik Vilniuje, bet ir Klaipėdoje bei Šiauliuose.

„Norime, kad prie iniciatyvos prisijungtų kuo daugiau geros širdies žmonių, kurie savo laisvalaikio metu padėtų organizuoti vaikučiams įvairius užsiėmimus ir pabūti su jais kartu. Taip pat labai laukiame ir įvairių organizacijų noro bendradarbiauti, nes kol kas draugaujame tik su Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namais, o norime, kad ši iniciatyva pasiektų kuo daugiau mažylių“, – sako L.Mazalienė.

Laura Mazalienė ir Patricija Žuromskytė / Easyfoto.lt/Rūtos Šimonytės Simonis nuotr.

Patricija ir Laura pasakoja, kad jau seniai norėjusios įgyvendinti panašią idėją, tačiau motinystė abi jaunas mamas paskatino imtis realių veiksmų.

„Tapusi mama dar labiau suvokiau, koks stiprus ir artimas yra tėvų ir vaikų tarpusavio ryšys. Noriu kiekvieną paskatinti skirti nors kelias minutes savo brangaus laiko ir prisidėti prie mūsų. Mažųjų šypsenoms reikia nedaug – mūsų visų geranoriškumo ir kilnumo!“, – tikina „Ali šokoladinės“ įkūrėja.

„Tikiu, kad viskas, kas gyvenime nutinka, turi priežastį. Turėjo ir tąkart, kai su dukryte gulėjome Santariškių ligoninėje. Tarp kasdienio vaikų šurmulio ir nesibaigiančių mamų diskusijų man į akis krito mažas, judrus ir labai simpatiškas berniukas, kuris pagal savo amžių turėjo būti prižiūrimas mamos, bet, deja.

Jo niekas nelankė, nelaikė už rankos prieš operaciją, nenuramino po jos. Nežinau, kodėl būtent tąkart man gerklėje stojo kažkoks gumulas, viduje buvo taip neramu, skaudu. Todėl ir kilo mintis sukurti iniciatyvą “Kiek šypsenų kainuoja tavo minutė?”, – pradžią prisimena Laura.

Savanorystė, pasak sumanytojų, neturi jokių įsipareigojimų: prie organizuojamų veiklų galima prisidėti nuolatos ar tik vieną kartą. Merginos planuoja, kad kitas užsiėmimas vaikams bus surengtas vasaros pabaigoje ir kviečia visus norinčius prisijungti prie jų iniciatyvos.

Žinomos moterys kviečia prisijungti prie socialinės iniciatyvos „Kiek šypsenų kainuoja tavo minutė?“ (8 nuotr.)
+2