Žinomus žmones aplankė „Penktos kojos“ gyvūnai: Nainiai priglaudė Bruno

Natalija Bunkė ir Edgaras Eidėjus, Simona ir Jonas Nainiai, Monika Marija Paulauskaitė-Laukė ir Danielius Bunkus su sūnumi Kristupu / „Nikodema Photography“ nuotr.
Natalija Bunkė ir Edgaras Eidėjus, Simona ir Jonas Nainiai, Monika Marija Paulauskaitė-Laukė ir Danielius Bunkus su sūnumi Kristupu / „Nikodema Photography“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-06-22 15:00
AA

270 šunų yra daug. Labai labai daug. Ir būtent tiek šunų šiuo metu glaudžiasi prieglaudoje „Penkta koja“. Jaunų ir senukų, ligotų ir visiškai sveikų, ir labai pasiruošusių keliauti į naujus namus. Prieglauda yra tokia pilna, kad braška per siūles ir tikrai jau tuoj tuoj sienos nebeatlaikys. Nė vieno iš šitų šunų prieglauda pati nepridaugino – visi jie atkeliavo iš gatvės, jų dėl įvairiausių priežasčių atsisakė šeimininkai. Vieni tiesiog buvo rasti pririšti prie tvoros, kitus teko priimti, nes šeimininkai grasino „problemą išspręsiantys kitaip“.

Šios akcijos idėja gimė siekiant parodyti mūsų globotinius kuo didesniam žmonių kiekiui ir taip sumažinti prieglaudos gyventojų skaičių. Kadangi šunys netelpa, jie išsiveržė iš prieglaudos ir pradėjo lankyti žinomus Lietuvos žmones ir nuomonės formuotojus“, – sako Sandra Kaminskaitė, savanorė, atsakinga už „Penktos Kojos“ rinkodarą.

„Penktos Kojos“ uodegos užsuko pas Benediktą Vanagą, su kuriuo draugystė tęsiasi jau virš 10 metų. Komandos bazėje šunys noriai pozavo su lenktynininku prie jo automobilio. Benediktas vėliau savo Facebook ir Instagram paskyrose siūlė savo sekėjams tapti naujaisiais šeimininkais ir atvykti jų pavedžioti, bei pasiimti šunį laikinai globai (bent vienam mėnesiui). Iš tiesų, dauguma žmonių nežino, kad galima šunis globoti tol, kol jie suranda namus. Kai kuriais atvejais šunys jau yra suradę namus užsienyje, todėl jų globa turi gan trumpą terminą – tol, kol jie laukia savo kelionės.

Benediktas Vanagas / „Nikodema Photography“ nuotr.

Penktakojai į namus atvyko aplankyti Joną Nainį su Simona Naine ir vienas iš jų pasiliko! Jonas mažą šuniuką, kurį pavadino Bruno, paėmė savo tėvams, tačiau Bruno per kelias dienas užkariavo Jono ir Simonos širdis ir pasiliko gyventi su jais.

Tiesa, Nainiai ir iki Bruno augino ne vieną šunelį. Jie yra trijų Maltos bišonų – Malto, Nunu ir Nainės – šeimininkai.

Simona ir Jonas Nainiai / „Nikodema Photography“ nuotr.

Taip pat šunys namuose aplankė ir Nataliją Bunkę su Edgaru Eidėjumi. Nors Edgaras sakė, kad visus šunis pasiimtų iškart (na, bent tris), bet dėl dažnų kelionių ir koncertų jis su Natalija to padaryti negali. „Penkta Koja“ taip pat skatina žmones elgtis atsakingai ir gerai pagalvoti prieš pasiimant gyvūną namo, kadangi šuo – ne žaislas, jis – visam gyvenimui. Prieglauda yra priėmusi didelį kiekį šunų, kurių šeimininkai atsisakė, nes neturėjo laiko, daug keliavo arba išvažiavo gyventi į užsienį.

Natalija Bunkė ir Edgaras Eidėjus / „Nikodema Photography“ nuotr.

Vilniaus mieste šunys sutiko daug žinomų žmonių ir nuomonės formuotojų: Katedros aikštėje rado Tadą Juodsnukį su Igle Bernotaityte, Rotušės aikštėje – Saugirdą Vaitulionį, Paupyje – Moniką Mariją Paulauskaitę-Laukę. „Penkta koja“ siekia parodyti kokių nuostabių šunų galima sutikti prieglaudose. Jie – nė kiek neblogesni už bet kokį kitą šunį, kuriam pasisekė labiau ir neteko pagyventi prieglaudoje. Visi jie – savaip nuostabūs ir visi skirtingi. Ir kiekvienas iš jų nusipelno naujų namų.

Monika Marija Paulauskaitė-Laukė / „Nikodema Photography“ nuotr.
Tadas Juodsnukis ir Iglė Bernotaitytė / „Nikodema Photography“ nuotr.

Penktakojai fotosesijai Bernardinų sode taip pat pagavo Danielių Bunkų su sūnumi Kristupu, Simą Kučą ir Laimą (Kamtauta Braškė). Lukiškių aikštėje jie fotografavosi su Ieva Swan, prie Danske banko – su Agne Litviniene (agnelit), prie Martyno Mažvydo bibliotekos – su Kamile Kanapeckaite.

Danielius Bunkus su sūnumi Kristupu / „Nikodema Photography“ nuotr.
Ieva Swan / „Nikodema Photography“ nuotr.

Prieš ištrūkstant iš prieglaudos juos dar Kaune aplankė Vytautas Mikaitis ir Rasa Stasionienė. Labai daug įvairių žmonių iš visiškai skirtingų sričių susivienijo bendram tikslui – ištuštinti prieglaudą ir tai – dar tik pradžia. Ši akcija tęsis daugiau nei mėnesį.

Kol ieškomi naujai namai, prieglaudai reikia išmaitinti ir gydyti didelį kiekį gyvūnų. Tad finansinė parama visada labai reikalinga. Galima prisidėti padarant pavedimą arba tampant rėmėju per Contribee platformą.

Vytautas Mikaitis / „Nikodema Photography“ nuotr.

„Žmonės ne visada nori aukoti, nes bijo, kad jų sunkiai uždirbti pinigai nepasieks tikslo. Bet negalvokite, kad mūsų netikrina – mus neseniai patikrino VMI ir FNT ir abi institucijos jokių pažeidimų nerado: vienas tyrimas buvo nutrauktas, kitas – net nepradėtas, nes nebuvo reikalo. Mes iš suaukotų pinigų brangių automobilių neperkame ir Maldyvuose neatostogaujame. Kiekvienas centas atitenka šunims, dirbame daug ir dirbame skaidriai – su tuo sutinka net ir Lietuvos finansinės institucijos. Esminė mūsų problema – per daug šunų prieglaudoje, dėl to ir yra rengiama ši akcija“, – sakė prieglaudos vadovė Agnė Volockytė.

„Penktoje Kojoje“ 270 porų akių stebi duris ir laukia visų atvykstančių jų aplankyti ir pavedžioti. Atvykite ir pamatykite prieglaudos šunis. Kiekvienas jų – nuostabus. Ir labai laukia savo šanso. Daugiau informacijos: www.penktakoja.lt

Fotogalerija:

Šunų prieglaudos „Penkta Koja“ socialinėje akcijoje „Netelpa“ – žinomi žmonės (46 nuotr.)
+40