Garsenybes Palangoje suvienijo meilė menui ir gyvenimui

Aurelija Tamulytė, Eva Saikovska / Manto Lideikos nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Palangoje penktadienio vakarą vykęs labdaringas aukcionas suvienijo menininkus, verslininkus ir žinomus žmones.

Į prasmingą renginį viešbutyje „Prie Parko“ atvyko verslininkė Loreta Bosienė, atlikėja Ingrida Kazlauskaitė , aktorė Aurelija Tamulytė, modelis Eva Saikovska, viešųjų ryšių specialistas Artūras Baublys su žmona, televizijos laidų vedėja Violeta Baubliene, renginių vedėjas Giedrius Gustas, verslininkas Vaclovas Daukintis ir kt.

Prieš prasidedant aukcionui buvo galima pasigrožėti tądien pasibaigusio dailininkų plenero „Gyvenimas yra gražus“ tapybos darbais.

Ingrida Kazlauskaitė / Manto Lideikos nuotr.
Ingrida Kazlauskaitė / Manto Lideikos nuotr.

Palangoje vykusiame menininkų plenere dalyvavo vieni žinomiausių šiandienos Lietuvos dailininkų: Audrius Gražys, Sigitas Staniūnas, Vladas Mackevičius, Miglė Kosinskaitė, Aušra Kleizaitė, Antanas Obcarskas, Vitalija Petraitytė, Virginijus Viningas, Juozas Vosylius. Šių menininkų darbų ir buvo galima įsigyti aukciono metu.

Visos lėšos, surinktos pardavus tapybos darbus, bus skirtos Lietuvos „Rotary“ klubo savižudybių prevencijos programai. Daugiausiai dėmesio ir aistrų aukciono metu sulaukė dailininko V.Viningo darbai dėl spalvų, potėpių masyvo bei tiksliai perteiktos plenero temos.

Ingrida Kazlauskaitė / Manto Lideikos nuotr.

Daugiau nei penkerius metus menininkų plenerus organizuojantis žinomas pajūrio verslininkas Juozas Tubinas sakė, kad šįmet drauge su Lietuvos klubu buvo pakviestas inicijuoti ir kartu paremti plenerą su itin prasminga intencija. „Mane įkvėpė labdaringo aukciono tikslas, taip pat pačių dailininkų parodyta iniciatyva dalyvauti bei jų dosnumas, aukojant savo darbus vardan kilnios misijos. Tai labai gražus, prasmingas verslą ir meną vienijantis projektas", – pasibaigus aukcionui sakė J.Tubinas.

Šiame plenere dalyvavęs, pastaruoju metu Rusijoje gyvenantis žinomas dailininkas Vladas Mackevičius teigė, jog pasitaikius palankiai progai su džiaugsmu grįžta į gimtinę pasidalinti savo kūrybos atradimais. Pasak populiaraus menininko jam dalyvauti labdaros aukcionuose keletą kartų per metus jau tapo ne tik pareiga, bet ir tradicija. Savižudybių prevencijai skirtam aukcionui V.Mackevičius skyrė du savo darbus: „7 Laivai“ ir „Mįslė“.

„Mirties ir netekties temos visada bus skaudžios kiekvienam iš mūsų, nepaisant statistikos duomenų. Tai drąsus ir be galo nemalonus žmogaus sprendimas, vedantis i aklavietę, atnešantis daugybė klaustukų ir begalinio skausmo", – atvirai kalbėjo V.Mackevičius, pasidžiaugęs, jog Palangoje susirinkę dailininkai meno dėka gali atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą. „Tai dar viena galimybė susimąstyti, pamatyti teigiamas puses bei pasakyti gyvenimui didžiulį TAIP!“ – entuziastingai kalbėjo V.Mackevičius.

Ingrida Kazlauskaitė / Manto Lideikos nuotr.

Labdaringo aukciono vakaro svečiams koncertavo Klaipėdos muzikinio teatro solistai Loreta Ramelienė ir Rokas Spalinskas, kurie atliko gražiausias visų laikų arijas. Vakaro staigmena tapo dainininkės I.Kazlauskaitės parengta prancūziškos muzikos programa.

Palangoje – meno aukcionas su žinomais žmonėmis (27 nuotr.)
+21
Skaitykite daugiau