Žinomus žmones papiktino Kauno jaunųjų advokatų elgesys: „Tokie „bajeriai“ stiprina stigmą“

Dovilė Filmanavičiūtė, Beata Tiškevič / Irmanto Gelūno / BNS, asmeninio albumo ir ekrano nuotr.
Dovilė Filmanavičiūtė, Beata Tiškevič / Irmanto Gelūno / BNS, asmeninio albumo ir ekrano nuotr.
Šaltinis: 15min
A
A

Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos Kauno skyriaus pramoga siaubo pabėgimo kambaryje neliko nepastebėta – tuo pasipiktino žinomi žmonės ir žmogaus teisių gynėjai, pastebėję viešą šios pramogos aprašymą. Asociacijai teko atsiprašyti.

Jaunieji Kauno advokatai penktadienį feisbuke skelbė apsilankę siaubo pabėgimo kambaryje „Psichiatrinė ligoninė“ ir pasidalino įspūdžiais.

„Reikėjo ne tik vaikščioti atsargiai ir nesuklupti visiškoje tamsoje, bet ir saugoti čia tūnančių psichiatrinės ligoninės pacientų, kurie pagavę tamsoje galėjo uždaryti į karcerį“, – rašoma pranešime.

„Kauno skyriaus nariai juokėsi, jog tai labiausiai suartinantis komandinis žaidimas, kadangi kiekvieną kartą priartėjus psichiatrijos pacientui visi susiglausdavo ir įsisprausdavo į kampą“, – priduriama jame.

Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos įrašas
Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos įrašas

Sureagavo žinomi žmonės

Viena pirmųjų į tokį jaunųjų advokatų įrašą sureagavo reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė.

Pasak jos, tokiu būdu stigmatizuojami žmonės.

„Kaip taip įmanoma? Ar negana stigmatizuoti žmones, kurie kasdien ir taip per kančias iriasi šviesos link? Gėda gėda gėda!“, – rašė reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė.

Taip pat sureagavo ir laidų vedėja, rašytoja Beata Tiškevič.

„Netinkamas toks žaidimas šio laikmečio kontekste, kai stengiamės vaduotis iš psichikos sveikatos stigmų. Psichikos sveikatos sunkumus patiria daugybė žmonių ir, deja, nemažai jų su jais gyvena negydydami, nesikreipdami pagalbos, taip blogindami ir savo, ir aplinkinių gyvenimą. O kas trukdo kreiptis?

Va tokie „bajeriai“, stiprinantys stigmą. Yra žmonių, kurie gyvena su psichikos sveikatos sunkumais ir nėra ko jų bijoti. Jie yra su mumis, tarp mūsų, mes. Reikia švietimo, atviro dialogo apie tai, žinių – ir mums visiems taps šviesiau“, – rašė žinoma moteris.

Dovilė Filmanavičiūtė, Beata Tiškevič
Dovilė Filmanavičiūtė, Beata Tiškevič / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro vadovės Jūratės Juškaitės, „bėgti nuo psichikos sveikatos sunkumų patyrusių žmonių visai nereikia“.

„Gaila, kad jaunieji advokatai iš Kauno arba gyvena vakuume ir aplink save neturi žmonių, patyrusių psichikos sveikatos sunkumų, todėl smagiai leidžia laiką tokiame pabėgimo kambaryje ir viešai pasigiria. Arba žmonės, turėję ar turintys psichikos sveikatos sunkumų, jiems apie tai, matyt, nesipasakoja“, – teigė J.Juškaitė.

Jūratė Juškaitė
Jūratė Juškaitė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Viešas atsiprašymas

Įrašas apie jaunųjų Kauno advokatų patirtį pabėgimo kambaryje jau nebepasiekiamas, tačiau asociacija išplatino viešą atsiprašymą.

„Nuoširdžiai atsiprašome visų, kuriuos mūsų paskutinis pranešimas įžeidė ar galėjo įžeisti. Pasirinkdami pramogą nesiekėme stigmatizuoti jautrių socialinių grupių. Dar kartą atsiprašome“, – rašoma pranešime.