Justina Vanagaitė – Žirgai man reiškia viską

Justina Vanagaitė / Almos Toterytės nuotrauka
Justina Vanagaitė / Almos Toterytės nuotrauka
ARNAS ŠARKŪNAS
Šaltinis: Žmonės
2022-06-22 14:50
AA

Aukščiausio lygio tarptautinėse dailiojo jojimo varžybose prizines vietas vieną po kitos užimanti Justina VANAGAITĖ (32) su meiliai „kebabėliu“ vadinamu žirgu vis drąsiau žvalgosi ir į pasaulio čempionato finalą. Tiesa, kad pasiektų žirgų baletu vadinamo sporto aukštumas, prireikė kone dvidešimties metų sunkaus darbo, investicijų ir išsigydyti ne vieną traumą.

Vasara jums prasidėjo puikiai. Slovakijoje laimėjote Pasaulio taurės „Grand Prix“ etapo rungtį, Estijoje – triumfavote „FEI Grand Prix Freestyle“ kategorijoje.

Man tai pirmi ir kol kas svariausi laimėjimai tokio aukšto lygio rungtynėse. Kažkas wow! Kita vertus, šiuo lygmeniu sportuoju vos antrus metus: pernai tapau pirmąja Europos čempionate startavusia lietuve, prieš tris mėnesius pasirodžiau Danijoje rengiamose vienose svarbiausių varžybų – penkių žvaigždučių kategorijos.

Bet viskas dar prieš akis: po mėnesio laukia vienos rimčiausių rungtynių, dar galiu patekti į JAV vyksiantį pasaulio čempionato finalą, o mano arkliui Nababui – vos devyneri. Tik nuo tokio amžiaus galima dalyvauti šiose varžybose. Džiugu, kad keičiasi situacija ir Lietuvoje: jojame kur kas geriau, turime kur kas geresnius žirgus. Juk geras raitelis ant karvės nepajos.