Žiūrovas nustėro: TV3 rodo filmą, kuriame Putino draugas S.Seagalas žudo Ukrainoje

Stevenas Seagalas ir Putinas / Scanpix nuotr.
Stevenas Seagalas ir Putinas / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-04-05 15:24
AA

Menininkas Algirdas Gataveckas buvo nemaloniai nustebintas, kai pirmadienio vakarą TV3 televizijos eteryje išvydo filmą, kuriame vaidina Vladimiro Putino gerbėjas, Holivudo aktorius Stevenas Seagalas. Filme „Samdomas žudikas. Nuodėmių atleidimas“ S.Seagalo personažas Ukrainos mieste Odesoje liejo kraują.

Apie šią situaciją Algirdas Gataveckas sutiko papasakoti portalui Žmonės.lt.

Pirmadienio vakarą menininkas žiūrėjo TV3 televizijos žinias. Joms pasibaigus, jis neišjungė kanalo ir pastebėjo, kad vakaro filme vaidina Vladimiro Putino režimą palaikantis aktorius Stevenas Seagalas.

„Pagalvojau – o čia dabar kas? Juk S.Seagalas su Putinu didžiausi draugai. Vėliau išgirdau, kad filme minima Ukraina, Odesa, ten vyksta žudynės, – su Žmonės.lt dalijosi A.Gataveckas. – Kaip turi reaguoti žmonės, kurie priėmė ukrainiečių šeimas? Kaip sureaguotų patys ukrainiečiai, jei pamatytų tokį filmą?“

TV3 televizijos pasirinkimu pasipiktinęs menininkas iškart išjungė kanalą ir apie tai parašė socialiniame tinkle „Facebook“.

„Tai – sąžinės klausimas, – sako A.Gataveckas ir mano, kad minėta televizija pasielgė neatsakingai. – Į Lietuvą atvykusiems ukrainiečiams filmas, kuriame vaizduojamos Ukrainoje vykstančios žudynės, gali sukelti slogius jausmus ir prisiminimus.“

Jo nuomone, šiuo periodu turi būti laikomasi labai griežtos moralinės pozicijos. Atsižvelgiant į dabartinę situaciją Ukrainoje ir S.Seagalo artimus ryšius su Rusija, tokio audiovizualinio turinio reiktų atsisakyti – jis tinka nebent Rusijai.

„Jei aš dirbčiau televizijoje, filmus su S.Seagalu būčiau išėmęs dar tą pačią dieną, kai Rusija užpuolė Ukrainą. Gal tai atrodo smulkmena, tačiau ukrainiečius turime palaikyti visai įmanomais būdais. Juk esame šalis, kuri stengiasi kuo įmanoma daugiau jiems padėti“, – įsitikinęs menininkas.

Algirdas Gataveckas / Asmeninio albumo nuotr.

Po A.Gatavecko įrašu komentaruose tiesioginės kritikos sulaukė TV3 kūrybos direktorius Arvydas Rimas.

„Ačiū, kad atkreipėte dėmesį. Kontroliuosim dar stipriau visą turinį ir jo galimą kontekstą“, – į kritiką atsakė Arvydas Rimas.

TV3 komunikacijos vadovė Justė Razbadauskytė Žmonės.lt atsiųstame komentare taip pat pažymėjo, kad ateityje savo audiovizualinį turinį kontroliuos dar labiau. Tačiau nepakomentavo, ar ateityje ir toliau bus transliuojami filmai su S.Seagalu.

„Vos tik prasidėjus karui, TV3 žiniasklaidos grupė užtikrino savo grupės valdomuose kanaluose nepirkti ir netransliuoti rusiškos produkcijos ir reklamos. Nuo pat karo Ukrainoje pradžios visi grupės kanalai kviečia prisidėti prie paramos Ukrainai akcijos „Mėlyna geltona“, taip pat prisideda prie kitų informacinių kampanijų, kaip „CallRussia“ ir „Stiprūs kartu“.

Nuo vasario mėnesio pabaigos grupė pradėjo retransliuoti ukrainietišką žinių kanalą „Ukraina 24“, o savanoriai ir profesionalūs vertėjai kiekvieną dieną šio kanalo naujienas verčia ne tik į lietuvių, bet ir anglų kalbą, kad kuo didesnį žiūrovų ratą pasiektų pati tiksliausia informacija apie tai, kas Ukrainoje vyksta iš tiesų.

Dėkojame žiūrovams už jų pastebėjimus – ateityje savo audiovizualinį turinį kontroliuosime ir dar labiau“, – komentare rašė J.Razbadauskytė.

Stevenas Seagalas / Aušros Dargytės/Žmonės.lt nuotr.

2016 metais JAV veiksmo filmų aktorius ir muzikantas Stevenas Seagalas tapo Rusijos piliečiu.

Savo norą tapti Rusijos piliečiu aktorius aiškino tuo, kad „labai norėtų kelis mėnesius per metus praleisti su savo draugais Rusijoje, su žmonėmis, kurie jo čia laukia“.

2017 metais Ukraina uždraudė S.Seagalui atvykti į šalį penkerius metus, po to kai šis išreiškė paramą 2014 metais Rusijos įvykdytai Krymo aneksijai.

Stevenas Seagalas taip pat yra gavęs Serbijos pilietybę.