Živilė Kropaitė – atvirai apie paskutines kūdikio laukimo savaites

Besilaukiančių moterų fotosesija "Ateitis sveikina Lietuvą"  / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Besilaukiančių moterų fotosesija "Ateitis sveikina Lietuvą" / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-04-26 08:00
AA

Netrukus pirmagimio susilauksianti televizijos laidų vedėja Živilė KROPAITĖ (33) jau įsisuko į malonius motinystės rūpesčius. Jais kvėpuoja ir Živilės sutuoktinis Liudas BASIULIS (35), padedantis mylimajai kiekviename žingsnyje.

„Anksčiau turėjau baimę, gal truputį jos dar likę, kad Liudas daug geriau nusimanys, ką reikia daryti po vaiko gimimo, – kvatojasi būsima mamytė. – O aš tik stovėsiu išsižiojusi prie pampersų ir lauksiu, kol patys pasikeis.“

Živilė su pasididžiavimu pasakoja, kad Liudas nuoširdžiai domisi vaikų raida, moka su jais bendrauti, net savanoriauja vaikų pagalbos linijoje. Tai žinant nenuostabu, kad savo vaiko gimimui jis stipriai ruošiasi – kartu su Živile skaito nėščiosios knygą, lanko žindymo kursus, į telefoną parsisiuntė specialių programėlių būsimiems tėvams. Sutuoktiniai kartu net sukūrė čatą, kuriame su vaikų turinčiais draugais diskutuoja tėvystės klausimais.

„Kai man iškyla koks klausimas apie daiktus kūdikiui, paklausiu tame susirašinėjime. Tada visi pradeda reikšti savo pastebėjimus, pasakoti patirtis. Labai gerai, kai yra su kuo pasitarti“, – tikina Ž.Kropaitė.

Živilė Kropaitė ir Liudas Basiulis

Televizijos žurnalistė atvirauja, kad pradėjus lauktis padidėjo draugų, turinčių vaikų, ratas. Net tos moterys, su kuriomis Živilė mažiau bendrauja, vis pasiūlo jai kokį nors naudingą motinoms daiktą. Patarimų, savaime suprantama, Živilei ir Liudui negaili ir jųdviejų tėvai, kuriems tai bus pirmas anūkas.

„Tikiu, kad nenorėsiu būti tokia mama, kuri neprileidžia močiučių prie vaikų. Juk jos užaugino mus su Liudu tokius puikius, nepaisant to, kokie tai buvo gūdūs laikai. Nesuprantu, kai moteris sako, kad negali savo vaiko nei močiutėms, nei tetoms palikti. Juk tai yra žmonės, kuriais pasitiki labiau nei bet kuo kitu. Tad kodėl jiems ir vaiko nepatikėjus? Labai laukiu to momento, kai tam tikrus dalykus jos ir padarys, o aš galėsiu šiek tiek atsikvėpti“, – šypsosi Živilė.

Neseniai į motinystės atostogas išėjusi Živilė atviravo, jog kūdikio kraitelis dar neužbaigtas. Ligoninėje reikalingi daiktai jau guli spintoje, tačiau dar liko būtinų pirkinių, tokių kaip vežimėlis ar automobilio kėdutė.

„Tai jau pradeda kelti nerimą, – juokiasi būsima mamytė. – Dabar mes suprantame, kokios sudėtingos vežimėlio paieškos. Visų pirma, turi nuspręsti, nori naujo ar dėvėto. Visi primygtinai siūlo pirkti dėvėtą. Sako, neverta investuoti į daiktą, kuris bus reikalingas tik dvejus metus. Galbūt tą daiktą kažkas labai gražiai išlaikė ir dabar nori parduoti.“

Besilaukiančių moterų fotosesija "Ateitis sveikina Lietuvą" / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Ž.Kropaitė atvirauja, kad niekada nė nenumanė, kokia plati kūdikiams skirtų prekių rinka. Tai būsimiems tėveliams kelia nemenką stresą: kaip žinoti, ką būtina įsigyti, o ką – ne? Pirkinių sąrašas – begalinis, todėl vis aplanko baimė, kad kūdikio gimimui dar nėra pasiruošta.

„Darbus baigiau tik prieš kelias savaites, todėl dabar yra tas momentas, kai panika tik pradeda kilti. Ją stengiuosi malšinti, įsiklausyti į komentarus, kad padės intuicija, draugai ir mamos. Pamažu suprantu, kad nebūtina turėti visko, kas yra išrasta. Aš žinau, kad panika gali ateiti, bet turiu jai nepasiduoti ir galvoti apie kitus dalykus“, – sako Živilė.