„Žmonės 2019“: Metų sporto žmogumi už rekordinį kelią pretenduojanti tapti Rūta Meilutytė

Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė
Šaltinis: Žmonės
2018-12-19 10:21
AA

Būdama 21-erių, plaukikė Rūta MEILUTYTĖ jau gali vadintis Lietuvos plaukimo legenda. „Žmonės 2019“ apdovanojimuose ji pretenduoja tapti Metų sporto žmogumi. Mamos netekusi ketverių, užaugusi Kaune su tėčiu ir močiute, plaukimo treniruotes Rūta pradėjo lankyti Šilainių baseine, o šeimai išsikrausčius į Angliją jas tęsė Plimute su treneriu Jonu Ruddu. Pirmąjį savo auksą Londono olimpiadoje ji iškovojo sulaukusi vos penkiolikos.

Visus pribloškusi neįtikėtinu rezultatu, netrukus jį pakartojo pasaulio trumpojo baseino plaukimo čempionate Stambule, laimėjusi aukso medalius ir 50, ir 100 metrų distancijose. 2013-ųjų metų pasaulio čempionate lietuvės kaklą vėl papuošė aukso ir sidabro medaliai, tas pats pasikartojo ir dar po metų. 

Rūta Meilutytė yra daugkartinė Lietuvos, Europos ir pasaulio rekordininkė. 2012-aisiais Europos olimpinių komitetų asociacija ją pripažino geriausia jaunąja Senojo žemyno sportininke, trejus metus iš eilės ji išrinkta geriausia Lietuvos sportininke, apdovanota Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi. Tačiau paauglystėje tapti olimpine čempione – ne vien tik laimė, bet ir milžiniška atsakomybė. Vėliau patyrusi ne tik pergalių, bet ir skaudžių pralaimėjimų, Rūta prisipažino, jog pirmosios didžiulės šlovės kaina buvo liūdesys ir nerimas, galiausiai virtęs didele depresija. Patirtus išgyvenimus ji atskleidė dokumentiniame filme „Rūta“, šią vasarą keliavusiame per Lietuvos kino ekranus.

Pernai Europos trumpojo baseino čempionate Rūta Meilutytė tapo čempione 50 ir 100 metrų plaukimo krūtine distancijose. Dabar ji treniruojasi JAV, ir pergalės tęsiasi: šį gruodį vykusiame plaukimo čempionate Kinijoje, plaukdama 50 metrų krūtine, Rūta iškovojo sidabro medalį. 

„ŽMONĖS 2019“ APDOVANOJIMAI: SAVO BALSĄ UŽ RŪTĄ MEILUTYTĘ GALITE ATIDUOTI ČIA.

Metų sporto žmogumi „Žmonės 2019“ apdovanojimuose taip pat pretenduoja tapti krepšininkas Paulius Jankūnas, irkluotojos Milda Valčiukaitė bei Ieva Adomavičiūtė, plaukikas Danas Rapšys, ieties metikė Liveta Jasiūnaitė bei disko metikas Andrius Gudžius.

„Žmonės 2019” apdovanojimai įvyks sausio 18 dieną Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, tiesiogiai per LNK.