„Žmonės 2020“ apdovanojimai: kas J. Jurkutės, G. Savicko ir E. Jakilaičio favoritai?

„Žmonės 2020“ repeticijų užkulisiai/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos teatre – iškilminga šventė. Čia pagerbiami labiausiai praėjusiais metais nusipelnę žmonės – kuriantys, keičiantys ir garsinantys Lietuvą. Apie apdovanojimų laukimą bei favoritus kalbamės su renginio vedėjais – Giedriumi Savicku, Jurga Jurkute ir Edmundu Jakilaičiu.

„Mano favoritas yra Danas Rapšys. Jis – mūsų auksinė žuvelė, platininis karosas. Taip pat – Asmik Grigorian, apdovanota už operą „Salome“. Mane ta opera taip sužavėjo, kad rūpūs miltai“, – simpatijų neslepia Giedrius Savickas, šiais metais prisijungęs prie renginio vedėjų komandos.

Kalbėdamas apie pasiruošimą apdovanojimams, jis atviras – scenarijų repetavo ne vieną dieną. „Tokio masto renginys man turbūt bus pirmas. Baisu labai“, – šypsosi žinomas aktorius. Kita vertus, tiesioginė transliacija jam – jokia naujiena. „Jausmas visai kaip prieš spektaklį, juk jis irgi būna tiesioginis. Kai žinai, kad smegenys negali paklysti toli, tai jos ir susikaupia labiau“, – mintimis dalijasi Giedrius.

Paklaustas, kokią rolę jis žada įnešti į vakaro vedimo eigą, Giedrius žaismingai atsako: „Taigi žinoma – dar daugiau proto ir grožio. Juk tai žmonių apdovanojimai. Reikia kuo daugiau žmonių ir žmogiškumo!“

„Žmonės 2020“ repeticijų užkulisiai (179 nuotr.)
+173

Drauge su Edmundu Jakilaičiu jau antrus metus renginį vedanti Jurgita Jurkutė teigia, jog ir šiais metais tikisi labai gerų emocijų. „Taip, tai pramoginis renginys, šventė, tačiau joje žmonės pagerbiami už nuopelnus realiame gyvenime. Scenoje sveikiname kūrėjus, mokslininkus, mecenatus, kurie daro realius darbus. Manau, tai labai gražu“.

„Žmonės 2020“ repeticijų užkulisiai/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Ji taip pat skuba pasidžiaugti, jog šiais metais Metų mokslo žmogaus kategorijoje nominuotos net trys mokslininkės. „Taip pat džiaugiuosi ir dėl Nerijaus Cesiulio bei Valentino Novopolskio – už juos abu labai sergu“, – savo favoritus atskleidžia vedėja.

Laukdama renginio pradžios ji teigia, jog yra rami ir užtikrinta. „Sunkiausia dalis buvo pasiruošimas. Dažniausiai jo niekas ir nemato, todėl scenos žmonių darbas kitiems gali atrodyti it pramoga. Žinoma, mintys po renginio būna įvairios. Kartais džiaugiesi darbu, kartais galvoji, kas galėjo būti geriau. Bet dažniausiai tiesiog negali lengvai ir greitai užmigti dėl adrenalino ir įspūdžių“, – mintimis dalijasi žinoma aktorė.

„Žmonės 2020“ repeticijų užkulisiai/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Edmundas Jakilaitis prasitaria taip pat turintis kelis šių metų favoritus. „Ryškių ryškiausia, aišku, yra Asmik Grigorian – pasaulyje įvertinta operos solistė ir Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė. Taip pat ir Danas Rapšys, pelnęs tiek pasaulio ir Europos čempionatų medalių per vienerius metus, kiek dažniausiai surenka visi Lietuvos sportininkai kartu sudėjus. Galima sakyti, kad kitiems, kurie šiais metais varžosi su jais atskirose kategorijose, tiesiog nepasisekė.“

„Žmonės 2020“ repeticijų užkulisiai/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Paklaustas, ar turi savo ritualus, kuriuos atlieka prieš lipdamas į sceną, Edmundas juokaudamas atsako: „Triskart persižegnoju, nusiskutu galvą plikai ir pabučiuoju rupūžę. Daugiau jokių ritualų neturiu. O jeigu rimtai, tai ne, nieko specialiai nedarau. Tiesiog dirbu savo darbą.“

„Žmonės 2020“ repeticijų užkulisiai/ Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Apdovanojimai „Žmonės 2020“ šiais metais kviečia „nerti giliau“ ir iš arčiau išgirsti apie tuos, kurių darbai ir pasiekimai ne visuomet atsiduria pirmuosiuose naujienų puslapiuose.

„Tam, kad sukurtum, išrastum, nugalėtum reikia turėti ypatingų galių, nes po kiekvienu didžiu pasiekimu slepiasi daugybė emocinių, fizinių, psichologinių išgyvenimų! Veikiančių ir patį herojų, ir jo aplinką, ir visuomenę. Mūsų darbas pastebėti tai ir padėkoti žmonėms, kurie dažnai tylomis paaukoja labai daug, kad padovanotų sau ir kitiems kažką nuostabaus“, – sako Gitana Bukauskienė, žurnalo „Žmonės“ vyr. redaktorė.

„Žmonės 2020“ repeticijų užkulisiai/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Kaip ir praėjusiais metais, apdovanojimų metų bus įteikiamos iš viso aštuonios nominacijos: „Mylimiausias žmogus“, „Metų sporto žmogus“, „Metų verslo žmogus“, „Metų kultūros žmogus“, „Metų mokslo žmogus“, „Metų muzikos žmogus“, „Metų scenos žmogus“ bei „Metų žmogus“ – nominacija, tapsianti vakaro kulminacija.

Apdovanojimai „Žmonės 2019“ – ketvirtadienį, 19.30 val. tiesiogiai per LNK. Tiesioginę feisbuko transliaciją kviečiame žiūrėti 18 val. 30 min. ŽMONĖS feisbuko puslapyje.

Skaitykite daugiau