„Žmonės 2020“ į gimtinę parviliojo Lietuvoje retai sutinkamas viešnias

Edita Daniūtė, Dalia Ibelhauptaitė ir Greta Šapkaitė/ Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Edita Daniūtė, Dalia Ibelhauptaitė ir Greta Šapkaitė/ Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-01-24 11:42
AA

Sausio 23-ąją Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vyko bene didžiausias metų renginys – apdovanojimai „Žmonės 2020“. Gausus būrys šalies vardą garsinančių svečių žengė raudonu kilimu.

Į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą specialiai šiam renginiui į Lietuvą grįžo ir retos gimtinėje viešnios: Greta Šapkaitė, Edita Daniūtė-Gozzoli ir Dalia Ibelhauptautė.

Greta Šapkaitė tiesiai iš Monako į apdovanojimus „Žmones 2020“ atvyko su bičiule Ejona Xhiku. Kalbėdama su Žmonės.lt, Greta prisipažino, kad apdovanojimai – pagrindinė jos vizito Lietuvoje priežastis. Tiesa, moteris šypsojosi, kad šįkart gimtinėje šiek tiek užtruks.

„Kai tik susiplanuoju čia grįžti – atsiranda įvairiausių reikalų, pasimatymų, susitikimų, apkabinimų. Visus reikia aplankyti, pamatyti, todėl Lietuvoje šiek tiek pabūsime. Tiesa, per ilgai svečiuotis negalime, nes sūnui reikia į mokyklą“, – pasakojo G.Šapkaitė.

Greta Šapkaitė/ Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Raudonojo kilimo renginiai Gretai per didelio streso nekelia. Dirbant su pasaulio tinklaraštininkų apdovanojimais, raudonasis kilimas tapo puikiai pažįstamas.

„Kai tik gavau kvietimą, nuo pat pradžių tapo labai aišku, kokią suknelę dėvėsiu. Nors tokie dalykai yra ne kasdienybės dalis, bet man tai nėra ir naujiena. Pasiruošimas vyksta labai organiškai, be streso ir panikos“, – kalbėjo Greta.

Anot jos, tokie renginiai Lietuvoje labai reikalingi, nes verčia žmones pasitempti ir pagalvoti apie šviesesnę ateitį.

„Kažkada buvo padarytas įdomus atradimas, kad karo metais „Chanel“ lūpdažių pardavimai padidėdavo tris, keturis kartus. Kai yra ne patys geriausi laikai, proga pasitempti gali įkvėpti daug žmonių, priversti juos pagalvoti apie šviesesnę ateitį“, – sakė G.Šapkaitė.

Tarp nominantų savo favoritų Greta prisipažino neturinti.

„Visą laiką stengiuosi sakyti nuomonę apie žmones, kuriuos asmeniškai pažįstu. Pati, viešumoje būdama nuo keturiolikos metų ir dalydama įvairiausius interviu, suprantu, kad tai, kas yra pateikiama žiniasklaidai, žmogaus iki galo neatskleidžia. Su kiekvienu žmogumi nesusėdus ir nepakalbėjus artimiau, neišsiaiškinusi, kas jį paskatino tokiems atradimams, kokie buvo tikslai, vizija ir nežinodama tikrosios istorijos, negaliu išskirti nė vieno nominanto“, – teigė iškilmingo vakaro viešnia.

„Žmonės 2020“ dūzgėse – muzika ir šypsenos (72 nuotr.)
+66

Į apdovanojimus „Žmonės 2020” su vyru Mirko Gozzoli specialiai iš Italijos atvyko ir šokėja Edita Daniūtė-Gozzoli.

Pora į Lietuvą atkeliavo kartu su vaikais. Tiesa, renginyje jie pasirodė dviese. „Mano darbų tvarkaraštyje viskas suplanuota net pusę metų į priekį, todėl labai džiaugiuosi, kad šįmet apie renginį sužinojome iš anksto. Spėjau suplanuoti puikią kelionę į Lietuvą“, – šypsojosi šokėja.

Pasak viešnios, pasiruošti black tie renginiams daug pastangų jai nekainuoja. „Tokio tipo renginiuose dalyvauti tenka dažnai, todėl belieka tik apsispręsti, ką apsirengti“, – kalbėjo šokėja.

Edita Daniūtė ir Mirko Gozzoli/ Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Favoritų tarp nominantų E. Daniūtė taip pat neišskyrė, tiesa, „Žmonės 2020“ apdovanojimų viešnia pabrėžė, kad vien būti nominuotam tokiame renginyje – didelė pergalė. „Svarbiausia – pagarba visiems nominuotiems žmonėms. Nominacija – jau yra laimėjimas, todėl visus nominantus iš anksto sveikinu. Manau, kad jie visi yra labai įdomūs ir nusipelnę. Labai džiaugiuosi, kad gimtinėje yra tokių iškilių asmenybių. Panašių renginių Lietuvoje reikia. Ir kuo daugiau, nes tai žmones verčia ir pasitempti, ir stengtis. Tai – paskata būti pastebėtiems.“

Dar visai neseniai su vyru režisieriumi ir aktoriumi Dexteriu Fletcheriu „Auksiniuose gaubliuose“ dalyvavusi režisierė Dalia Ibelhauptaitė ketvirtadienį taip pat žengė apdovanojimų „Žmonės 2020” raudonuoju kilimu.

„Į Lietuvą atskridau trims dienoms. Visos likimo žvaigždės sukrito taip, kad galėčiau dalyvauti šiuose apdovanojimuose. Neseniai grįžau į Europą ir dėl savo artėjančių spektaklių turėjau visokiausių reikalų Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad grįžusi galiu nuveikti labai daug pačių įvairiausių dalykų – „Žmonių“ apdovanojimai – tame tarpe“, – pasakojo Dalia.

Režisierė prisipažino, kad raudonojo kilimo renginyje Lietuvoje dalyvavo pirmą kartą, todėl ši patirtis jai labai įdomi.

Dalia Ibelhauptaitė/ Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Tokie renginiai yra labai reikalingi ir ne todėl, kad žmonės galėtų pasipuikuoti ar pasirodyti. Daugelis neteisingai  juos vertina. Dažnai žiūrime pakankamai paviršutiniškai, o iš esmės tai yra profesinio džiaugsmo renginiai. Tai yra laikas, kai žmonės gali pasidžiaugti vienas kito pasiekimais. Galų gale, susipažinti su jais, sužinoti, kas ką daro.

Apdovanojimai nėra konkurencija, nėra suknelių demonstravimas. Tai – šventė, o gyvenime mes, iš esmės, tų švenčių turime labai nedaug. Pasaulinio lygio kino apdovanojimuose – „Oskaruose“, „Auksiniuose gaubliuose“, BAFTA – žmonės džiaugiasi. Daugelis galvoja, kad jie susirenka ir į vienas kitą žiūri kaip į konkurentus, tačiau tai nėra tiesa. Visi džiaugiasi, nes tai yra per metus įvykusių pasiekimų pažymėjimas. Tokios šventės įneša be galo daug pozityvo.

Kitą vertus, gražu, kai žmonės stengiasi pasipuošti. Mada ir stilius taip pat yra menas. Visi didžiausi pasaulio apdovanojimai tuo pačiu yra ir didžiausias pasaulyje dizainerių konkursas. Ir tai, kartais yra daug svarbiau nei jų pačių madų šou“, – pasakojo D.Ibelhauptaitė.

Iškilminga „Žmonės 2020“ apdovanojimų ceremonija (154 nuotr.)
+148

Pati Dalia į apdovanojimus „Žmonės 2020” atvyko pasipuošusi Juozo Statkevičiaus suknele, kurią dėvėjo ir „Auksinių gaublių“ ceremonijoje.

„Kurdamas šią suknelę, Juozas panaudojo labai daug fantazijos – kai jis kuria mano sukneles, jis kuria personažą. Mano drabužiai yra kuriami toms aplinkybėms, kuriose aš atsiduriu. Gal ne ir ne visai savo valia, jas lemia ir likimas ir Dexterio darbai.

Na, o kai tu esi šalia gražiausių pasaulio moterų, kurios turi ypatingas figūras, turi rasti labai ryškų ir aiškų savo įvaizdį bei veidą. Aš negaliu užsidėti tokios suknelės, kokią užsideda Charlize Theron ar Renée Zellweger. Turiu rasti savo stilių, kad galėčiau jaustis tvirtai, ryškiai ir lygiaverčiai tarp tų moterų. Juozas turi fantaziją, kuriančią personažus, kartu juos kuriame ir operose. Žmonės tai pastebi. Po „Auksinių gaublių“ užsienio spauda rašė, kad dabar prasidėjo „operos divų“ mada“, – pasakojo režisierė.

Kalbėdama su Žmonės.lt, Dalia atskleidė ir apdovanojimų favoritus, kaip sako viešnia  – labiausiai ji serga „už savus“.

„Sergu už savo draugus, už žmones, kuriuos myliu, už talentus, kurie daug dirba. Žinoma, labiausiai sergu už Asmik. Turbūt tai niekam nebus staigmena. Mes kartu pradėjome kurti, mačiau jos vystymasį, augimą nuo pat pirmų dienų, todėl negaliu už ją nesijaudinti. Labai sergu už Kristiną Sabaliauskaitę, taip pat sergu už merginas, kurios Venecijos bienalėje laimėjo Auksinį liūtą. Labai gaila, kad jos su Kristina yra vienoje kategorijoje, nes norėčiau, kad visoms būtų įteikti prizai. Sergu ir už Gabiją Siurbytę.

Iš sportininkų aš palaikau Daną Rapšį. Jis pradėjo nuo nieko, nuo nulio. Jam niekas nedavė sidabrinio šaukštelio, dėl to yra nuostabu, kai jauni žmonės pasiekia tokių aukštumų“, – kalbėjo D.Ibelhauptaitė.

Apdovanojimų „Žmonės 2020“ raudono kilimo svečiai (239 nuotr.)
+233
„Žmonės 2020“ apdovanojimų akimirkos (279 nuotr.)
+273