„Žmonės 2020“: Metų kultūros žmogumi pretenduojantis tapti Ignas Jonynas

Režisierius Ignas Jonynas
Režisierius Ignas Jonynas
Šaltinis: Žmonės
2020-01-08 10:03
AA

Prieš penkerius metus kino režisierius Ignas JONYNAS (48) žiūrovams pristatė savo filmą „Lošėjas“ ir privertė žmones pažvelgti į lietuvišką kiną visai kitomis akimis.

Juosta pelnė šešias „Sidabrines gerves“ ir buvo pripažinta geriausiu 2014-ųjų filmu, o režisierius su scenarijaus bendraautoriu Kristupu Saboliumi sėdo prie naujo kūrinio. Ilgametis procesas nebuvo lengvas, stigo lėšų, kūrėjai ne sykį norėjo nuleisti rankas, bet vis tiek ėjo iki galo.

Šiemet dienos šviesą išvydo Jonyno „Nematoma“ – filmas apie manipuliaciją ir įvairias aklumo formas šiuolaikiniame pasaulyje. Dar nebaigta juosta laimėjo du prizus tarptautiniame San Sebastiano kino festivalyje.

„ŽMONĖS 2020“ APDOVANOJIMAI: SAVO BALSĄ UŽ IGNĄ JONYNĄ GALITE ATIDUOTI ČIA.

Metų kultūros žmogumi „Žmonės 2020“ apdovanojimuose taip pat pretenduoja tapti rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, HBO mini serialo „Černobylis“ kostiumų dailininkė Daiva Petrulytė bei prodiuserė Lineta Mišeikytė ir Venecijos bienalės pagrindinio prizo „Auksinis liūtas“ laimėtojos menininkės Lina Lapelytė, Rugilė Barzdžiukaitėir Vaiva Grainytė.