„Žmonės 2020“: Metų mokslo žmogumi pretenduojanti tapti Aurelija Žvirblienė

Aurelija Žvirblienė
Aurelija Žvirblienė
Šaltinis: Žmonės
2019-12-17 14:07
AA

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriaus vedėja, Medicinos fakulteto profesorė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Aurelija ŽVIRBLIENĖ (58) sukūrė kelis šimtus naujų monokloninių antikūnų, turinčių mokslinę, komercinę ir diagnostinę vertę.

Mokslininkė bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio biotechnologijų įmonėmis kuriant inovatyvius produktus įvairių ligų diagnostikai.

Ji paskelbė per 60 publikacijų tarptautiniuose moksliniuose leidiniuose, yra kelių tarptautinių patentų autorė. 2017-aisiais kartu su Gyvybės mokslų centro kolegomis pirmą kartą Lietuvoje iššifravo visą bakterijos genomą. Aurelija dirba su moksleiviais ir studentais, padeda jauniems mokslininkams įsitvirtinti mokslo srityje, aktyviai šviečia visuomenę skiepijimosi klausimais ir griauna mitus apie skiepų žalą.

„ŽMONĖS 2020“ APDOVANOJIMAI: SAVO BALSĄ UŽ AURELIJĄ ŽVIRBLIENĘ GALITE ATIDUOTI ČIA.

Metų mokslo žmogumi „Žmonės 2020“ apdovanojimuose taip pat pretenduoja tapti Islandijos universiteto dėstytoja mokslininkė dr. Inga Minelgaitė, kosmobiologė Eglė Čekanavičiūtė ir fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Molekulinių darinių Fizikos skyriaus mokslininkas, chemijos mokslų daktaras Aurimas Vyšniauskas.