„Žmonės“ ir „Volfas Engelman Nealkoholinis“ džentelmeno rinkimai: kviečiame balsuoti
Koks yra šiuolaikinio džentelmeno portretas? Į šį ir kitus klausimus su įvairiausių profesijų atstovais kiekvieną savaitę net keturis mėnesius laidoje „Džentelmenų pokalbiai“ aiškinosi jos vedėjas Tadas Rimgaila. Pakalbinus šešiolika nepriekaištingos reputacijos vyrų, atėjo laikas apdovanoti daugiausia žiūrovų simpatijų sulaukusį pašnekovą.
Portalo Zmones.lt skaitytojai turi išskirtinę galimybę išrinkti tą, kuris su visa kompanija džiaugsis įspūdingu prizu – degustacine ekskursija „Volfas Engelman Studijoje“.
SAVO BALSĄ GALITE ATIDUOTI ČIA.
Susipažinkite su visais pašnekovais dar kartą ir išrinkime verčiausią šiuolaikinio džentelmeno titulo kartu!
Algirdas ir Remigijus Gataveckai
Jie užaugo Alytaus vaikų globos namuose, tačiau šviesaus požiūrio į viską, ką dovanoja gyvenimas, jiems galima tik pavydėti. „Džentelmeniškumas yra tam tikras poelgis dėl kitų, kad jie šalia tavęs jaustųsi patogiai ir gerai. Jeigu mes kalbame apie džentelmeną, mes kalbame apie kultūringą žmogų“, – užtikrina broliai.
Andrius Sergejenko
Kostiumų dizainerio ir siuvėjo, prekės ženklo „Kristi Andress“ bendraturčio nuomone, būti džentelmenu – tai savotiška kelionė: „Ne tikslas, bet kelionė, kiekvieną dieną gilinant savo žinias, skonį. Turint omeny asociaciją su džentelmeniškumu prieš šimtą metų ir šiandien, turbūt šiandien džentelmeniškumą kiekvienas vyras turi užsitarnauti. Modernus džentelmenas šiandien yra ne labai siauros srities atstovas, o tiesiog vyro visuma: koks jis, kaip elgiasi, kaip prisistato, kaip gyvena.“
Jurgis Brūzga
Kompozitorius, atlikėjas Jurgis Brūzga sako, kad džentelmeniškumas labai susijęs su gero žmogaus savybėmis: „Džentelmenas yra tas žmogus, kurio vertybės teisingos. Tai galėtų būti gero žmogaus apibendrinimas – teisingos vertybės. Dėl to labai svarbu kartais prieš priimant sprendimus pagalvoti, kodėl kitas taip elgiasi, kodėl jis yra toks. Man atrodo, džentelmeniškumas yra kito žmogaus supratimas.“
Robertas Dargis
Pramonininkų konfederacijos prezidentas, „Eikos“ įkūrėjas ir valdybos pirmininkas, Lietuvos buriuotojų sąjungos viceprezidentas Robertas Dargis džentelmeniškumą sieja su žmogumi, kuris laikosi vertybių, turi savo principus ir tradicijas: „Tai žmogus, kuris atjaučia visuomenę ir jai padeda, kiek gali tą daryti. Man džentelmenas visada asocijuojasi su žmogumi prie jachtos šturvalo.“
Rytis Zemkauskas
Žurnalistas, prodiuseris, scenaristas Rytis Zemkauskas į džentelmeniškumo sąvoką įtrauktų ir moteris: „Kai kalbame apie džentelmeną, man nėra skirtumo tarp lyčių. Man atrodo, džentelmeniškumas pirmiausia yra pagarba žmogui. Pagarba kitam. Anų laikų džentelmeniškumas, kuris buvo išreiškiamas per vyro santykį, man atrodo, yra galios santykių išraiška. Manau, kad tai nėra joks džentelmeniškumas, tik sustabarėję socialiniai santykiai, kurie šiais laikais ne visada veikia. Bet jeigu jauti pagarbą žmogui, visa tai irgi veikia, gerbdamas kitą gali praleisti jį eiti pirmą pro duris, bet tavo intencija visai kita.“
Rafailas Karpis
Operos solistas Rafailas Karpis sako, kad bet kuriame žingsnyje turime gerbti save ir aplinkinius: „Bendraudamas su žmonėmis stengiuosi neapsunkinti jų savo problemomis ar kokiomis nors nuotaikomis. Man atrodo, kad bendraudami mes turime vienas kitą gerbti ir turbūt džentelmeniškumas pasireiškia bendraujant.“
Rokas Milevičius
Buriuotojo Roko Milevičiaus nuomone, šiuolaikinis džentelmenas – labiau visuomeninis veikėjas: „Tai žmogus, linkęs duoti ar padaryti ką nors gero, padėti kitiems, jeigu turi galimybių. Arba sukurti kokią nors vertę. Čia yra džentelmeniškumo pavyzdys.“
Gian Luca Demarco
Šefas Gian Luca Demarco džentelmeną apibūdina kaip žmogų, kuris niekada nemano, kad moteris yra jo nuosavybė: „Ir darbe tas pats. Užuot visą laiką jautęsis bosu, visų pirma vadink save bendradarbiu. Būk su jais kaip komanda ir aukite kartu. Dėl to, kad be jų niekur nenueisi.“
Saulius Baradinskas
Režisierius Saulius Baradinskas sako, kad džentelmeniškumas – tai tradicija, etiketas ir labai gražus dalykas, išlikęs iš praeities: „Man didžiausias dalykas empatija, pagarba kitiems. Jei kalbėčiau apie savo aplinką, emocijas reiškiu kaip vyras ir man džentelmeniškumas asocijuojasi su vyriškumu, kai esi stiprus pripažinti savo emocijas, jausmus. Aš turiu dvi vertybes – būti geriausiam ir su visais bendrauti meilėje. Tai reiškia, kad kiekvieną gerbiu ir nė vieno nežadu keikti ar sužeisti, nes suprantu, kad ne kiekvienam visą laiką lengva.“
Darius Rauba
Otorinolaringologas Darius Rauba džentelmeniškumą sieja su supratimu: „Tai laisvės suteikimas savo porai būti savimi. Jeigu ji nori karjeros, turi prisidėti prie jos karjeros, tobulėjimo. Neturi užspausti ir sakyti: „Čia aš vyras, daugiau uždirbu, šeimos bosas, viskas bus taip.“ Tad, manau, džentelmenas yra tas, kuris šalia savęs kito žmogaus neužgožia ir dar gali jį iškelti, padaryti laimingesnį.“
Vigantas Ovadnevas
Fotografo Viganto Ovadnevo nuomone, džentelmeniškumas – mandagus elgesys visų žmonių atžvilgiu: „Anksčiau būdavo, kad tie senesni džentelmenai su moterimis turėjo būti mandagūs, šiais laikais, kad nediskriminuotum, turi būti su visais diskretiškas, mandagus, kultūringas. Turi būti išsilavinęs, aišku, apsiskaitęs ir turėti savo pasaulėžiūrą.“
Donatas Ulvydas
Režisieriaus Donato Ulvydo nuomone, džentelmeniškumas – tai atsakomybė dėl to, kaip elgiesi, kaip ir ką kalbi: „Kaip būsi su savo partneriu – sąžiningas ar nesąžiningas. Su draugu, su vyru, su kolega, su moterimi, su mokytoju. Džentelmeniškumas – tai jausti atsakomybę už savo veiksmus ir elgesį.“
Mindaugas Bilius
Paralimpinis čempionas, Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius save laiko džentelmenu, nes jam visi žmonės yra lygūs: „Visi – nesvarbu rasė, tautybė, lytis, tas pats neįgalumas – ar aklas, ar kurčias, ar su fizine, ar su protine negalia, – tai yra žmonės. Man atrodo, kad visi žmonės yra lygūs ir visi yra žmogiški.“
Dainius Adomaitis
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir Vilniaus „Ryto“ komandos vyriausiajam treneriui Dainiui Adomaičiui džentelmenas – visų pirma garbingas žmogus: „Manau, kad pirmiausia tai būtų žmogus, kuris gerbia visus aplinkinius ir save.“
Justinas Jarutis
Atlikėjui, „Freaks on Floor“ grupės vokalistui Justinui Jaručiui džentelmeniškumas labiausiai susijęs su teisingumu ir pagarba bet kurioje gyvenimo situacijoje: „Ar tai bus su žmona, ar su vaiku, ar su draugais, ar su pažįstamais, ar su nepažįstamais. Ar su verslo partneriais, ar su tais pačiais klausytojais, kurie yra koncerte. Čia turbūt tas pats kaip pagarba. Džentelmenas man yra tas, kuris visų pirma sau teisingas ir kuris teisingai elgiasi su kitais.“