„Žmonės“ transliacijoje – Arūnas Matelis: „Maniau, kad pabaigus filmavimo darbus, bus galima atsiduoti kitiems projektams“

„Žmonės“ trasliacijoje – Arūnas Matelis/Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

„Žmonės“ keturioms dienoms persikėlė į Vilniaus knygų mugę, kur savo skaitytojams ir žiūrovams pateikia įdomiausias mugės naujienas. Tiesioginės transliacijos „Facebook“ tinkle su knygas šiais metais pristatančiais autoriais, diskusijos su knygų ir filmų mylėtojais bei kūrėjais – viso to ieškokite „Žmonės“ feisbuko paskyroje bei portale Zmones.lt visos Knygų mugės metu.

Šeštadienį tiesioginėje transliacijoje apsilankė režisierius Arūnas Matelis. „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ filmo kūrėjas su šia juosta apvažiavo įvairius pasaulio festivalius ir šiandien atvirai pasakojo, kaip jam sekėsi.

„Žmonės“ trasliacijoje – Arūnas Matelis/Gretos Skaraitienės nuotr.

„Tai nėra poilsis, tai – didžiulis darbas ir stresas. Maniau, kad pabaigus filmavimo darbus, bus galima tiesiog atsiduoti kitiems projektams, deja, tai pasirodė neįmanoma. Filmas yra kaip vaikas – jam reikia padėti įeiti į suaugusių pasaulį, palaikyti už rankos“, – apie dalyvavimą festivaliuose ir daug gerbėjų sulaukusio filmo garsinimą kalbėjo režisierius.

Kadaise Arūnas yra sakęs, kad jei būtų žinojęs, kas jo laukia, tikriausiai būtų atsisakęs savo idėjos. Tačiau „Nuostabiesiems lūzeriams. Kita planeta“ sulaukus didžiulės sėkmės kūrėjas kalba kitaip.

„Šis filmas gavo ne vieną apdovanojimą, prizą, bet didžiausia sėkmė yra pabaigti filmuoti patį filmą. Vienu metu gali pasirodyti du labai panašūs filmai, tačiau gali pasitaikyti, kad vienas iš jų bus populiarus, o kitas – visiškai ne. Esame gavę netgi apdovanojimų iš tokių festivalių, apie kuriuos apskritai nesame girdėję – tai irgi yra sėkmė“, – džiaugėsi jis.

Arūno filmas net pretendavo patekti tarp „Oskarų“ nominantų, jo pristatymas vyko Los Andžele.

„Žmonės“ trasliacijoje – Arūnas Matelis/Gretos Skaraitienės nuotr.

Oskarų kampanija pasisekė puikiai, teko susitikti su gausybe žymių žmonių Amerikoje, tačiau sunkiausia – kad tavo kurtą filmą apskritai išvystų žiūrovas, balsavimas tokiu atveju tampa antraeiliu dalyku, kai girdi, kaip kalba Akademijos nariai apie tavo kurtą darbą. Pats vakarėlis vyko viename brangiausių Holivudo restoranų, priklausančiam Italijos futbolininkui. Vien rezervacija tame restorane kainavo keliasdešimt tūkstančių dolerių. Amerikoje dovanų nebūna – jei gauni kažkokią dovaną, kartu su ja gali gauti ir sąskaitą už ją.“


A.Matelis užsienyje sulaukė nemažai klausimų, iš kur jis. Juk pasaulis išgirdo apie gabų režisierių, įkvepiančią jo juostą įvertino ir už Atlanto. Pats jis prisipažino šiek tiek susigėdęs ir susijaudinęs, kadangi jo filmas – tarsi pamoka ateities kartoms.

„Jaučiuosi išdaviku. Operatorius šveicaras, kompozitorius ispanas, o kur šiame filme tas lietuviškumas? Gal tas mano darbas liks kitoms kartoms, mano ir mūsų visų vidinė kova, vedanti į pergalę. Visi viską darome ne dėl savęs, o dėl kitų. Pats filmas vien dėl to yra lietuviškas, nes anglai, italai, amerikonai mato tik pirmąją vietą užimančius sportininkus, jie net nepagalvoja apie tuos žmones, kurie jiems padeda užimti tas prizines vietas. Šis filmas yra būtent apie tai.“

„Geras knygas čia rasite lengviau!“ – su tokiu pažadu startuoja naujas prekės ženklo „Žmonės“ projektas „ŽMONĖS Knygos“, kuris pristatomas Vilniaus knygų mugėje. Naujajame internetiniame knygyne skaitytojai galės rasti tik kruopščiai atrinktas, dėmesio vertas knygas.

Netradiciniai knygų pasiūlymai ir rekomendacijos, gerai žinomų tinklaraštininkų apžvalgos, kurios padės apsispręsti – visa tai žmonėms, mėgstantiems skaityti, siūlo „ŽMONĖS Knygos“ platforma internete www.zmonesknygos.lt.

Visą pokalbį su Arūnu Mateliu rasite čia: 

„Žmonės“ transliacijoje – režisierius Arūnas Matelis (8 nuotr.)
+2
Skaitykite daugiau